ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[centrum pant]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz u řeky]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: valaši budou folkrockovat

13.valašské folkrockování
[amfiteátr na stráni, valašské muzeum - rožnov p.r.]
10.08.2002
plejáda skvělých hudebníků se představí v rámci 13.valašského folkrockování v rožnově pod radhoštěm.
vloženo: 05.08.2002
 

už třinácté pokračování bude mít v sobotu 10.08.2002 od 17.00 v rožnovském amfiteátru na stráni ve valašském muzeu v přírodě valašské folkrockování. no a že se je na co těšit, naznačuje už soupis vystupujících: -123 min., švihadlo, šajtar, radůza, valašská bluesová společnost, pavel šporcl & jazzmani milana svobody a noi.

pětičlenná pražská kapela noi, která existuje na hudebním poli od roku 1999, by vás měla potěšit v ono (snad) teplé odpoledne příjemným melodickým alternativním folkem.
noi vystřídá šajtar - v podstatě cimbálovka, ovšem s hodně překvapivým repertoárem: krom svých vlastních písní hrají mnoho převzatých věcí ve své svérázné úpravě, a tak budete moci slyšet skladby osvobozeného divadla, beatles nebo také třeba mozarta. ostraváci je mohou znát např. z koncertu v parníku, nebo předskakování na společném koncertu jarka nohavicy a čechomoru v porubském amfi.
pražská bardka radůza čerpá z mnoha hudebních stylů - od blues, se kterým vlastně začínala, přes minimalismus, šanson až k folklóru. tento široký rozsah jí dovoluje zajímavé prolínání stylů a dává jí možnost použít neotřelé hudební postupy. za sebou má už např. vystupování jako support o něco málo známější suzanne vega v rámci jejího pražského koncertu.
i díky účinkování v pořadech snad všech českých televizí vám nebude neznámé jméno pavel šporcl. tato výrazná osobnost ne-li hudebního světa, pak jistě alespoň hudební republiky, sklidil již se svými houslemi nejedno prestižní ocenění, má za sebou řadu nahraných cd a řadu koncertů po celém světě. v rožnově vystoupí spolu s jazzmany milana svobody, což také nejsou žádní nýmandi. sám milan svoboda je považován za význačnou osobnost, která se s různými hudebními počiny a tělesy zapsala do povědomí českého, ba i evropského jazzu.
o kapele švihadlo asi není třeba se dlouho rozkecávat, takže krátce: kapela kombinuje (jak jsme se mohli naposledy přesvědčit třeba v horní lhotě) prvky taneční hudby (konkrétně např. dubu) a prosluněné karibské hudby (tedy takový jamajský folk) - reggae. to vše spolu funguje úplně úžasně, takže se necháte strhnout a za chíli se již budete zmítat v tanci, nebo přinejmenším se pohupovat... švihadlo je dnes právem považováno za jednu z nejvýraznějších kapel české hudební scény vůbec.
totéž lze říci i o -123 min. - triu kombinující prvky rocku, funky jazzu a blues v jednolitý originální a strhující celek. čili jde o další grupu, která vás nenechá v klidu sedět, ale nenásilnými prostředky vás donutí reagovat pohybem, čímž nemyslím útěk z hlediště! asi ani nemusím představovat trojici zdeněk bíma, frederik janáček a václav zima. kapela má na svém kontě dvě veleúspěšná alba a chystá už třetí, tudíž se dají v sobotu očekávat i nějaké zbrusu nové kousky!
zástupcem pořadatelského města je letos valašská bluesová společnost. pětičlenná hudební squadra by měla předvést mimo jiné skladby bluesových es jako eric clapton, garry moore, steve ray vaughan nebo třeba rolling stones.

dudyn

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 

facebooktwitterrss feed

 
pozvánky 

22.08.2020
>> 31. valašské folkrockování
 
22.08.2020
>> festival paseka 2020
 

 
podpora 

 
pspad free text editorknihy.abz.cz
fantasyobchod.cznokturno - krysův web

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda