ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[bum bum comedy]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

report:: jazz open ostrava 2006 na hradě

jazz open ostrava 2006
[slezsko-ostravský hrad]
31.08.2006
poslední srpnový den proběhl v ostravě na slezsko-ostravském hradě jazzový festival. v reportu se dočtete více.
vloženo: 05.09.2006
 

poslední srpnový kalendářní večer byl vybrán organizátorem borisem urbánkem, jako 1. ročník jazz open ostrava k prezentaci jazzové hudby širšímu okruhu posluchačů. načasování na konec prázdnin se zdá být dobrou volbou, což potvrdila slušná účast posluchačů v rozsáhlém věkovém spektru. atmosféra ostravského hradu, spojená s poněkud pochmurným počasím, které tvořilo místy bizarní klenbu, bylo tou nejlepší kulisou jazzovému fesťáku.

boris urbánek

jako první nastoupili na pódium the gizd q – seskupení ostravských jazzových hráčů, kteří zahájili skladbou hip hop, quataka city, s tebou a bez tebe, gdaňsk a ukončili skladbou kuře. následovalo další jazzové seskupení boris band combination se svou oblíbenou skladbou tutu, dále pak perfektně podanou skladbou chameleon (v originále: herbie hancok – album z r. 1973 headhunters), doplněnou vlastní improvizací a závěrečnou skladbou jemně, jako za ranního úsvitu. po krátké technické přestávce se publiku představila věra špinarová. vybrala si pro své vystoupení starší, ale i nové skladby a znovu dokázala jak perfektně umí využít rozsahu svého hlasového fondu. z lehce jazzového stylu prvních skladeb přešla do ostřejšího rocku. následující kapela: rhythm desperados složená z ostřílených jazzových hudebníků, kteří účinkují v jiných jazzových formacích si pro své muzicírování vybírají především z tvorby borise urbánka, kterou úspěšně rozvíjejí ve svých skladbách. zahráli celkem 5 skladeb, ze kterých je asi neslavnější de ja vu. vyjímku tvořila první skladba birdland (v originále: joe zawinula, skupina: weather report - album heavy weather z r. 1973). závěr patří mistrům, řekl si asi boris urbánek a pozval na ukončení festivalu jiřího stivína. jeho 5 skladeb, které si opět „vypiplal“, ukončoval melancholicky laděným podzimním listím, dále pak baladou o očích paní topičové a rozvernou líná kůže, hovno zmůže. publikum si vyžádalo 6-tý přídavek, který zazněl ve formě skladby nepudu domu, nepudu domu, byl bych doma bit.

1. ročník festivalu se určitě vydařil a znalci jazzu se určitě už teď těší na pokračování v roce 2007. nutno připomenout, že na ceně vstupného se podílely fondy evropská unie prostřednictvím krajského úřadu ostrava. vstupné 99,- kč na více jak 4 hodinový festival s výbornou atmosférou, dobrým pořadatelským zabezpečením a hlavně kvalitními účinkujícími je velmi solidní.

nezapomeňte si poslechnout záznam z festivalu na stanici čr ostrava, pořízený přímo z akce, který bude vysílán 14.09.2006 v 18.00!

tomac
foto: marta

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
nejčtenější 

>> fotoreport:: norbert žije v barráku
 
>> fotoreport:: necro metal pilgrims 2024
 
>> fotoreport:: kaczi ve studiu 1 českého rozhlasu
 
>> fotoreport:: slezskoostravský rock-fest 2024
 
>> fotoreport:: výroční dubnový groove jam v docku
 
>> fotoreport:: rockové velikonoce v tatranu
 
>> fotoreport:: sylvie bee v bum bum comedy
 
>> fotoreport:: cody jasper v kupe
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (čtvrtek, část 3.)
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (pátek, část 2.)
 

 
:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda