ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 líheň 2019
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[absintový klub les]
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[klid]
[komorní klub]
[marley]
[parník]
[pjetka]
[rock hill]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
[wagon]
 
nekluby ::

 
report 

aktuálně:: na colours míří alanis morissette i hvězdy africké hudby

colours of ostrava 2012
[dolní oblast vítkovic]
12.-15.7.2012
zúčastnili jsme se tiskové konference k festivalu colours of ostrava 2012 a přinášíme vám aktuální informace nejen o nejsilnějším program historie festivalu.
vloženo: 02.03.2012
 

flyer

jistě jste zaznamenali, že další potvrzenou hvězdou festivalu colours of ostrava je alanis morissette. tato osmatřicetiletá kanadská zpěvačka, kytaristka a písničkářka za svoji hudební kariéru získala zatím sedm cen grammy a dvanáct cen juno awards (kanadské hudební ceny), byla nominována dvakrát na zlatý globus i na oskara. jejího debutového alba jagged little pill z roku 1995 se prodalo přes 30 miliónů kopií a i její další desky jsou velmi komerčně úspěšné. „na turné po evropských metropolích a speciálně vybraných festivalech se letos alanis morissette vydává s příslibem nového alba a vzkazem fanouškům: nezapomenu ani na jeden ze svých hitů. ani na ironic,“ říká zlata holušová, ředitelka festivalu. „díky alanis a dalším potvrzeným headlinerům jako björk, bobby mcferrin, antony and the johnsons, animal collective, the flaming lips, zaz či mnoha dalším hudebním lahůdkám letos colours nabídnou zdaleka nejsilnější a nejlepší program své historie,“ doplňuje.

alanis morissette

na letošních colours také vystoupí přední jména hudby černého kontinentu. „africká hudba měla na colours vždy své důležité místo, ale letos je výběr kapel skutečně skvostný,“ uvádí zlata holušová. k již ohlášeným saharským kočovníkům tamikrest přibyly další velké hvězdy: nevidomí manželé amadou & mariam z mali, kteří hráli s manu chaem, u2, coldplay či damonem albarnem, staff benda bilili, rozjařená kapela vozíčkářů z konga, bassekou kouyate & ngoni ba z mali, zpívající virtuóz na loutnu ngoni, o kterém legendární kytarista ali farka touré prohlásil, že má ruce jako černé diamanty, sauti sol, v současnosti nejpopulárnější kapela z keni reprezentující tavící kotlík metropole nairobi a městskou kosmopolitní hudbu nejmladší keňské generace, a hugh masekela, legendární jihoafrický trumpetista a zpěvák.

staff benda bilili

„na letošních colours nebude björk jediným hudebním zástupcem islandu,“ doplňuje zlata holušová. podmanivě něžný indie pop nabídne kapela hjaltalín, jedna z nejlepších islandských skupin, která nabízí hudbu s barevným vnitřním žárem korunovaným soulovým hlasem zpěvačky sigríður thorlacius.

ze zahraničních kapel jsou dále potvrzeni například: kronos quartet, parov stelar band, ibrahim maalouf, tamikrest, celso piňa, banco de gaia, orquesta típica fernández fierro, portico quartet, euzen či shtetl superstars. z českých: a banquet, bonus, bratři ebenové, čokovoko, dan bárta a illustratosphere, fiordmoss, floex, goodfellas, hifi, laura a její tygři, midi lidi, michal prokop a framus five, mňága a žďorp, nebe, panenka vyzutá, petr váša, please the trees a sbor elpida, prince of tennis, pub animals, skyline. a také dvě slovenské: hudba z marsu a billy barman. na odtajnění čekají ještě dvě hlavní hvězdy a jedno zahraniční divadlo.

björk

předběžný line-up::

 • čtvrtek - björk
 • pátek - bobby mcferrin, antony and the johnsons, the flaming lips
 • sobota - zaz, alanis morissette, animal collective
 • neděle - neodtajněná hlavní hvězda (máme se na co těšit)

zároveň se pilně pracuje na přípravě nového festivalového areálu – v unikátním prostředí bývalých hutí, železáren a dolů – v dolní oblasti vítkovice. nový areál o rozloze 10 ha bude připraven tak, aby zde festival mohl v červenci bez problémů proběhnout. v jedné části nabídne velké open-air scény, kempink na trávě a v zeleni, i další travnaté zóny určené k odpočinku nebo zpevněné plochy ke stání a tanci při koncertech. druhá – více industriální část – nabídne nejen několik zastřešených scén včetně unikátního plynojemu, ale i procházku skrze unikátní industriální architekturu, která bude zrekonstruována a připravena pro bezpečný pohyb návštěvníků. vedlejší část bývalého dolu hlubina nabídne další zastřešené objekty s tradičně bohatým doprovodným programem – diskusemi, kinem, workshopy, noční taneční scénou, restaurací či místem pro interaktivní setkávání.

bobby mcferrin

plánované scény::

 • hlavní open-air scéna – česká spořitelna stage (až pro 35 tis. diváků)
 • druhá hlavní open-air scéna – arcelormittal stage, která se bude s hlavní v programu střídat (až pro 20 tis. diváků)
 • krytá scéna pod vysokými pecemi (pro 2 - 3 tis. diváků), kde budou probíhat převážně koncerty českých kapel
 • workshopová scéna
 • kino
 • v jedné budově oddělené scény – diskuse, taneční night stage, interaktiv stage, divadla
 • dětská scéna, dětský koutek a kojící stan
 • menší open air scéna - okd fresh stage (z poloviny krytá)
 • tzv. plynojem – divadla a hudba (náhrada za kostelní scénu)
 • klub - krytá scéna v bývalé 6. ústředně – kofola stage

dolní oblasti vítkovice

nový areál nabídne veškerý obvyklý servis na letních festivalech – tribuny, stanové městečko v zeleni, parkoviště pro návštěvníky, parkoviště pro kemp i karavany, dostatečné množství toalet, koryt s pitnou vodou, sprch, občerstvení všeho druhu, stany partnerů, atd. ve spolupráci s dopravním podnikem města ostravy bude zajištěna posílená mhd i doprava na blízkou zastávku českých drah. místa na parkovišti i v kempu se budou prodávat předem (cca. od března) pro zjištění zájmu a případné rozšíření kapacit. děti do 140 cm budou mít opět na celý festival vstup zdarma, senioři nad 65 let pak v neděli vstup také zdarma.

čtyřdenní vstupenky jsou k dostání v síti ticketpro, na e-shopu na eshop.colours.cz a v kamenné prodejně oriental v ostravě. současná cena 1690 kč platí pro dalších 6000 ks nebo nejdéle do 31.03.2012. festival nabídne během čtyř festivalových dní na 10 scénách přes 150 kapel, djs, filmů, diskusí, workshopů či divadel včetně největších hvězd světové hudby.

blinky::

organizátoři & trembi
foto: promo

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 

facebooktwitterrss feed

 
pozvánky 

20. a 22.03.2019
>> clemens christian poetzsch (de)
 
22.03.2019
>> the hypnotunez (ua)
 
23.03.2019
>> tenta (at), places
 
26.03.2019
>> manowar (us)
 
26. a 28.03.2019
>> nylon jail
 
09. a 30.03.2019
>> mydy rabycad
 
01.03.-05.04.2019
>> festival protibet 2019
 
08.03., 09.03., 15.03., 16.03., 30.03., 05.04., 06.04., 18.04. a 20.04.2019
>> public relations
 
03.03.-01.05.2019
>> jarní jazz & bluesové dny 2019
 
22.06.2019
>> dead kennedys (us)
 

 
reklama 

 
hudební svět

podpora 

 
pspad free text editorprogram - společník všech ostravanů
fantasyobchod.cznokturno - krysův web
obscuro.czmetan city
eclipticside.com

 

naše ikony: 
ov-kluby.netov-kluby.net
ov-kluby.netov-kluby.net
 

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda