ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

(roz)hovor:: zoči voči s... šéfkou colours of ostrava zlatou holušovou

po letošním vydařeném festivalu colours of ostrava jsme požádali jeho "šéfku" - paní zlatu holušovou - o rozhovor.
vloženo: 04.08.2006
 

osoby a obsazení::
zlata:: zlata holušová ... tázaná
vesna:: vesna ... tazatelka

vesna: být já na místě paní holušové, asi bych už do dalšího stého řadového interview neměla nejmenší chuť. zlatka se ke mně ale s úsměvem posadila a mile jsme se zapovídaly - i když bylo jasné, že ji zdržuju od práce. málokdo asi tuší, že není "jen" ředitelkou největšího a zdaleka nejlepšího hudebního festivalu u nás. stíhá toho požehnaně.

vesna: uplynul téměř týden od barev 2006. stihla jste se už zastavit a odpočinout si?
zlata: ne, ještě ne, ale v pondělí odjíždím na dovolenou. a hned jak se vrátím, rozběhnou se přípravy dalšího ročníku.

vesna: určitě už jste slyšela a četla množství pozitivních reportů a hodnocení. byl tenhle ročník vážně tak bezproblémový, jak to z pohledu diváka vypadá, tedy skvělá pohoda, žádné rvačky, záseky...
zlata: rvačky ke colorům prostě nepatří, ta pohoda ano. samozřejmě jsou i nespokojené hlasy, kterým se nelíbil především zákaz vnášení vlastního pití a jídla do areálu, ale to je asi jediné. věřím, že to pro některé mohlo být nepříjemné, na druhou stranu lidé netuší, kolik stojí podobný festival a je třeba si uvědomit, jak drahé jsou hvězdy jako salif keita nebo robert plant. výdaje jsou obrovské a my se je musíme snažit pokrýt. navíc při tak nízké ceně vstupenky, jakou colours mají, se tahle malá nepříjemnost určitě dá omluvit.

vesna: ten letošní ročník lámal rekordy. v počtu scén, v počtu interpretů, teplotní rekordy se nám taky nevyhnuly. vypilo se 85 000 litrů piva, plocení dosahovalo délky 4,5 km. padl i rekord v počtu návštěvníků? a přijíždí sem i cizinci?
zlata: celkově jsme napočítali 16 000 návštěvníků. víme, že přijíždí několik stovek poláků a přijel i plný autobus z anglie. počet slováků se ale odhadnout nedá, protože ty tak lehce nepoznáte (usmívá se).

vesna: natáčel i letošní ročník team qq films? neuvažuje se o dvd colours of ostrava?
zlata: ano, i z tohoto ročníku vznikne dokument qq films. a dvd? nevylučuju to.

zlata holušová

vesna: teď vás celoročně zaměstnává hudební branže. co jste ale dělala předtím? mnoho lidí vás zaregistrovalo až jako ředitelku colours.
zlata: devět let jsem učila na gymnáziu, pak jsem devět let pracovala jako hudební redaktorka pro český rozhlas, a pak jsem s láďou (kovalem - pozn. trembiho) založila klub boomerang. a během celé té doby, už vlastně 20 let, dělám festivaly, takže colours je takové vyvrcholení mých předchozích aktivit a festivalových pokusů. některé byly docela známé, např. hudba k tichu nebo dolnolhotský buben. vlastně už když jsem učila, ještě za hluboké totality, založila jsem klub a pořádala koncerty tehdá zakázaných interpretů.

vesna: kdo vlastně tvoří tým dramaturgie festivalu?
zlata: tým tvoří zlata holušová.

vesna: takže celý program sestavujete vy sama? mají nějaký podíl na podobě festivalu návrhy, které jste obdrželi?
zlata: samozřejmě, beru to jako svůj poradní orgán. o programu nerozhoduju jako diktátor. radím se s kolegy, mnoho věcí konzultuju se známými a zcela určitě přihlížím i k přáním publika.

vesna: jezdíte se inspirovat i na jiné festivaly?
zlata: ano, jezdím po celém světě. získám tak spoustu kontaktů, zkušeností a především inspirace.

vesna: máte čas i na filmy a filmové festivaly?
zlata: filmy mám ráda a zajímám se o ně jako každý kulturní člověk. když mi bylo dvacet, viděla jsem všechno, co se dalo a objela jsem všechny filmové kluby. profesně se jimi ale nezabývám a plně se věnuju hudbě. de facto pořád ještě dělám pro český rozhlas některé autorské pořady a k tomu dramaturgii klubu boomerang, takže víc se toho ani stihnout nedá.

vesna: co posloucháte doma? je to taky tak multižánrové jako colours? nebo spíš platí, že doma máte radši klid a ticho?
zlata: hudbu poslouchám prakticky neustále - když jedu do práce, v práci, když jedu domů, doma. pořád mi chodí spousta nové hudby, kterou musím projít a poznat, řekněme 40, 50 cd měsíčně, takže na oblíbené desky už moc nezbývá. pokud na ně ale někdy dojde, jde o čtyři, u kterých si vždycky dokážu odpočinout. především se ale soustředím na práci a vybírám hudbu do playlistu pro klub, interprety na festivaly nebo do rozhlasu. ale je to práce a koníček dohromady.

vesna: nedá mi to nevzpomenout loňský ročník a vystoupení marizi, kterou jsme si všichni zamilovali. ona sama se zde cítila tak dobře, že projevila zájem přijet znova. je to reálné?
zlata: snažíme se dovážet stále nové interprety, nicméně marizu bychom ještě rádi uvedli na janáčkově máji.

vesna: v médiích se neustále objevují citace headlinerů colours, kteří si údajně váš festival nemůžou vynáchvalit. jsou jejich ohlasy skutečně natolik nadšené a pozitivní?
zlata: jsou velice pozitivní a není na tom nic vylhaného. prestiž našeho festivalu v zahraničí stoupá a vedle marizi byl nadšen i bob geldof a mnoho dalších. sám robert plant s kapelou dali v šatně týmu hobla, což není běžné, a byl velice potěšen, s jakým nasazením o něj bylo pečováno. odjel s tím, že bude dobré jméno colours propagovat, jak se dá, zvláště v anglii. celkově je oceňována atmosféra, reakce publika, a konečně právě bezproblémovost a vstřícnost lidí, kteří se o něj starají.

vesna: ozvalo se hodně hlasů proti tak vysokému počtu scén. dost výhrad vznikalo např. proti divadelní scéně, kde bylo ale nakonec neustále plno. kdykoli jsem však navštívila klub marley, zel prázdnotou. na jednu stranu poskytujete neuvěřitelné množství možností, na druhou stranu se mi chvílemi 12 scén zdálo zbytečně moc.
zlata: myslím si, že letos byla situace hodně dána počasím. zatímco v marleyi bylo v jiných letech narváno, letošní horko lidi z klubů prostě vyhánělo. v boomerangu se klima ještě dalo snést, ale za barem se naměřilo neskutečných 59°c, což je už vážně o život. a ono se zdá, že je těch scén hodně, ale kapacita žádné z nich není nafukovací, takže jen dobře, že se mají lidi kde rozvrstvit - aspoň je v areálu k hnutí. navíc, několik scén vzniklo neplánovaně. redbull stage nebyla do poslední chvíle vůbec jasná, a taky stan olmeca s kubánskou hudbou nebyl původně chystaný a nakonec si v něm užili lidi spoustu hezké zábavy.

vesna: díky za rozhovor a těšme se na příště...

vesna
foto: trembi

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
pozvánky 

23.03.2024
>> necro metal pilgrims 2024
 

 
nejčtenější 

>> fotoreport:: tolenstein fest 2023
 
>> fotoreport:: ostrava v plamenech 2023
 
>> fotoreport:: svatováclavské slavnosti piva 2023 (středa)
 
>> fotoreport:: 50. těšínský jazzový festival
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (sobota, část 1.)
 
>> fotoreport:: kristýna sibinská a last phrase v docku
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (pátek, část 2.)
 
>> fotoreport:: blues alive XXVII (čtvrtek)
 
>> fotoreport:: svatováclavské slavnosti piva 2023 (čtvrtek)
 
>> fotoreport:: vernisáž výstavy fotografií šedá zóna (2 v 1)
 

 
:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda