ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[brno]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

report:: -123 min. v parníku

-123 min.
[parník]
29.10.2002
v rámci turné k nové desce home? zavítala kapela -123 min. i do ostravského parníku, kde odehrála dva skvělé koncerty. na prvním z nich jsme byli i my.
vloženo: 06.11.2002
 

nejlepším důvodem pro kapelu pro cesty po republice je vždy nová deska. -123 min. takovou zrovna mají. jmenuje se home? a je... no jako ty předchozí: vynikající!
jak už bývá dobrým zvykem, minuty odehrávají v ostravě rovnou dva koncerty. tentokráte však mezi nimi byl větší rozdíl, než obvykle - přímo personální. téměř stálý host imran musa zangi (znáte z yoyo bandu, případně z monkey business) totiž musel středeční (druhý v pořadí) koncert vynechat kvůli jiným povinnostem. měli jsme to štěstí a absolvovali ten volume 1, takže jsme nebyli ochuzeni o jeho brilantní výkony na perkusích.

minuty v parníku

od počáteční mojo bride z alba try po závěrečnou seven ways to heaven z novinkového alba - a vlastně i dále přes celý přídavek (odstartovaný c´mon, back! z shooba dooba) - střídal jeden souboj instrumentů (do této množiny počítejte i zdeňka bíny hlas) druhý. každý part byl sám o sobě zajímavý a strhující. společně pak tvořily jedinečnou zvukovou smršť, rvoucí střech, celé domy, ba i plachty ze stožáru parníku*.

podobné divočárny byly občas zklidňovány lehkým závanem bluesové klasiky a drobnými hudebními žertíky. těch bylo poměrně hodně a nešlo je všechny zachytit a vysledovat. dobře se při tom bavila i kapela. to bylo nejvíce patrné na věčně vysmátém nováčkovi v kapele - emilu valachovi, sedícím za bicími. náladu si pánové přiživovali ještě lahví (každý svou) šampusu nejmenované značky. naštěstí s nima pil i míra, takže to nemělo v žádném případě škodlivý vliv na jejich výkony.

minuty v parníku

závěrečný song normální hrací doby - to teprve byla paráda! seven ways to heaven znají jistě fanoušci z koncertů už dlouho (že, trembi?), ale na desce se objevila tahle skladba až letos. v živé podobě až cirka čtvrthodinový kousek v sobě mísí jazzové a rockové prvky s příchutěmi arabského světa. no... lahůdka!

několikanásobný přídavek (diváctvo by jistě rádo ještě více...) byl pak jen logickým vyústěním výborného koncertu a člověku se po té jazzrockové nakládačce, trvající cca 123 min., až nechtělo odejít... u vchodu jsem si ještě - jen tak mimochodem - zakoupil dvě cd minut (home? a try), zaplatil dohromady tři kila (halelujah!!!) a vydal se do temné noci hledat cestičku k domovu.

* každé malé robě přece ví, že parníky nemají plachty...

blinky:

 • -123 min.:: www.minus123min.cz
 • klub parník:: www.klub-parnik.cz

  dudyn
  foto: ivory

   verze pro tisk

  související články::


 •  
  informační kanály 


   
  pozvánky 

  10.02. + 13.-16.04.2023
  >> will wilde & the bladderstones / the bladderstones
   

   
  podpora 

   
  pspad free text editorknihy.abz.cz
  fantasyobchod.cznokturno - krysův web

  :: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
   
   © 2002 ov-kluby.net

    design by lucinka & strejda