ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[bum bum comedy]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

report:: veřejný deník s.b. aneb jak se fotí v ladí neladí

ladí neladí: chaozz (cz) & kontrafakt (sk)
[fabric]
13.02.2003
strictly si tentokráte u příležitosti hip-hopového dílu ladí neladí zaparafrázoval na jeden ultram:xážní článek na podobné téma.
vloženo: 17.02.2003
 

17:05 - posílám textovku dudynovi, jestli si nemám náhodou vzít sebou foťák, když on se dnešnímu ladí/neladí vyhne. ujistil mě, že nebude třeba, protože buk bude určitě fotit…

18:48 - vycházím z domu na autobus, který mě má odvézt do centra dění
18:48:02 - již od vchodových dveří vidím, jak můj autobus v dálce rozblikal blinkr a já pochopil, že se vydám na opačnou stranu, směrem na tramvaj.

19:10 - tramvaj zdolává své nejvyšší převýšení (hulvácký kopec), když tu se mi náhle rozvibruje v kapse mobil - dudyn se mě ptá, jestli si sebou vezu ten foťák, neboť buk má vypnutý mobil... operativně se tedy domlouváme na schůzce ve spolku.

19:30 - jen na chodbě mi rychle předá foťák a provede bleskovou instruktáž, kterak s tímhle přístrojem zacházet.

kontrafakt 19:45 - u vchodu fabricu stojící majitel námořnického klubu mi s politováním sdělí, že jsem prošvihl jako zástupce ov-kluby.net předání šťastnému výherci celoročního vstupu na ladí/neladí. :-(

19:46 - rozrážím lítačky, abych si prohlédl prořídlý fabric - má to ale svou výhodu, člověk se dostane ihned k baru a objednávka tradičního radka v kelímku na sebe nenechá vůbec čekat (předání probíhá z rukou té nejkrásnější obsluhy ze všech ostravských klubů).

19:50 - se zájmem si prohlížím dnešní scénu, která je vůbec ta nejšmrcovnější a nejlepší, co jsem měl dosud v tomhle pořadu možnost vidět. po bocích jsou rozmístněné kovové konstrukce které napínají promítací plátna (bodová kamera zabírá točící se černé vinylové desky), do hlediště ústí sice malinké, ale přesto výběhové pódium a uprostřed stojí majestátně djský mix pult.

20:10 - patrně k***vsky tuhá zima, kdy by jsi ani p.s.a. (h, k tomu připoj čtyřku a la) ven nevyhnal, možná trochu zprofanované jméno chaozzu nebo kdoví co ovlivnila, že klub se naplnil asi tak z jedné třetiny. dorazila i oblíbená hvězda z publika "shitty j." a v náručí drží 2 starší čísla v českých vodách snad posledního, za přečtení stojícího hudebního magazínu, která se prý povalují u vchodu…

20:11 - vracím se z bleskové výpravy ke vchodu a zase zpátky do sálu a mám o jedno číslo magazínu navíc, než j. :-)

20:20 - moderátorské duo, tentokráte bez již zdomácnělého pozdravu "ahoj, čau, nazdar" ohlašuje první skupinu, piešťanský kontrafakt.

20:22 - s hrůzou zjišťuji, že jsem si zapamatoval asi jen tak polovinu sděleného nastavení foťáku, aby produkoval alespoň průměrné fotky a nekompromisní reflektory peroucí přímo do hlediště v kombinaci s mou šikovností vyrábí natolik "osvícené" surrealistické fotografické výtvory, že by se s klidem daly zahrnout do populární série "běloši ve sněhu".

chaozz 20:30 - stojící publikum už zase oblepilo veškeré stěny kolem, ale vytvořit nějaký pořádný kotel u pódia se nikomu nějak nechce. věc do svých rukou bere dáma z produkce a snaží se natlačit lidi blíže k pódiu. ještěže publiku tvoří vesměs -náctileté publikum, které ještě není tolik zkažené a poslechne starší osobu, u mě dáma už, bohužel, nepochodila…

20:50 - rytmus z kontrafaktu beatboxoval o duši, ego deklamoval a dj aneška schratchoval a vybíral víc než slušné beaty, škoda jen, že to bylo tak krátké…

21:05 - počet mcs se nám oproti předcházející slovenské produkci zdvojnásobuje a na pódiu se objevují známé mediální tváře: bass, deph, rusty, fugaz s dj smogem za zády. již při prvních slovech se dozvídáme, že tohle je vůbec poslední koncert chaozzu, neboť chlapci se rozhodli jít každý svou vlastní cestou. lidi už byli rozehřátí, zvuk byl o poznání více vohulenější, takže to chaozzu pěkně hrálo do karet pro jejich veřejnou derniéru. repertoár se točil spíše kolem posledních desek, policejně-korupční televize na planetě opic zůstala v propadlišti dějin. dokonce i na jeden přídavek došlo.

21:55 - díky krátkým vystoupením (měřeno rockerskou optikou) to vypadá, že dnes debata začne nezvykle brzo, jen co proběhne tradiční rozcvička "raz dva, raz dva" do mikrofonů. všichni už sedí na místech, jen moderátoři nikde.

22:05 - klapka, červené světlo a už jedem. každý z účastníků (kapely, kritici i diváci) dostali prostor zhodnotit produkci na pódiu, kontrafakt se tentokráte nazařadil do řady vtipných slovenských skupin, několikrát krasořečnili svou zarytou příslušnost k hip-hopovému undergroundu, chaozz byl o poznání uvolněnější a rozhodně to nevypadalo, že by se chlapci rozcházeli nějak ve zlém. vedle nich seděl ex-d.a.r., ex-rodriguez, ex-41200 luděk staněk (ex-rock&pop, ex-rolling stone, ex-show!, ex-stanice o), což bylo o to pikantnější, neboť právě on a první hip-hopové diskutant hvězdy se před lety dostali do mediální přestřelky a český rybníček zažil odlehčenou verzi toho, o čem si jen vždy četl ze stránek ostrovních magazínů. čo bolo, to bolo, čas a nadhled obrousil veškeré hrany. původně ohlášený honza vedral nebyl ještě patrně propuštěn z programu pro ochranu svědků, a tak jej zastoupil český hip-hopový guru affro (bbarak.cz). diváci byli tentokráte o poznání výřečnější, ke slovu se dostal jak vyhulený teenager z totálně skelným pohledem (viz foto... vyprovokoval první bouřlivý potlesk pro svou pozitivní diskriminací lehkých drog), ostravský notorious b.i.g. (druhý potlesk díky fialově poznámce, že ačkoliv si b.i.g. stěžuje na nedostatek hip-hopových textů o vysoké míře nezaměstnanosti a potravinové nouzi, jeho postava prozrazuje, že to rozhodně nebude jeho tíživý problém) a mudrující divák, který si nebral servítky ani s affrem. vlasta beránek (ultram:x) měl poněkud svázaný jazyk (doufejme, že na to neměl vliv už zaručený honorář v kapse), michal jakubík ze sparku vyrukoval s překvapivě smířlivým tónem, a tak jedinými, komu nakonec bylo všechno nutné vysvětlovat, zůstala moderátorská dvojice. zprvu jsem měl pocit, že téma mají předem nastudované a po principech hip-hopu se ptají z pohledu nic netušících televizních diváků, záhy však bylo jasné že se nejvíc fiala nedokáže přenést přes tradiční rockerský pohled na ty "divné kapely bez kytar". luděk staněk tedy poslušně vysvětloval, mezitím stačil ještě mizet někam k baru a provokovat fialu štiplavými poznámkami typu "a máš tam ještě nějaké téma, petře?"

23:12 - dramaturgové začínají nenápadně mávat směrem k moderátorům debaty, že materiálu bude už patrně dost a je nejvyšší čas končit, neboť kdo pak má furt sedět v té střižně, že? debata však byla stále v plném proudu a po dalších 10 minutách se už mávalo jak na 1.máje.

23:30 - a je konec. teď už jen doufám, že z informačně nabité diskuse ve střižně vykrystalizuje pořad, který dá nezasažené veřejnosti odpověď na otázku, co to ten hip-hop vlastně je. druhá věc je, jestli to ti, kteří to nejvíc potřebují, si to v té březnové nabídce televize najdou.

23:43 - rozráží se lítací dveře a dudyn vracející se z jiného koncertu si přichází převezít zpět svůj fotoaparát…

strictly blue
foto: strictly blue

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
nejčtenější 

>> fotoreport:: slezskoostravský rock-fest 2023
 
>> fotoreport:: norbert žije v barráku
 
>> fotoreport:: ostrava v plamenech 2023
 
>> fotoreport:: necro metal pilgrims 2024
 
>> fotoreport:: rockové velikonoce v tatranu
 
>> fotoreport:: michalfest 2023 (sobota)
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (sobota, část 3.)
 
>> fotoreport:: wille and the bandits v parníku
 
>> fotoreport:: kaczi ve studiu 1 českého rozhlasu
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (čtvrtek, část 3.)
 

 
:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda