ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[absintový klub les]
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[centrum pant]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[klid]
[komorní klub]
[marley]
[parník]
[rock hill]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
[wagon]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: festival protibet 2007

festival protibet 2007
[ostrava a okolí]
01.–25.03.2007
občanské sdružení m.o.s.t. pořádá v ostravě, frýdku místku a opavě již 6. ročník festivalu protibet, který má za cíl upozornit na nepříznivý vývoj v zemi "na střeše světa".
vloženo: 22.02.2007
 

ozdobou letošního ročníku bude výstava fotografií režiséra vladimíra síse a kameramana josefa vaniše. jde o záběry více než půl století staré. ve své době obletěly takřka celou evropu a zavítaly i do ameriky. autoři měli štěstí, že mohli nafotit tajemný tibet v letech 1953-1955. pobývali zde ve zlomových dějinných momentech.

o pronásledovaném čínském hnutí falung gong, o nehumánních praktikách na vězních svědomí končících i odebíráním orgánů se dovíme na přednášce kamila rakyty.

precizně zpracované přednášky martina mykisky nás zavedou do malého tibetu, kam před lety odjel s manželkou a dvěma malými dětmi na pět měsíců. v zimě putoval 100 km dlouhou soutěskou řeky zanskar, kterou je občas třeba přebrodit bez ohledu na krutý mráz a ledovou tříšť.

členka občanského sdružení m.o.s.t. jana neboráková slovem a obrazem seznámí zájemce se svými cestami do malého tibetu. návštěvník se také doví o možnostech pomáhat malým buddhistickým mnichům – o projektu kmotrovství, který o.s. právě zahájilo.

na besedě amnesty international se dovíme o současnému stavu lidských práv v tibetu a některých dalších oblastech číny.

festival protibet 2007

dalšími akcemi bude promítání dokumentárních filmů, oblíbené čtení pohádek, mýtů, diaprojekce a beseda s tibetoložkou phdr. ondomišiovou. ta zároveň připravila neobvyklou přednášku "tibet hmatem a sluchem" pro společnost tyfloservis. kulturní asociace nová akropolis seznámí zájemce s "moudrostí tibetu". autorské čtení nové knihy "tibetské nebe, peklo, ráj" richarda ermla proběhne v antikvariátě fiducia. můžete se seznámit s tibeťanem jigme tenzinem, který se loni přiženil do ostravy. v klubu boomerang vás čeká pravá bollywoodská diskotéka.

milovníci filmu mohou zhlédnout kim ki-dukovo "jaro, léto, podzim, zima a zase jaro" nebo film "dotek z druhého břehu". tento snímek se zamýšlí nad smrtí, jejím chápáním a způsoby, jak se vyrovnat s odchodem blízkých lidí. promítnutí se zúčastní i autor režisér viliam poltikovič.

ostravské buddhistické centrum uspořádá den otevřených dveří ve svých prostorách a přednášky dvou významných cestujících buddhistických učitelů.

v rámci akce proběhnou dva hudební minifestiválky nabité zajímavou hudbou skupin dva, bugaboo, folk3mail, all ska pone's a stálice české alternativy majerovy brzdové tabulky. zajímavé spojení hudebních nástrojů sitár a tibetské mísy vás čeká v dobré čajovně.

všechny tyto akce budou probíhat v ostravě, frýdku místku a opavě. zakončení proběhne o víkendovém semináři na rusavě při setkání s paní annie fornarder. více aktuálních informací a úplný program najdete na oficiálním webu festivalu.

blinky::

 • festival pro tibet:: www.protibet.org
 • informační web o tibetu:: www.tibinfo.cz

  organizátoři

   verze pro tisk

  související články::


 •  
  informační kanály 

  facebooktwitterrss feed

   
  pozvánky 

  31.01. a 28.02.2020
  >> pipes and pints (cz/ie)
   
  25.02.-20.04.2020
  >> poslouchej očima (volume 2)
   

   
  reklama 

   
  hudební svět

  podpora 

   
  pspad free text editorknihy.abz.cz
  fantasyobchod.cznokturno - krysův web

   

  naše ikony: 
  ov-kluby.netov-kluby.net
  ov-kluby.netov-kluby.net
   

  :: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
   
   © 2002 ov-kluby.net

    design by lucinka & strejda