ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 líheň 2020
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[absintový klub les]
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[centrum pant]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[klid]
[komorní klub]
[marley]
[parník]
[rock hill]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
[wagon]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: festival protibet 2010

festival protibet 2010
[ostrava a okolí]
01.-30.03.2010
občanské sdružení m.o.s.t. pořádá již devátý ročník festivalu protibet. kulturní, vzdělávací a společenské akce tohoto ročníku festivalu se budou konat v ostravě, olomouci, praze, opavě a frýdku-místku.
vloženo: 25.02.2010
 

návštěvníci festivalu protibet se mohou těšit na výstavy fotografií, zhlédnout dokumentární filmy, zúčastnit se zajímavých přednášek, diskuzí nebo ochutnat tradiční tibetskou kuchyni. program nabízí zajímavé akce pro návštěvníky každého věku, včetně dětí.

cílem festivalu je seznámit návštěvníky s tibetskou kulturou, tradicemi tibetského buddhismu a obtížnou situací, ve které se tibeťané doma či v indickém exilu nacházejí. účastníci se také doví, jak konkrétně mohou tibeťanům pomoci. festival protibet se koná také díky pomoci měst či městských obvodů. festival a projekty sdružení podpořilo také ministerstvo zahraničních věcí čr v rámci programu zahraniční rozvojové spolupráce čr.

na co se můžete těšit? festival zahájí výstavou fotografií o tibetu hraběnka adrienne von korff-kerssenbrock. mezi další významné hosty patří tibetský učenec geše nima özer vyučující na karlově univerzitě v praze, který návštěvníky seznámí s původním tibetským náboženstvím bön.

v olomouci se uskuteční diskusní večer tibet – malá země ve velké číně mezi účastníky z různých názorových skupin (zúčastní se tibetolog, zástupce amnesty international, tibeťan, obhájce oficiálního čínského přístupu, zástupce ze strany přátel tibetu parlamentu čr a další).

ladak / www.protibet.org

o cestování v himalájích a životě tibeťanů a tibetských dětí ať už v indickém exilu tak přímo v tibetu se dovíte od členů sdružení m.o.s.t. tak od tibetoložky phdr. zuzanay ondomišiové či cestovatele a spisovatele martina mykisky.

dne 10. března si každoročně připomínáme obsazení tibetu čínou. na programu v různých městech bude malování tibetské vlajky, svíčková vigilie, tibetský večer či koncert pro tibet. malování vlajky můžete podpořit svým hlasem zde.

v olomouci proběhne svíčková vigilie a tibetský večer s bohatým programem a ve frýdku-místku koncert pro tibet s promítáním filmů.

milovníci filmu budou mít vzácnou příležitost zhlédnout dokument poselství tibeťanů ukazující situaci tibeťanů v 60. letech 20. století. mezi další filmové lahůdky patří film tibet zpívá (usa 2009), můj hrdina je richard gere (indie 2007), dalajlamova renesance (usa 2009), dreaming lhasa (vb 2005) nebo přechod přes himálaj (srn 2000) a na druhé straně himálaje (srn 2006).

návštěvníci se mohou těšit také na gastročtení – spojení tibetských pohádek čtených hercem vladimírem polákem s tibetským občerstvením. v programu nebudou chybět také další výstavy, besedy či meditace pořádané buddhistickým centrem bdc.

blink::

 • festival pro tibet:: www.protibet.org

  organizátoři
  foto: www.protibet.org

   verze pro tisk

  související články::


 •  
  informační kanály 

  facebooktwitterrss feed

   
  pozvánky 

  31.01. a 28.02.2020
  >> pipes and pints (cz/ie)
   
  25.02.-20.04.2020
  >> poslouchej očima (volume 2)
   

   
  reklama 

   
  hudební svět

  podpora 

   
  pspad free text editorknihy.abz.cz
  fantasyobchod.cznokturno - krysův web

   

  naše ikony: 
  ov-kluby.netov-kluby.net
  ov-kluby.netov-kluby.net
   

  :: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
   
   © 2002 ov-kluby.net

    design by lucinka & strejda