ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[brno]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

report:: minuty štěstí (-123.min v parníku)

-123min.
[parník]
06.12.2005
koncerty -123.min slibují vždy velký zážitek a neopakovatelnou atmosféru. né jinak tomu bylo i na druhém ostravském koncertu v klubu parník.
vloženo: 09.12.2005
 

víte co? tohle byl můj nejlepší mikuláš. možná i díky té pohádkové peřině, která napadla, než jsem se vrátila domů... ale především proto, že jsem zažila nejlepší koncert -123min. a to už jsem je viděla nesčetněkrát.

jediné, co mě trochu zamrzelo, a to hned při našem příchodu, byl pan zvukař. noblesní postarší dámu v blůzce z plakátu jsem za zvukařským pultem vyhlížela marně. koho jsem ale zmerčila hned u vchodu, byl michal žáček, a to slibovalo nesporně vylepšený večer. čekala jsem, že se minuty budou aspoň první polovinu držet nového repertoáru, přičemž jejich novinky bluesového či reggae charakteru měli úspěch, ale už třetí skladba byla z těch starých, oblíbených, takže nikdo nebyl ošizen. optimistický žáček fascinoval od prvního momentu na pódiu a znáte to, minuty jsou na živo něčím nepřekonatelní. můžete být utahaní na všechny způsoby, ale ty jejich skvosty vás nenechají apatickými. stačí chvilka, aby stihli kvalitně pobavit. z vlastní zkušenosti vím, jak je těžké stát před publikem a bavit ho. minuty se ale pro tenhle účel snad narodily.

s úsměvem jsme zavzpomínali na naše hodiny hudebky, kdy jsme měli před lety na nástěnce velký podzimní plakát shooba dooba. učitelka odpovídala, že je to "nějaká začínající skupina hrající jazz, jmenují se mínus nějaký čas" :) ta skupina má na kontě páté album - a to album, kterému naštěstí nechybí nic z toho, co jsme si na nich od té doby zamilovali. jednou někde někdo prohlásil, že je z nich poslední dobou cítit pop, ale kdeže! silné melodie měli vždycky, nápadité sklony k dokonalosti taky, ale pop? ne, to ne. pravda, trocha té rockové dravosti přibyla, ale to neuškodí. a geniální rytmus je tu jasný, vždyť jsou kluci jednou nohou ve funku. a opustit bezpečné břehy jazzu taky nemíní. stačí se na ně podívat - jasní jazzmani. a vidět je, to je vždycky radost. spolehlivě vyprodali dva večery v parníku za sebou a předvedli takovou show, jakou nám neukázal ani sám velký maceo parker. fintičky typu kytara zdeňka bíny vs. basa frederika janáčka už známe. ale přibyly novoty - zdeněk vs. martin vajgl, kdy martin fušuje na hmatníku zdeňkovi, který druhou rukou obsluhuje činely? jooo! :) a co teprve umění ostříleného frederika sestřelovat světla pomocí americké pistole s vlaječkou "bang". to byste prostě museli vidět!

a co mě taktéž jednoznačně příjemně překvapilo, byl velký podíl orientálních prvků a to zdaleka ne jen vokálně a zdaleka ne jen seven ways to heaven. tehdy především vynikla podmanivost arabských a bůhvíjakých ještě fléten a píšťal žáčka, které by svým hutným a jasným zvukem vydali na samostatný sólo koncert. a ti čtyři dohromady, s celou tou svou hravostí a lehkostí, kterou budu např. bínovi jako kytaristka navěky závidět, předvedli ten nejnadstandardnější výkon, postarali se o bohatou nadílku, a usídlili se na předních příčkách žebříčku vrcholných hudebních zážitků roku 2005. gratulujeme!

vesna

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
pozvánky 

10.02. + 13.-16.04.2023
>> will wilde & the bladderstones / the bladderstones
 

 
podpora 

 
pspad free text editorknihy.abz.cz
fantasyobchod.cznokturno - krysův web

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda