ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[centrum pant]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[gospoda]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz u řeky]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

report:: majáles o.u. 2002 II

majáles o.u. 2002
[černá louka]
06.05.2002
víme, že jdeme s křížkem po funuse, tak to berte spíše jako dlouhé ohlédnutí.
vloženo: 28.05.2002
 

po loňském fiasku se opět dne 06.05.2002 uskutečnil majáles ostravské univerzity, a to v nezvyklých, leč dobře situovaných místech výstaviště černá louka. v blízkosti pavilónu c vyrostlo na travnaté ploše pódium a v nedalekém okolí se nalézala asi desítka stánků převážně nabízející občerstvení. dále byl k dispozici již zmiňovaný pavilón c, ve kterém se v odpoledních hodinách nalézala divadelní scéna, kterou pak vystřídala scéna taneční.

nutno předeslat, že myšlenka stavovské unie či jiných členů pořádající tuto akci na vytvoření několika scén jeví se šťastnou, jelikož se lidem naskytne volba, a tak se každý jednotlivec rozhodne pro záležitost, která se mu líbí, či mu nejvíce vyhovuje.

majáles rain dance 1

z toho, co jsme měli možnost vidět se nejprve zmíňme o divadelním programu. prostory pro divadelních vystoupení nebylo příliš šťastné řešení, jelikož herci jsou zvyklí na prezentaci svého umění pouze vlastním hlasem (nikoliv pomocí ozvučení), bohužel v prostorách pavilónu se hlasy ztrácely, a tudíž šlo rozumět jen z nejbližších míst. nutno podotknout, že horší kvalita také souvisela s rozhovory a diskusemi návštěvníků. a nyní již konkrétně:
klaunské divadlo mimo - zahrnující jednoho člena (klauna) - představení sice pro mladší diváky, ale zaujalo. vystoupení bylo veselé, vtipné, nápadité a mnoho diváků se tak aktivně zapojilo do děje a spolupracovalo s klaunem.
dekadentní divadlo beruška - partička tří chlapíků z hranic, kteří asi na půl hodiny rozjeli gejzír situací se škálou různorodých pocitů, nálad, stavů, které byly více či méně vtipné a srozumitelné.
další vystoupení nám bohužel unikla, ale pokud soubor xxxh´xo· xoxxoxx vystoupil s příspěvkem láska mezi kapkami krve II, tak se diváci určitě pobavili na palubě parníku brázdícího okolí francie, kde se na palubě řešil vztah třech mužů a jedné ženy vzajemně propojených.

hlavní program na venkovním pódiu zdařile otevřela kapela woody town se svými rockovými vypalovačkami. krom jejich vlastních věcí zaujala předělávka (s poněkud předělaným názvem) "keep on fuckin in the free world".
o kuličkách štěstí jsme slyšeli již dříve nemálo chvály, takže zvědavost byla veliká. a rozhodně jsme nebyli zklamáni. najazzlá funky pohodovka podpořená skvělým vokálem vokalistky nádherně podpořila atmosféru krásného letního dne, který se zatím jen vysmíval nepříznivým předpovědím meteorologů.
kapela sungrave byla o poznání tvrdší, ovšem jejich hard rock (my se v těch škatulkách vážně nevyznáme, zvlášť u těchto tvrdších stylů... říkejme tomu hard rock, jo?) šlapal jako hodinky a bubenice s úspěchem vyvracela teze o slabosti pohlaví.
dudes&balls už vlastně nebyli sebou, ale motylem susekivin, protože zrovna prodělávali změnu názvu - zjednodušeně řečeno: z koulí se vylíhl motyl. krom příjemného bigbítu zaujali také barevnou sladěností kytar. ovšem to jen tak na okraj. podstatné je, že muzika stála za to.
endless je už v celé republice poměrně známou kapelou. jejich kvalitní art metal (jak jejich hudbu označuje např. petr korál - rock&pop) výborně korespondoval se světelnými a zvukovými efekty. o pár minut později se ukázalo, že na takovéto efekty si skupina ještě při vší snaze nevydělala - jednalo se bohužel o blížící se bouřku. endless sice dohráli suchou rukou, ale už v pauze se řádně rozpršelo a při nástupu filipa m. už lilo.
poprockový projekt filip m. zpěvačky jitky a. (jak je vždy do programu označuje jiří zahuta - šéf hudebního bazaru) se však nedal odradit a neodrazení se zdáli i diváci, kteří se pod pódiem roztančili jako šílení (někteří). díky sympatické jitce a. jsme tak mohli slyšet ještě jeden nádherný ženský vokál a díky celé kapele další porci pohodové muziky. jen to počasí už nebylo letní a meteorologové si mnuli škodolibě ruce nad tím, jak měli po dlouhé době zase jednou pravdu.

majáles rain dance 2

hot wassermann se svým šlapajícím funky space beatem opět po pauze rozkřepčil diváky, kteří už na sobě většinou neměli suchou nitku, ale nevzdávali to. mnozí už své mokré nitky houfně odkládali. no a vodníci holt byli ve svém živlu a další bubenice dne - zuzka - do toho mlátila hlava nehlava a skvěle si koncert užívala.
windy combination - cca tucet účinkujících, zahrnující basáka - zpěváka, kytaristu, bubeníka, africké bubínky, 4 dechové nástroje či dvě zpěvačky pohupující se ve větru - představili rytmické songy a funky melodie. vše ve velkém tempu a notnou dávkou nadšení. a vše sice v mírně polevujícím dešti, ovšem v přibývající tmě.
g.g.pump je již dobře nám známá kapela, kterou ocenilo asi tucet nejvěrnějších fanoušků, jež tančili a užívali si koncertu. pumpikům se podařilo rozehřát posluchače a jejich songy nepostrádaly náboj a invenci.
dlouho očekávané hvězdy večera priessnitz nevystoupily jako poslední, ale vyměnily si místo s klamy reklamy. zahrály prakticky všechny nejznámější písně a na závěr klasickou - sny. u diváků největší, samozřejmě očekávaný úspěch. bohužel se projevilo nekvalitní ozvučení a po několikátém upozorňování zpěvákem švejdíkem na nespokojenost se vylaďování promítalo do celého zbytku koncertu. bohužel tato kaňka se nejspíše podepsala na tom, že priessnitz nepřidali ani jeden song, ačkoliv byli několik minut vytleskávání a nakonec i vypískáváni. zakončeno to vše bylo puštěním nahrávek priessnitz z cd.
večer tak uzavřely už zmíněné klamy reklamy, které vrátily večer zpět do pohodových kolejí a přidali do mozaiky pocitů kousek hippie nálady. a do skládačky melodií ještě kousek melodického poprocku.
závěrem by bylo dobré zmínit nezanedbatelnou zásluhu klubu medvídek, který vyjma zajištění kapel zařizoval zbývající servis, a to v podmínkách a za počasí, které mu nebylo zrovna nakloněno. doufejme, že příští rok pěkné počasí vydrží déle a hlavně kvalita majálesu se minimálně udrží, nebo lépe: každým rokem bude vzrůstat.

milosh und dudyn with a little help from valda
foto: buk

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
podpora 

 
pspad free text editorknihy.abz.cz
fantasyobchod.cznokturno - krysův web

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda