ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[bum bum comedy]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: ladí neladí: chaozz  kontrafakt ve fabricu

ladí neladí: chaozz (cz) & kontrafakt (sk)
[fabric]
13.02.2003
hip hop bude vévodit dalšímu dílu ladí neladí. na pódiu se sejdou čeští chaozz a slovenští kontrafakt... na besedu se chystá taky pěkná sebranka ;o)
vloženo: 10.02.2003
 

taky jste si po přečtení seznamu účinkujících únorového ladí-neladí řekli, "chaozz??? oni ještě existují?". patrně nejznámější hip-hopová skupina mezi širokou veřejností v naší republice se během své existence potýkala jednak s velkým počtem prodejů svých alb, na druhé straně opovrhováním jak undergroundové hip-hopové komunity, tak i hudební kritiky.

všechno to začalo v prosinci roku 1993, kdy se bass, rusty, dědek a dj skupla dali dohromady do formace s názvem unit a první koncert odehráli na jaře roku dalšího v alterně komotovce. paralelně vedle toho se spojili deph a fugaz do uskupení flavamatic. na konci července 1994 se unit rozdělil na dvě části a vznikl das a chaozz, kdy bass a rusty přibrali dj smoga. v listopadu téhož roku se chaozz objevil několikrát na společných pódiích s flavamatic, kluci si padli do oka a tak došlo ke spojení a vznikl "nový" chaozz ve složení bass, deph, rusty, fugaz a dj smog.

další vývoj je jak z showbusinessové pohádky zpoza atlantiku - deph si chodíval nakupovat své hip-hopové oblíbence do hudebního obchodu, který vedl jistý ivo pospíšil, který se na druhý úvazek živil jako hledač talentů pro tehdejší polygram. když pospíšil žádal depha, aby mu někoho doporučil z rodící se hip-hopové scény, neváhal a předal mu demo-kazetu chaozzu.

pod křídly nadnárodního vydavatelství to šlo ráz na ráz a hlavně díky televizní hitparádě eso a klipu "televize" věděla o nové skupině celá republika. pseudorebelové ze základních škol dostali naservírované své hrdiny, prodeje prvního alba "a nastal chaozz" (1996) bouraly hitparády. následovalo album zprdeleklika (1997), poté p.e.s. (1999). o co se snižovaly desetitísícové prodeje, tím rostla hudební i textařská vyzrálost skupiny, zatím posledním albem sakum prdum z roku 2001 se jednak vyvázali z kontraktu s hudebním vydavatelstvím, ale taktéž se jim dostalo i vlídnějšího přijetí od hudební kritiky. stigma "esovývaru pro teenagery" se jim asi nikdy nepodaří plně ze sebe setřást, ale o tom, jestli jsou schopni se vrátit zpátky do "undergroundu" se budete moci přesvědčit již tento čtvrtek v ostravském fabricu.

slovenskou scénu bude zastupovat kapela kontrafakt jako představitel té druhé strany hip-hopové scény, neboť oni na svou dlouhohrající desku teprve čekají. dopátrat se historie téhle party je nadlidský úkol, nutno zmínit, že pocházejí z piešťan, tvoří ji 3 členové - dj aneška, ego a rytmus.

již několikrát se představili i českému publiku. mají velice blízko k současné české špičce a to pražské formaci indy & wich, na jejichž debutovém albu my3 hostuje frontman kontrafaktu, skrývající se pod přezdívkou rytmus. ostatně jako hosté se představili i na křtu téhle desky v květnu minulého roku v roxy. pro svou profesionální kombinaci beatboxu, rýmování a dj-ingu jsou považováni za jednu z nejlepších koncertních akvizicí současné slovenské hip-hopové scény.

neodmyslitelná debata by se měla točit právě okolo konfrontace "komerčního" a "undergroundového" hip-hopu. účast z řad diskutérů přislíbili: luděk staněk (ex-show! & ex-stanice o), vlasta beránek (report, ultramix), affro (bbarak) a michal jakubík (spark). debatu již tradičně moderují michal kaščák a petr fiala.

blinky:

 • ladí neladí:: www.czech-tv.cz/porady/ladi-neladi
 • chaozz:: www.chaozz.cz

  strictly blue

   verze pro tisk

  související články::


 •  
  informační kanály 


   
  nejčtenější 

  >> fotoreport:: slezskoostravský rock-fest 2023
   
  >> fotoreport:: norbert žije v barráku
   
  >> fotoreport:: ostrava v plamenech 2023
   
  >> fotoreport:: necro metal pilgrims 2024
   
  >> fotoreport:: rockové velikonoce v tatranu
   
  >> fotoreport:: michalfest 2023 (sobota)
   
  >> fotoreport:: kaczi ve studiu 1 českého rozhlasu
   
  >> fotoreport:: wille and the bandits v parníku
   
  >> fotoreport:: slunovrat 2023 (sobota, část 3.)
   
  >> fotoreport:: slunovrat 2023 (čtvrtek, část 3.)
   

   
  :: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
   
   © 2002 ov-kluby.net

    design by lucinka & strejda