ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[brno]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

report:: "nejsme dinosauři!" - neřekli, ale dokázali

s.b.b. (pl)
[parník]
29.11.2002
v nedlouhém závěsu za fotoreportem z koncertu legendární polské grupy přinášíme vám svědectví slovní.
vloženo: 05.12.2002
 

s.b.b. nebyli v parníku poprvé a pevně věřím, že ani naposledy. ač hrají momentálně v pozměněné sestavě (apostolis anthimos je v těchto dnech ve své domovině), sbb souhra rozhodně nechybí. ostravskému publiku není neznámý ani jeho zástupce andrzej urny, který je v parníku už taky jako doma.

nejsilnější pilíře koncertu jsou samozřejmě ukotveny hloboko v minulosti, na albech z let sedmdesátých. v žádném případě to však neznamená, že by byli s.b.b. jen dinosaury, pomalu se v dávné bažině transformující na ropu. pánové taky nejsou žádní staříci (nebo to aspoň při hraní nedávají znát)! a navíc je tu ta deska... s.b.b. totiž letos (konečně po dlouhych letech) vydali regulerní nové studiové cd pt. nastroje. vedle množství písní by tohle album mohlo dát vystoupení i název. rozuměj: celé bylo sbb složeno z rozličných nálad (nastroje = nálady polsky - pozn. autora pro polsky nehovořícího čtenáře) a pocitů - od melancholických, při táhlých baladách (často jen v podání šéfa kapely józefa skrzeka a jeho kláves), po radostné a veselé, vlévané posluchači do žil současně s notnou dávkou energie při tvrdších a rychlejších kusech. rokendrol!

vedle rockových skladeb, které je v časech, kdy jejich nekosená polní tráva dosahovala největších výšek, řadily do stejné škatulky jako např. deep purple, prokopali se občas až ke svým nejhlubším kořenům - k blues (ne nadarmo znamenala na samotném počátku ta tajemná zkratka silesian blues band!). v každé poloze byli přirození, nenucení, brilantní. předváděli své instrumentální dovednosti s nespornou bravurou, přičemž nadřazená pro ně vždy byla kolektivní sbb souhra (ač - jak j.s. sám přiznal, hrají spolu spíše intuitivně - bez potřeby tun hodin společně trávených ve zkušebně). publikum vše přijímalo s neutuchající vděčností, což se zračilo v lesku očí, soustředěných výrazech, rytmicky se pohupujících vybraných částech těl, nadšených výkřicích už v průběhu jednotlivých písní, aby to vše pak propuklo po každé jedné z nich v nadšené ovace.

jeden z posledních propuků znamenal vynucení přídavku, který tak o kousek prodloužil příjemný večer plný výborné muziky.
prosze znów szybko wrócić do nas, panowie!

blinky:

 • s.b.b.:: www.sbb.pl
 • józef skrzek:: www.skrzek.com

  dudyn
  foto: dudyn

   verze pro tisk

  související články::


 •  
  informační kanály 


   
  pozvánky 

  22.-24.06.2023
  >> slunovrat 2023
   

   
  podpora 

   
  pspad free text editorknihy.abz.cz
  fantasyobchod.cznokturno - krysův web

  :: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
   
   © 2002 ov-kluby.net

    design by lucinka & strejda