ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 líheň 2020
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[centrum pant]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: colours of ostrava 2008

colours of ostrava 2008
[ostrava]
10.-13.07.2008
velká ostravská hudební párty otevírá své brány již 10.07., návštěvníci se mohou těšit na více než stovku kapel, divadelní soubory, workshopy, filmové projekce a hektolitry kelímkového piva...
vloženo: 01.07.2008
 

zajímavých účinkujících je mnoho, místa na psaní málo, co byste tedy na festivalu colours of ostrava 2008 neměli minout? nejtučnější nápis na plakátech si vysloužila sinéad o'connor, dvaačtyřicetiletá irská zpěvačka s fenomenálním hlasovým projevem, známá hlavně ze svých popovějších skladeb (kdo by neznal hit nothing compares 2 u), která se však také podílela na nahrávkách massive atack, asian dub foundation nebo afro celt sound system. lze předpokládat, že její vystoupení bude výtečným hudebním zážitkem.

sinéad o'connor

poklidnějšího ražení je rovněž druhý headliner coloursů - britští goldfrapp, známí zejména pro své ambientnější polohy. milovníci kvalitní elektronické muziky si při vystoupení této formace přijdou dozajista na své. protipólem dvou prve zmíněných interpretů budou gogol bordello, soudě dle vystoupení jež odehráli na coloursech před dvěma lety se můžeme těšit na uřvanou festivalovou tečku - gogol bordelo budou řádit jako poslední účinkující festivalu. energicky někde uprostřed pak vězí happy mondays - méně tradiční britská kytarovka s výrazným podílem elektronických zvuků.

ale pryč od tučných nadpisů, v programu se skrývá několikero povšimnutíhodných pokladů: kupříkladu švédské duo koop prezentující cosi jako elektronický swing a jazz, milovníci populární salzy třebas přijdou na chuť sergentu garciovi a jeho kapele hrající muziku ne nepodobnou mano negra. fanoušci tanečních rytmů balkánských dechovek by určitě měli skouknout vystoupení shantel & bucovina club orkestar. milovníci triphopu a přidružených žánrů jistě s nadšením přivítají vystoupení australské zpěvačky ingy liljestrom. na lascivní technopárty vás zavlečou francouzští recycler a pokud se vám před třemi lety líbil rachid taha, jistě s nadšením pivítáte les boukakes. zastánci lehkých drog a houpavých rytmů jistě přivítají formaci tosh meets marley z jamajky, jejíž název snad hovoří za vše.

daby touré (mauretánie)

na coloursech vystoupí též lou rhodes - zpěvačka the lamb se svým vlastním folkovým projektem. folkově, či chcete-li lidově lazená vystoupení obstarají též tanya tagaq, tim eriksen, kiran ahluwalia nebo daby touré, každý samozřejmě po svém, s ohledem na kultury, z nichž pocházejí (a že to bude pěkná míchanice ze všech koutů světa).

ani české kapely nebudou mít na colours of ostrava nejhorší zastoupení. ze všech bychom vytáhli budoár staré dámy, jež zde představí svou novou vynikající desku, priessnitz, prouzu a vynikající toto nono.

nenavštívit alespoň jednou coloursy je jako nebýt - zvláště letos, kdy přichází s nejnabitějším programem v celé své historii.

blink::

 • colours of ostrava:: www.colours.cz

  jiří reiter
  foto: promo

   verze pro tisk

  související články::


 •  
  informační kanály 

  facebooktwitterrss feed

   
  reklama 

   
  hudební svět

  podpora 

   
  pspad free text editorknihy.abz.cz
  fantasyobchod.cznokturno - krysův web

   

  naše ikony: 
  ov-kluby.netov-kluby.net
  ov-kluby.netov-kluby.net
   

  :: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
   
   © 2002 ov-kluby.net

    design by lucinka & strejda