ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 líheň 2020
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[centrum pant]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz u řeky]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: festival protibet 2011

festival protibet 2011
[ostrava a okolí]
01.-31.03.2011
občanské sdružení m.o.s.t. pořádá již desátý ročník březnového festivalu protibet. vzdělávací a kulturní akce festivalu se uskuteční v mnoha městech české republiky, hlavní program se bude konat v ostravě, olomouci, opavě a pardubicích.
vloženo: 24.02.2011
 

cílem festivalu protibet je seznámit návštěvníky s tibetskou kulturou, tradicemi tibetského buddhismu a s problémy, které tibeťané ve své zemi či v indickém exilu řeší. "výtěžek festivalu bude věnován tibetským rodinám postiženým záplavami v ladaku v srpnu 2010. právě jim jsme osobně pomáhali během povodní," říká jana neboráková z občanského sdružení m.o.s.t.

festival zahájí 01.03.2011 tibetský večer s ochutnávkou tradiční tibetské polévky thentuk. první vystoupení tibetských mnichů se bude konat 05.03. v praze v rámci oslav tibetského nového roku losar 2138, www.losar.cz. dne 10. března si připomeneme smutné výročí potlačení protičínského povstání tibeťanů v roce 1959. na mnoha místech se uskuteční svíčková vigilie či malování tibetské vlajky.

součástí festivalu budou i vystoupení známých českých umělců jako např. koncert báry hrzánové se skupinou condurango. nový film "když kámen promluví" představí herec jaroslav dušek a režisér viliam poltikovič. netradičně se s tibetsku kulturou můžete potkat také během módní přehlídky tibetského oblečení.

festival protibet 2011

v ostravě a olomouci budou mniši z kláštera gaden několik dní sypat pískovou mandalu. "sypání mandaly je obřad, kdy postupně z milionů pískových zrníček různých barev vzniká složitý, velmi propracovaný obraz všehomíra. samotné sypání mandaly je meditací, mniši se umění vytváření mandal učí mnoho let. na konci obřadu bude mandala rituálně rozprášena, což symbolizuje pomíjivost všech věcí a jevů. v souladu s tradicí pak bude písek z ní vysypán do řeky," vysvětluje jana neboráková.

rituální tance mnichů v maskách zvané čhamy původně sloužily jako názorná ukázka složitého učení buddhismu pro prosté vesničany. mniši budou tančit za doprovodu bubnů a tibetských trub oblečeni do hrozivých masek a tradičních kostýmů.

během festivalu se uskuteční také přednášky a debaty s tematikou rozvojové a humanitární pomoci v himálajích. budeme dikutovat o ohrožení tradičního života nomádů, o rekonstrukci tibetských exilových vesnic po záplavách v ladaku nebo o problémech vzdělávání tibetských dětí. společně s barmským centrem praha se budeme zamýšlet nad tím, co mají společného tibeťané a barmánci v oblasti lidských práv, migrace nebo střetů mezi tradicemi a globalizací.

další informace a program celého festivalu protibet 2011 najdete na webových stránkách www.protibet.org.

blink::

organizátoři
foto: www.protibet.org

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 

facebooktwitterrss feed

 
pozvánky 

22.08.2020
>> 31. valašské folkrockování
 
22.08.2020
>> festival paseka 2020
 

 
podpora 

 
pspad free text editorknihy.abz.cz
fantasyobchod.cznokturno - krysův web

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda