ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 líheň 2020
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[centrum pant]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz u řeky]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: valašské folkrockování počtrnácté

14. valašské folkrockování
[amfiteátr na stráni rožnov p.r.]
09.08.2003
valaši opět zasednou k folkrockovacímu stolu a prožijí sobotu plnou trnkovice a dobré muziky - nejen valašské a nejen folkrocku.
vloženo: 25.07.2003
 

valaši jsou údajně potomci keltští (nejsem historik - nevím tedy, nakolik je to podloženo...). každopádně je tu společná záliba v tradiční keltské muzice. i když ani to asi neplatí tak úplně pro všechny občany valašského království. co ale podobné teorie potvrzuje už čtrnáctým rokem je festival valašské folkrockování. jak název napovídá, schází se tu folkaři, rockeři a.. folkrockeři. letošní (a asi nejen letošní) výběr kapel pak signalizuje mírný náklon k oné keltovštině (hoover the dog, hrubý, rauš...). ale po pořádku - dle seznamu z flyeru.

čankišou

kapelu načas se organizátoři nebáli přizvat ani když se po personálních změnách přiklonila od folkrocku spíše k poprocku. zůstává totiž nadějnost kapely jako takové. to karla plíhala není třeba představovat už vůbec. kdo si jej nepamatuje z dávných dob, kdy téměř platilo rovnítko - co folkař to disident, určitě viděl zelenkův rok ďábla. tam si karel (tak poď už...) zahrál společně mj. s jarkem nohavicou a celým čechomorem.

progres 2 je dneska už legendou. přiznám se, že jsem ani netušil, že tihle (ka)brňáci ještě fungují. jak se zdá, tak pořád ještě ano. progres 2 určitě stojí za slyšení a vidění! v době největší slávy byly jejich koncerty působivým audiovizuálním představením. nejeden muzikant dnešní české a slovenské špice na nich vyrůstal... obrovským tahákem bude určitě i keltská kapela z británie hoover the dog. (mmch: z jejich stránek - viz blinky - si můžete stáhnout několik zajímavých nahrávek!) ta tu vystoupí společně s houslistou a skladatelem janem hrubým (znáte asi ze spolupráce s kukulínem, či hraní v mišíkových etc...). hrubý se před několika lety právě na keltské melodie přeorientoval a dnes patří mezi známé osobnosti v tomto stylu.

valašské folkrockování 2003 - flyer

rauš z valmezu hrají rock - opět s ozvěnami starých keltských písní. oblíbili si je i irští the frames, které možná znáte z hraní po česku, možná z noci s andělem. právě zpěvák frames glen hansard bude s raušem (nikoli snad v rauši) zpívat v sobotu na novojičínském masarykově náměstí. v rožnově ale bude rauš hrát samostatně. kapela docuku pro změnu čerpá především z českého, moravského a slovenského folklóru s občasným zabrousením do polska a dalších slovanských zemí. a čankišou? další staří známí! hudba lidu čankí přijde vhod vždy a všude - v klubu i na festivalu jakéhokoliv hudebního zaměření. když navíc k tomu přidáme vystoupení břišních tanečnic ze souboru rachatlukum, které koncert čankišou bude doplňovat, dá se těšit na velmi záživné představení!

začátek:: 17.00

vstupné:: 120,- / 140,- (děti: 60,-)

blinky::

 • t-klub - kulturní agentura:: www.tka.cz
 • načas:: new.nacas.cz
 • karel plíhal:: karelplihal.wz.cz/aktualne.php
 • progres 2:: www.sweb.cz/progres2
 • hoover the dog:: www.hooverthedog.co.uk
 • rauš:: www.fukar.cz/raus
 • docuku:: docuku.centrala.org
 • čankišou:: www.cankisou.cz

  dudyn
  foto: larch

   verze pro tisk

  související články::


 •  
  informační kanály 

  facebooktwitterrss feed

   
  pozvánky 

  22.08.2020
  >> 31. valašské folkrockování
   
  22.08.2020
  >> festival paseka 2020
   

   
  podpora 

   
  pspad free text editorknihy.abz.cz
  fantasyobchod.cznokturno - krysův web

  :: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
   
   © 2002 ov-kluby.net

    design by lucinka & strejda