ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 líheň 2019
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[absintový klub les]
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[klid]
[komorní klub]
[marley]
[parník]
[pjetka]
[rock hill]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
[wagon]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: colours of ostrava 2010

colours of ostrava 2010
[ostrava]
15.-18.07.2010
v zeleném srdci severomoravské metropole proběhne devátý ročník mezinárodního hudebního festivalu colours of ostrava. těšíte se? máte proč - je pro vás připraven bohatý a kvalitní program.
vloženo: 28.06.2010
 

během čtyř dnů nabídne barevný festival colours of ostrava přes 100 zahraničních a domácích kapel, djs a divadel, dále filmy ve spolupráci s letní filmovou školou, diskuse ve spolupráci s týdeníkem reflex, workshopy i taneční afterparty - to vše na dvanácti scénách jak pod širým nebem, tak v klubech i kostele.

hlavními tahouny programu jsou opět velká jména současné světové hudební scény: the cranberries, jedna z nejúspěšnějších irských kapel, která letos slaví po celém světě velký úspěch se svými reunion turné. iggy pop a jeho the stooges, divoký kmotr punku, který vystoupí v neděli na závěr festivalu, stejně jako regina spektor, americká písničkářka ruského původu, pro kterou to bude česká premiéra. stejně tak vůbec poprvé se na letošních colours objeví před domácím publikem kapela afro celt sound system, nejprodávanější hvězda vydavatelství real world petera gabriela, která propojuje taneční beaty s afrikou, kelty a pákistánskou bhangrou.

iggy pop

"kromě nich máme ale potvrzenu řadu dalších kvalitních kapel mnoha žánrů," doplňuje zlata holušová, ředitelka a dramaturgyně festivalu. na colours z jazzové a nu-jazzové scény dorazí například devítičlenní norští jaga jazzist, hvězda labelu ninja tunes, francouzský vizionářský trumpetista erik truffaz s pařížským projektem, který má společně s hlasovým kouzelníkem sly johnsonem (člen saian suppa crew) a dubstepovým bubeníkem philippem garciou. k velkým zážitkům bude patřit koncert sdružení open hands s basistou abrahamem laborielem, klávesistou gregem mathiesonem, dechařem justo almariou a bubeníkem billem maxwellem. po úspěšném koncertě letos v praze dorazí také polovina dua dead can dance – multiinstrumentalista brendan perry, který představí svou novou desku ark.

psychedelický a progresivní rock s výraznými projekcemi zastoupí britští porcupine tree, v čele s kytaristou, skladatelem a producentem stevenem wilsonem. o divokých finech alamaailman vasarat naopak napsali na festivalu v dánském roskilde, že "hrají hudbu, jako kdyby si frank zappa a mike patton zaletěli do srbska a nahráli tam desku". kapela the proclaimers identických dvojčat reidových přijede na colours ze skotské vysočiny. mají na svědomí řadu hitů - například ve filmu shrek se tančí na jejich i'm on my way. skladba i'm gonna be (500 miles) se dokonce proměnila v národní fotbalový chorál a poznávací znamení komedie benny & joon s johnny deppem. letošní colours také uslyší uhrančivé skladby švýcarské zpěvačky sophie hunger, které zní jako surrealistické spojení bjork s nico, joni mitchell a alenkou v říši divů dohromady.

dolores o'riordan (the cranberries), regina spektor

tradičně nabídnou lahůdky colours of ostrava pro ctitele world music. "ač jsou to u nás neznámá jména, jsou zárukou skvělého hudebního zážitku z často exotických oblastí světa," říká zlata holušová. vystoupí například šestičlenná zimbabwská kapela mookomba, dulsori z jižné koreje, izraelští oy division hrající syrově s punkovým nápřahem či šamanští valravn s kořeny v dánsku a na faerských ostrovech. dalším exotickým jménem je grónská zpěvačka a skladatelka nive nielsen, která dokáže uchvátit posluchače nejen svým něžným projevem, ale také hrou na červené ukulele. letošní ročník pak zahájí slavný koncertní projekt the gypsy queens and kings, který na jedno pódium přivádí největší hvězdy současné romské hudby.

z tuzemské scény můžeme jmenovat např. blue effect, circus ponorka, čechomor, charlie straight, ida kelarová, lenka filipová, marek ztracený, marta kubišová, mig 21, please the trees, skyline, štěpán rak, tomáš klus, visací zámek, wohnout, úspěch a další.

divadelní scéna nabídne velmi různorodý a bohatý program: od dvou představení nového cirkusu rosti nováka a režijního dua skutr (la putyka a 8 – polib prdel kosům), přes legendární kabaret vtipných chlapců z vosto5ky, vrcholný současný tanec souboru dot504, pantomimu, muzikál stodolní studentů a profesorů janáčkovy konzervatoře v ostravě až po pohádky pro děti a jejich rodiče.

afro celt sound system

novinkou letošního ročníku bude speciální scéna, zaměřená na konkrétní světový region, letos na město new york. jeden z pavilónů na výstavišti černá louka se tak promění v newyorský klub - výzdobou, uspořádáním, ale především stylovou muzikou, která bude žánrově sahat od jazzu a písničkářství až po výbušný punk, ska a funky. z new yorku do ostravy dorazí například: punkový bubeník marky ramone se svojí kapelou blitzkrieg, funkový klavírista don blackman, jazzově-soulový zpěvák josé james, bubeník thierry arpino s kapelou essouna a operní zpěvačkou marie-eve tremblay, písničkář ari hest, kapely brooklyn funk essentials, new york ska jazz ensemble, fernando saunders (vyhlášený zpívající basista od lou reeda), rockový kytarista adam bomb či pětice jazzmanů out to lunch. z domácích vystoupí ti, kteří mají k hudbě new yorku blízko, popřípadě v tomto městě žijí – trumpetista laco déczi, zpěvačky tonya graves a zuzana stivínová či kytarista amit chatterjee s novým projektem aliance. new york stage bude mít částečně stolové uspořádání s dostatkem barů a omezenou kapacitu cca 1600 diváků.

oba hlavní areály, i když jsou nedaleko centra ostravy, nabízí parky, stromy, zeleň, trávu a pro odvážné i řeku, tedy správnou letní pohodu. k dispozici bude velké stanové městečko a veškeré zázemí – od restaurací, barů, čajovny či stánků s exotickým i českým jídlem až po internetovou kavárnu. pro ty, kdo nechtějí spát pod stanem, festival zprostředkovává ubytování v hotelích všech cenových kategorií.

velká hudební fiesta s barvami z celého světa - to je colours of ostrava...

blinky::

organizátoři & trembi
foto: promo

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 

facebooktwitterrss feed

 
pozvánky 

22.01.-06.03.2019
>> lukáš horký: moje město
 
26.03.2019
>> manowar (us)
 

 
reklama 

 
hudební svět

podpora 

 
pspad free text editorprogram - společník všech ostravanů
fantasyobchod.cznokturno - krysův web
obscuro.czmetan city
eclipticside.com

 

naše ikony: 
ov-kluby.netov-kluby.net
ov-kluby.netov-kluby.net
 

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda