ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 líheň 2020
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[centrum pant]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: návrat legendy

s.b.b. (pl)
[parník]
29.11.2002
s.b.b. - legendární rocková kapela z polska opět přijíždí do ostravy, aby tu v parníku odehrála jistě další výborný koncert.
vloženo: 26.11.2002
 

do parníku se opět vrací polská rocková legenda s.b.b.. kapela, založená v roce 1971 siemianowicach ślązkich multiinstrumentalistou józefem skrzekiem se tu vrací často a ráda. sám józef se nedávno vyslovil, že má moc rád místní komorní prostředí a nádhernou atmosféru, kterou tu dokáže vytvořit publikum.

zpočátku své existence hrála kapela muziku odpovídající původnímu názvu, skrývajícím se pod tajemnou zkratkou - silesian blues band. od konce roku ´71 pak skupina spolupracovala s další polskou legendou czeslawem niemenem, se kterým nahrála celkem čtyři alba. faktickým startem s.b.b., kdy se význam názvu změnil na szukaj, burz, buduj (search, break & build), byl však rok 1974 při koncertu v krakově. v dubnu pak ve varšavské "stodole" nahráli první a hned živou desku nazvanou prostě s.b.b. pro polskou hudební scénu to byl šok. kapela prorazila s takovou razancí, že se nikdo nestačil divit. a šířila se i za hranice rodné hroudy. velký úspěch sklidili také v československu, maďarsku i v tehdejším n.d.r. časem se častěji dostávali i do nesocialistických částí evropy a s úspěchem vystupovali např. v rakousku, dánsku, či v "buržoazní" části německa.

józef skrzek

první západoevropská deska follow my dream vyšla v roce 1978. i když to byl skvělý umělecký počin, album se neprodávalo nejlépe a jeho následovník welcome (1979) si nevedl lépe, i když byl neméně dobrý. třetím západo evropským titulem byl slovenian girls (1979), který vyšel na labelu supraphon (jo, to je ten náš!), ovšem ani touto deskou se kapele nepodařilo pořádně prorazit. v témže roce se kapela z tria (józef skrzek, apostolis antymos, jerzy piotrowski) rozrostla díky příchodu druhého kytaristy slawomira piwowara na kvarteto. deska memento z banalnym tryptykiem vyšlo v roce 1981 vlastně už po rozpadu kapely (únava materiálu). dohromady se dali zas až v roce 1991. o dvě léta později vyšla deska live 1993 a ještě o další jeden poté se vydali za velkou louži (čehož dokladem je např. album live in america ´94). tamní nepoctiví promotéři však způsobili jejich opětovný rozpad. mlčení tentokrát však netvalo celou dekádu, ale jen do roku 1998, kdy s.b.b. opět podniklo hezkou řádku vystoupení po celém polsku (výsledkem toho byl i další živák absolutely live ´98). jak si však jistě pamatujete, hranice opět nebyly překážkou a v minulých letech si báječnou muziku s.b.b. plnými doušky vychutnal i ostravský parník.

současné složení::
apostolis anthimos - kytara, klávesy, perkuse
paul wertico - bicí, zpěv
józef skrzek - klávesy, zpěv, basa, foukací harmonika

termín / čas / vstupné::
pá 29.11.2002 / 20.00 / 200,- 250,-

blinky::

 • s.b.b.:: www.sbb.pl
 • józef skrzek:: www.skrzek.com

  dudyn
  foto: © andrzej hojna

   verze pro tisk

  související články::


 •  
  informační kanály 

  facebooktwitterrss feed

   
  reklama 

   
  hudební svět

  podpora 

   
  pspad free text editorknihy.abz.cz
  fantasyobchod.cznokturno - krysův web

   

  naše ikony: 
  ov-kluby.netov-kluby.net
  ov-kluby.netov-kluby.net
   

  :: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
   
   © 2002 ov-kluby.net

    design by lucinka & strejda