ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

tisková zpráva:: sweetsen fest nečekaně končí

zase o jednu kvalitní akci míň :( zveřejňujeme tímto oficiální stanovisko občanského sdružení pod svícnem, pořadatele každoroční přehlídky frýdecko-místecké hudební a divadelní scény, festivalu sweetsen fest.
vloženo: 16.02.2007
 

letošní ročník sweetsen festu, který se měl konat ve frýdku-místku 23. a 24.06.2007 jsme nuceni zrušit z důvodů nedostatku finančních prostředků na jeho organizaci.

od roku 2004 se podařilo občanskému sdružení pod svícnem uspořádat tři ročníky přehlídky sweetsen fest, která měla za cíl mapovat a propagovat žánrově pestrou a z tvůrčího pohledu originální frýdecko-místeckou hudební a divadelní scénu.

všechny tři realizované ročníky festivalu měly rostoucí tendenci jak z pohledu kvality, tak z pohledu divácké odezvy. v loňském roce navštívílo dvoudenní festival 7000 diváků a tento svým významem a jedinečností daleko přesáhl hranice města i kraje.

každoročně jsme vydávali propagační cd kompilaci představující frýdecko-místeckou hudební scénu široké veřejnosti. tato cd jsme předávali vystupujícím souborům, médiím i partnerům festivalu.

po celou dobu trvání festivalu se nám podařilou držet jeden za základních a z dnešního pohledu neuvěřitelných cílů, pořádat festival bez vstupného tak, aby přilákal další návštěvníky, zatraktivnil a obohatil celkový společenský a kulturní život a tím plnil zejména svou funkci propagace a reprezentace našeho města.

děkujeme moravskoslezskému kraji, ale i městu frýdek-místek, které v minulosti finančně přispěly na realizaci festivalu.

s přihlédnutím k loňské nemalé ztrátě a nejasným výhledem do budoucna však musíme s politováním konstatovat, že bez adekvátní a systémové podpory, které se nám nedostává, není v silách občanského sdružení pod svícnem krýt prohlubující se rozdíl mezi příjmy a skutečnými náklady této neziskové aktivity.

současně ale chceme poděkovat všem partnerům a osobnostem, které festivalu i občanskému sdružení pod svícnem vytrvale a dlouhodobě pomáhali a stále pomáhají.

občanské sdružení pod svícnem svou činnost nekončí a bude pokračovat ve svých kulturních aktivitách. galerie pod svícnem představí v tomto roce další řadu současných mladých umělců a rok opět uzavře tradiční kolektivní výstavou salon. v antikvariátě pod svícnem a klubu pavlač budou i nadále probíhat literární a hudební večery. svou činnost nekončí ani nepřehlédnutelný filmový klub frýdek-místek.

19.02.2007 frýdek-místek
reakce na pokus o krádež tradice festivalu sweetsen fest

občanské sdružení pod svícnem, pořadatel přehlídky frýdecko-místecké hudební a divadelní scény, festivalu sweetsen fest se jednoznačně distancujeme od "aktivity sokolík fest 007", která se bez jakékoli předchozí dohody vydává za nástupce sweetsen festu a odvolává se na jeho několikaletou tradici. s touto aktivitou nemáme a nechceme mít nic společného.

v pozadí "aktivity sokolík fest 007" stojí majitel areálu sokolík, pan petr železník, od kterého jsme si v minulých letech areál po velice tvrdých obchodních jednáních k pořádání festivalu pronajímali. tento člověk nikdy nebyl, není a nebude členem občanského sdružení pod svícnem, pořadatele festivalu sweetsen fest.

pro dokreslení celé situace dodáváme, že zpráva o "spontánním vzniku sokolík festu 007" se objevila na oficiálních stránkách města frýdek-místek do 24 hodin poté, co jsme se dozvěděli, že letošní sweetsen fest od města požadovanou podporu neobdrží a byli jsme nuceni tento ročník pro nedostatek financí zrušit.

i bez podpory města však během léta uspořádáme koncert frýdecko-místeckých kapel pod širým nebem, na kterém se jak je naší tradicí nebude platit vstupné. je zcela jasné, že tato akce ani případné pokračování festivalu sweetsen fest nadále nebude probíhat v areálu sokolík pana petra železníka.

děkujeme a velice si vážíme zásadového postoje kapel, účinkujících a partnerů minulých ročníků festivalu sweetsen fest, kteří se rozhodli "aktivitu sokolík fest 007" pana petra železníka nepodpořit. jsou to např.: downbelow, najzar, tut, tomáš kočko a orchestr, kajkery, prouza a hemp for victory, priessnitz, čadi, dobráci od kosti, chvilka poezie, rk130, sektor III, jsme, hudební klub stoun, the fresh wind a další.

blinky::

 • občanské sdružení pod svícnem:: www.podsvicnem.cz
 • sweetsen fest:: www.sweetsen.cz
 • předseda o.s. pod svícnem

   verze pro tisk

  související články::


   
  informační kanály 


   
  pozvánky 

  18.05.2024
  >> zemězvrat 2024
   

   
  nejčtenější 

  >> fotoreport:: kaczi ve studiu 1 českého rozhlasu
   
  >> fotoreport:: empty pipen v andělském mlýně
   
  >> fotoreport:: slezskoostravský rock-fest 2023
   
  >> fotoreport:: žamboši ve frýdecko-místeckém velikonočním městečku
   
  >> fotoreport:: protheus a komunál v barráku
   
  >> fotoreport:: mucha v docku
   
  >> fotoreport:: rockové velikonoce v tatranu
   
  >> fotoreport:: necro metal pilgrims 2024
   
  >> fotoreport:: cody jasper v kupe
   
  >> fotoreport:: norbert žije v barráku
   

   
  :: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
   
   © 2002 ov-kluby.net

    design by lucinka & strejda