ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[centrum pant]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[gospoda]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz u řeky]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: ostravský brickhouse ovládne chaozz! dvakrát

chaozz
[brickhouse]
04. a 05.05.2018
nemožné se stalo skutkem a chaozz jsou zpět! jejich comebackové 'ale už tour 2018' zahrnulo i ostravu. původní páteční koncert byl poměrně rychle vyprodán. obratem byl ale přidán ještě jeden koncert o den později - v sobotu 05.05.2018 - a na ten ještě pár lístků zbývá!
vloženo: 01.05.2018
 

na začátek si dejme malé opáčko z historie. někdy v roce 1993 se v praze dala dokupy skupina unit. zhruba ve stejné době natočil kato (tehdy známý jako deph) první demo a s fugazem rozjel projekt flavamatic.

flyer

v létě '94 se čtyřčlenní unit rozštěpili na dvě půle. ba2s a rusty si k sobě přibrali dje smoga a začali vystupovat pod názvem chaozz. po několika společných vystoupeních s flavamaticem zjistili, že mají tak podobné názory na muziku, že se nakonec spojili v jeden velký chaozz. psal se rok 1995.

hned rok nato vydali debutové album ...a nastal chaos. povídá se, že kato tehdy chodil nakupovat nosiče do jednoho pražského hudebního krámku, který patřil jistému panu ivo pospíšilovi (modří vědí), který v té době vyhledával pro label polygram zajímavé kapely a zrovna se pídil po nějaké hip-hopové. slovo dalo slovo a chalozz se stali součástí fonografického průmyslu. pamětníci jistě potvrdí, že v následujících měsících se v podstatě nedalo vyhnout poslechu dnes už legendárních kusů jako policijééé, televize nebo planeta opic. televizní eso z chaozzu udělalo hvězdy první české hudební ligy a v podstatě členy domácího mainstreamu.

asi žádná jiná rapová sebranka nebyla do dní dnešních v tuzemsku tak komerčně úspěšná. v dalších letech vydali ještě další tři řadová alba zprdeleklika (1997), p.e.s. (1999) a sakum prdum (2001) a z nich vymáčkli dalších pár hitovek. ve stejném roce, jako vyšla poslední zmíněná, se naposledy objevili společně na pódiu, o rok později ještě sestavili best-offku inventura a vydali se každý svou cestou trnitou.

chaozz, foto: vilém kabzan

dlouhé roky se zdálo, že je to nafurt... v říjnu loňského roku se však prahou začaly nést zvěsti o společném setu původní čtveřice (kato, ba2s, rusty a fugaz) v meetfactory v rámci rapového pětiboje end of the weak. pořád ale mělo jít o jednorázovku... jenže reakce publika pány rapery řádně nakoply. pocity si ověřili ještě coby tajní hosté katovic prago unionu a pomalu se začal líhnout plán skutečné comebackové tour.

a půjde o sérii velkých koncertů se vším všady, starým flákům dodá šťávu a drajv dokonce živá kapela. nemělo by ale jít jen o ony staré fláky, čtveřice už na počátku roku přislíbila novou písničku, která by na koncertech měla také zaznít.

"děláme to, protože to lidi chtěj. a protože nás to bude bavit. a aby svět byl lepší místo," nechal se slyšet kato. "já se chci vyblbnout a těším se na ty lidi," dodává s nadšením ba2s.

obě ostravská vystoupení dnes už kultovní formace chaozz by měla odstartovat v 19.00. na to páteční už lístky neseženete, na sobotní ještě ano. stát vás budou rovné tři stokoruny.

linky::

tomáš dudyn václavek
foto: promo (vilém kabzan)

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
podpora 

 
pspad free text editorknihy.abz.cz
fantasyobchod.cznokturno - krysův web

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda