ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[bum bum comedy]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: jazz open ostrava 2007

jazz open ostrava
[slezsko-ostravský hrad]
15.06.2007
už jsme se dočkali! necelý rok utekl jako voda a 15.06.2007 v 19.00 hodin začne na nádvoří sleskoostravského hradu druhý ročník mezinárodního jazzového festivalu jazz open ostrava 2007.
vloženo: 12.06.2007
 

co nám kromě lepšího počasí (doufejme) přinese letošní ročník? jazz otevřený všem současným hudebním vlivům, slunce pravé latinskoamerické hudby, jedinečný "řecko-polsko-český fusion", uslyšíte legendární klávesový nástroj varhany hammond a mnoho dalšího... přijďte, program je nabitý hvězdným obsazením, posuďte sami:

rudy horvat & missing base
jeden z největších objevů na ostravské jazzové scéně posledních let, kytarista a skladatel rudy horvat se etabloval na naší jazzové scéně se svým projektem facing west trio. velmi rychle si ho všimli boris urbánek, který jej přizval do svého boris band combination, a michal žáček, který mu nabídl místo v the gizd q. vedle toho všeho stihl tento talentovaný hudebník také zrealizovat svůj nový projekt missing base, ke kterému přizval bubeníka patrika benka, baskytaristu jardu janka a perkusistu víťu halšku.

rudy horvat

andrea del rocio ruilova barzola & folhinha band
původem ekvádorská zpěvačka, pianistka a skladatelka, ve které koluje po dávných předcích ruská krev (odtud jméno ruilova), studovala hudbu v ekvádoru, zpěv na kubě a hru na klavír v mexiku. perfektně zvládla jazyk latinskoamerické hudby, jako např. salsa, samba, rumba a cumbia. vlastní skladby zpívá španělsky nebo portugalsky a obohacuje je o prvky africké hudby. hraje také na mexický strunný nástroj "harano" a africký nástroj "cash cash". ke svému turné po české republice si přizvala vynikající hudebníky – kytaristu jiřího šimka, baskytaristu filipa spáleného a bubeníka filipa jeníčka.

ondřej pivec & organic quartet
třiadvacetiletý hráč na legendární klávesový nástroj varhany hammond - ondřej pivec, patří k největším objevům posledních dvou - tří let na naší jazzové scéně. první významnější angažmá získal v roce 2002, kdy jej oslovil kytarista roman pokorný a právě díky němu se ondřej přeorientoval na "hammondky". v jazzovém triu romana pokorného nebo v bluesového projektu blues box heroes postupně získával zkušenosti s profesionálním hraním. začal také spolupracovat se zpěvačkou yvonne sanchez v jejím projektu brazillian groove. v roce 2006 vyšlo organicu debutové album pod názvem don't get ideas. album je velmi dobře hodnoceno kritiky jak u nás, tak v zahraničí. následujícího roku byl ondřej pivec zvolen "varhaníkem měsíce řína" mezinárodním archivem jazzových varhaníků. zatím nejvýznamnější úspěch je cena akademie populární hudby (anděl) v kategorii jazz a blues za rok 2006. dnes platí za jednoho z nejsvébytnějších muzikantů české jazzové a fusion scény. zvukově poměrně neobvyklý organic quartet vznikl v létě roku 2005. kapela hraje převážně vlastní repertoár inspirovaný nejen soudobými jazzovými umělci (k. rosenwinkel, s. yahel, p. bernstein, b. mehldau, w. shorter...), ale i významnými veličinami jiných hudebních žánrů (funk, blues, rock). hudba respektuje tradiční kořeny, je však plná moderních prvků. organic quartet vedle ondřeje pivce tvoří – kytarista libor šmoldas, saxofonista jakub, bubeník tomáš hobzek.

apostolis anthimos trio & guest boris urbánek
jedna z největších legend evropské hudby, kterou pat metheny nazval "evropským jimmy hendrixem", řecký kytarista, skladatel, ale také bubeník, člen legendárních sbb, apostolis anthimos, patří k absolutním vrcholům jazz open ostrava 2007. narodil se v polsku řeckým rodičům a od roku 1971, kdy s pianistou, baskytaristou, skladatelem józefem skrzekem a s bubeníkem jerzym piotrowským založili jedinečný silesian blues band - sbb, později "updatovaný" na "szukaj, burz i buduj" (hledej, boř a buduj), září na – tehdy východoevropských - dnes už evropských pódiích. po dvouletém intermezzu v kapele slavného czeslawa niemena, v letech 1972-4, se sbb stali na dlouhou dobu symbolem relativní svobody v hudbě v dobách těžkého komunistického temna. až výjimečný stav v polsku v roce 1980 přetrhl jedinečnou éru sbb, zdokumentovanou na deseti skvělých albech. poté hrál "lakis", což je řecká zdrobnělina jeho jména apostolakis, s kapelou krzak, ale jakmile mu to bylo umožněno, vrátil se zpátky do své vlasti, do řecka. po varšavském jamsessionu s pat methenym a jeho kapelou dostal nabídku natočit v new yorku s tehdejšími spoluhrači pat methenyho sólové cd. vzniklo skvělé album days we can’t forget, na kterém doprovází lakise špičkoví američtí hudebníci: pianisté gil goldstein a jim beard, basista matt garrison (m.j. herbie hancock group) a bubeník paul wertico, který se v roce 2001 stal také členem sbb. jako hosta na jazz open ostrava 2007 si lakis přizval borise urbánka, ostravského pianistu a skladatele, člena někdejšího jazz iq martina kratochvíla, poté blues bandu luboše andršta nebo comba petra lipy, člena joro, dlouholetého kapelníka ostravské formace bbc, člena rhythm desperados a kapelníka česko-slovenské kapely tutu, která nedávno vydala live cd "tutu na hradě", pokřtěné prezidentem české republiky václavem klausem. vystupoval na mnoha jazzových festivalech v evropě nebo na kubě.

boris urbánek

kaltenecker trio
světový věhlas si před pár lety získalo trio fenomenálního maďarského pianisty zsolta kalteneckera. debutové sólové cd songs from the 20th century absolventa akademie ference liszta v budapešti, který hned poté pokračoval v soukromých studiích v new yorku, získalo v roce 1999 ocenění "jazzové album roku". od roku 2002 hraje i na elektrické klávesové nástroje a stále hledá cesty, jak prolomit bariéry a zvuková omezení tradičních pianových trií. kaltenecker trio vzniklo v roce 1996. jejich první album s názvem ivory tower mělo velice pozitivní ohlas mezi kritiky. v současnosti již soubor patří do špičky maďarské jazzové scény, ale slaví také velké úspěchy v zahraničí (má např. vlastní nahrávací label a booking agenta v japonsku). hudba tria není žádný mainstreamový jazz a obehrávání stokrát slyšených standardů, ale moderní jazz, zahraný od podlahy, s výraznými přesahy k etnické hudbě, rocku, vision i new age music. zdůrazněný eklektický přístup, ale nakonec vytváří velmi charakteristický sound tohoto budapešťského tria. kontrabasista viktor hárs, je považován za jednoho z nejlepších kontrabasistů v maďarsku. bubeník gergő borlai je považován za zázračné dítě maďarského jazzu. na bicí začal hrát ve svých 5 letech. doposud jeho jméno jako hudebníka, autora nebo producera figuruje na více než 100 deskách. dvakrát byl vyhlášen maďarským jazzovým bubeníkem roku. v roce 2001 si postavil vlastní kapelu nazvanou european mantra. respektovaný japonský kritik z musee magazine, yuichiro takagi napsal: zsolt kaltenecker je jedním z nejpůsobivějších evropských pianistů. všimněme si jeho brilantní techniky, která je na úrovni oscara petersona, nebo klaviristů podobného formátu. jeho cit pro harmonii je fantastický, frázování velmi originiální, tím se odlišuje od ostatních pianistů. v hudbě tria se míchá soudobá hudba, jazz a východoevropská tradice. tohle trio bychom rádi v budoucnosti znovu slyšeli! ostravské publikum si zaručeně po maďarské jazzové smršti také řekne: "tak tohle trio bychom určitě rádi v budoucnosti znovu slyšeli!

blink::

 • jazz open ostrava:: www.jazzostrava.com

  marta.sto
  foto: marta.sto

   verze pro tisk

  související články::


 •  
  informační kanály 


   
  nejčtenější 

  >> fotoreport:: slunovrat 2024 (pátek, část 1.)
   
  >> fotoreport:: slunovrat 2024 (pátek, část 2.)
   
  >> fotoreport:: slunovrat 2024 (sobota, část 1.)
   
  >> fotoreport:: slunovrat 2024 (sobota, část 2.)
   
  >> fotoreport:: slunovrat 2024 (sobota, bonus)
   
  >> fotoreport:: jazz open ostrava 2024: kristýna sibinská & last phrase
   
  >> fotoreport:: slunovrat 2024 (čtvrtek, část 2.)
   
  >> fotoreport:: slezskoostravský rock-fest 2024
   
  >> fotoreport:: michalfest 2024
   
  >> fotoreport:: slunovrat 2024 (čtvrtek, část 1.)
   

   
  :: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
   
   © 2002 ov-kluby.net

    design by lucinka & strejda