ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[brno]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: café industrial zahrají v pjetce

café industrial
[pjetka]
07.04.2017
chcete-li zažít příjemný páteční večer, stačí zavítat 07.04.2017 na ostravské havlíčkovo nábřeží do klubu pjetka. zastihnete tam trojici skvělých muzikantů café industrial.
vloženo: 06.04.2017
 

coby autor těchto pár řádků hned na jejich počátku přiznávám, že jsou hudebníci a kapely, u kterých mám velký problém zůstat nad věcí, nebýt osobní - ať už jsou to stypkovci, downbelow, mistr souček nebo právě café industrial.

ci3

čtenář, kterého osobní výlevy popuzují, může přestat číst už po příštím odstavci, jež bez jakéhokoliv uzardění zkopíruji ze stránek kapely. koneckonců i pořadatelský klub jejich pátečního koncertu jej ve fb eventu využil.

ostravské trio café industrial levituje někde na pomezí folku, indie a jazzrocku. snaží se nevnímat žánrové hranice. hrají o světě, jak ho vidí. světě, který neděsí, ale skýtá útočiště, pokud člověk chce. tento obraz přenášejí skrze české texty. rámem tohoto obrazu jsou těkavé bicí viktora dořičáka, žensky rafinovaná basa kristýny kubinové a mlhou se prokousávající kytara františka kuči.

a teď už opět slovy vlastními... mám ty tři rád. jsou to lidé sympatičtí, bubeník aktuálně učí na zš mého desetiletého synovce vytvářet si ve wordu vizitky, což ale není až tak podstatné. mám hlavně hodně rád jejich hudbu. stále aktuální deska nití mě nejednou přenesla do jiného světa, ve vypjatých stresových dnech v tramvaji přes sluchátka zklidnila nervy, snížila nebezpečně stoupající tlak, snad tím i život zachránila. kdoví... pohladila a konejšivým hlasem pošeptala: "dudynku maličký, nech to plynout. je to sice úplně v poli, ale už jsi na cestě domů. mongolfiérou čislo 12."

koncerty jsou zážitek. náladově snad částečně opakovatelný, ale pokaždé jiný. nádherné gradace písní, široké zvukové plochy, hra s detaily, hra s každým tónem. souhra oněch tří je téměř bezchybná. snad nejen ta hudební. dokážou vám vnutit pocit, že vše je jen naprosto dokonalá improvizace, jam session, hra. díky tomu vás celou dobu lechtá kolem žaludku s oním vzrušujícím očekáváním zádrhelu nebo kixu, který prostě nikdy nepřijde. baví vás. baví poprvé, podruhé... vlastně i podesáté máte pocit, že je to poprvé. nekecám, vyzkoušejte si.

třeba v pátek 07.04.2017. koncert v klubu pjetka na havlíčkově nábřeží začíná ve 20.00, vstupné činí pouhých 100,- korun českých a mě poměrně značně štve, že tam nebudu moci být s vámi.

linky::

tomáš dudyn václavek & organizátoři
foto: tomáš dudyn václavek

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
pozvánky 

22.-24.06.2023
>> slunovrat 2023
 

 
podpora 

 
pspad free text editorknihy.abz.cz
fantasyobchod.cznokturno - krysův web

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda