ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[absintový klub les]
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[klid]
[komorní klub]
[marley]
[parník]
[rock hill]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
[wagon]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: festival protibet 2009

festival protibet 2009
[ostrava a okolí]
01.–31.03.2009
občanské sdružení m.o.s.t. pořádá již osmý ročník festivalu protibet. kulturní akce tohoto ročníku festivalu se budou konat v ostravě, praze, olomouci, pardubicích, opavě, frýdku-místku, přerově a poličce. tento ročník je významný také tím, že se ho účastní přímo tibeťané žijící jak v čr, tak v zahraničí.
vloženo: 26.02.2009
 

festival protibet má za cíl upozornit nejen na 50 let násilného obsazení tibetu čínou, na porušování lidských práv, ale také přiblížit himalájskou kulturu a život tibeťanů v exilu. přinese české veřejnosti širokou škálu kulturních akcí a možností odpočinku. návštěvníci se mohou těšit na výstavy fotografií, zhlédnout dokumentární filmy, zúčastnit se zajímavých přednášek či autorských čtení nebo zajít na kvalitní hudební představení. festival se zaměřuje na všechny věkové kategorie včetně školní mládeže.

na koho se můžete těšit? významnou návštěvou festivalu bude lama kalsang - učitel tibetského buddhismu, který bude přednášet o tibetské kultuře a buddhismu. s dalšími tibeťany se mohou návštěvníci setkat na řadě koncertů. vystupovat bude tibeťan lobsang dargye žijící v irsku, který hraje tradiční tibetskou hudbu a zpívá. dále vystoupí tibeťan sonam tsering žijící v čr, který hraje na tradiční nástroje buddhistických mnichů.

hudební fanoušky alternativy a minimalismu potěší vladimír václavek a také koncerty alternativně - rockových skupin jesus om nebo všehomír. všechny vystupující spojuje vztah k tibetské kultuře, která se projevuje v jejich tvorbě. ozdobou letošního ročníku bude také herečka květa fialová, která přečte tibetské příběhy.

tibetské děti / www.protibet.org

dne 10.03.2009 si každoročně připomínáme obsazení tibetu čínou. na znamená solidarity s tibetským národem bude v ostravě malována tibetská vlajka a v pardubicích se uskuteční svíčková vigilie.

milovníci filmu budou mít vzácnou příležitost zhlédnout premiéru dokumentu poselství tibeťanů, který natočil pan arnaud desjardins. dokument mapuje situaci tibeťanů v 60. letech 20. století a vznikl za podpora j.s. dalajlamy. na programu jsou také filmy a besedy s autorem dokumentů o tibetu, s panem ing. zdeňkem urbancem.

o životě tibeťanů a tibetských dětí v indickém exilu se návštěvníci mohou dovědět na přednáškách koordinátorek projektů o.s. m.o.s.t. ing. jany neborákové a mgr. karin machaté. obě pracovaly půl roku v indických himalájích v tibetských exilových vesničkách v roce 2008. přednášky budou doplněny jedinečným dokumentem útěk přes himálaj.

o své zážitky z pobytu v buddhistickém klášteře se podělí člen občanského sdružení m.o.s.t. adam kubesa. do tibetu nás svými příběhy z cest zavedou pozvaní hosté jako např. markéta dolistová nebo mgr. hana valečková. do atmosféry oblasti himalájí se přeneseme i výstavou fotografií mudr. pavla béma a přednáškou cestovatele ing. oldřicha bubáka.

na besedě tibet a česká politika vystoupí phdr. kateřina jacques z poslanecké skupiny přátel tibetu, aby umožnila zájemcům nahlédnout do zákulisí české politiky a jejímu vztahu k tibetu a číně. v neposlední řadě se příznivci "střechy světa" doví o českých dobrovolnících, kteří se při svém loňském pobytu v himalájích malého tibetu zaměřili zejména na místní ekologii.

blink::

 • festival pro tibet:: www.protibet.org

  organizátoři
  foto: www.protibet.org

   verze pro tisk

  související články::


 •  
  informační kanály 

  facebooktwitterrss feed

   
  pozvánky 

  05.08.-30.09.2019
  >> vlastimil oli helcl: lázeňské vzpomínky
   
  30.08.-05.10.2019
  >> marius kotrba 60
   
  19.10.2019
  >> folk metal pilgrims vol. 5
   
  04.12.2019
  >> deep purple (uk)
   

   
  reklama 

   
  hudební svět

  podpora 

   
  pspad free text editorprogram - společník všech ostravanů
  fantasyobchod.cznokturno - krysův web
  obscuro.czmetan city
  eclipticside.com

   

  naše ikony: 
  ov-kluby.netov-kluby.net
  ov-kluby.netov-kluby.net
   

  :: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
   
   © 2002 ov-kluby.net

    design by lucinka & strejda