ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[centrum pant]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz u řeky]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

aktuálně:: 1. tisková konference festivalu colours of ostrava 2017

colours of ostrava 2017
[dolní oblast vítkovice]
19.-22.07.2017
zúčastnili jsme se 1. tiskové konference k festivalu colours of ostrava 2017 a přinášíme vám aktuální informace a novinky nejen o programu.
vloženo: 24.02.2017
 

francouzská dvojice justice, jedna z nejúspěšnějších světových elektronických formací, se stává vedle jamiroquai, imagine dragons, norah jones, alt-j, birdy, midnight oil, moderat nebo lp další velkou hvězdou letošního ročníku festivalu colours of ostrava. justice, několikrát nominovaní na grammy, přijedou se svojí působivou světelnou show a neuvěřitelnou taneční energií do české republiky vůbec poprvé a budou v sobotu spolu s jamiroquai uzavírat celý festival.

"letos se nám podařilo i díky posunu termínu sestavit neuvěřitelně silný a nabitý hudební program, který v historii festivalu, a troufám si říci i obecně tuzemských akcí, nemá obdoby. vedle výše uvedených největších jmen colours nabídnou také domácí premiéry výjimečných hudebníků, kteří nyní sbírají v zahraničí nadšené kritiky i nominace na prestižní ceny jako benjamin clementine, michael kiwanuka nebo laura mvula. velmi mě také těší návraty v nových sestavách - afro celt sound system, unkle nebo faada freddy," říká ředitelka festivalu zlata holušová.

flyer

"na své si přijdou jako každý rok i hudební 'fajnšmekři'," zdůrazňuje zlata holušová. vedle jazzového saxofonisty donnyho mccaslina, který s davidem bowiem nahrál jeho poslední album blackstar a také za něj převzal pět grammy, jde například o nově potvrzené fenomenální španělsko-francouzské duo dorantes & renaud garcia-fons, spojující flamenkový klavír a "kontrabasového paganiniho", nebo americkou soulovou formaci st. paul & the broken bones, jejíž frontman horečnatě křičí, kňučí, plazí se po zemi a strhává publikum jako svého času james brown. "je jako kočka, která umí předvést otise reddinga - je to velmi zajímavé ho pozorovat," prohlásil o něm překvapený keith richards. pro ty, koho zajímá současná evropská scéna, jsou nově potvrzeni například britská indie popová kapela teleman nebo německý elektronický projekt roosevelt. nebudou také chybět oblíbené electronic stage s aktuálními elektronickými projekty, drive stage se syrovými, energickými kapelami nebo alternativní full moon stage.

letošní ročník také nabídne několik unikátních jednorázových projektů. na jednom pódiu zde společně vystoupí zpěvák michal hrůza s kapelou a více než padesát členů janáčkovy filharmonie ostrava. "jsem rád, že budeme moci na jednom z našich nejlepších festivalů uvést písničky, které lidi znají ve zcela nových aranžích. pod taktovkou dirigenta martina hyblera zahrajeme společně s ostravskou filharmonií. a já už se moc těším," říká michal hrůza. "každé vystoupení na colours of ostrava je pro nás příjemným hudebním zpestřením. je to šance představit se publiku trochu méně tradičně, prostě jinak. navíc je to také výzva - jedná se o úplně nový projekt, který v ostravě zazní vůbec poprvé a o to zajímavější je i jeho příprava. navíc michal hrůza patří k nejvýraznějším osobnostem české hudební scény. věřím, že propojením janáčkovy filharmonie s ním a jeho kapelou právě na colours of ostrava vznikne něco zcela mimořádného," uvádí ředitel janáčkovy filharmonie ostrava jan žemla. jednotlivé skladby pro symfonický orchestr rozepsal karel heřman, klávesista kapely hrůzy, zazní průřez michalovou tvorbou, ale i zbrusu nové písně z alba, které michal vydá v květnu letošního roku. projekt vzniká pod producentským dohledem bon art orchestra.

premiéru na colours také zažije společný americko-český hudebně-vizuálně-světelný projekt dvou hudebníků a konstrukterů unikátních nástrojů williama close and the earth harp a lenky morávkové and bohemian cristal instrument. struny harfy williama close, kterého doprovodí šestičlenná kapela, budou napnuty ve 40metrové délce z fresh stage až na protilehlou konstrukci balkonu, lenka morávková aka knoflenka hraje na elektro-akustický bohemina cristal baschet, v novoborských sklárnách vyrobenou verzi legendárního nástroje cristal baschet francouzských zvukových experimentátorů, bratrů baschetových. "williama jsem potkala minulý rok a po pár zkouškách a setkáních jsme oba zjistili, že se naše nástroje skvěle doplňují a dohodli jsme se na spolupráci. při koncertě na colours se propojí dva unikátní nástroje, které existují pouze v jednom provedení na celém světě," vysvětluje lenka morávková.

tisková konference coo 2017 tisková konference coo 2017 tisková konference coo 2017 tisková konference coo 2017

tisková konference coo 2017 tisková konference coo 2017 tisková konference coo 2017 tisková konference coo 2017

tisková konference coo 2017 tisková konference coo 2017 tisková konference coo 2017 tisková konference coo 2017

tisková konference coo 2017 tisková konference coo 2017 tisková konference coo 2017 tisková konference coo 2017

tisková konference coo 2017 tisková konference coo 2017 tisková konference coo 2017 tisková konference coo 2017

po boku colours of ostrava proběhne během všech čtyř festivalových dnů také druhý ročník mezinárodního diskusního fóra meltingpot. "o loňskou premiéru byl mezi návštěvníky obrovský zájem a většina z nich se v naší anketě vyslovila, že podobné fórum má na festivalu smysl," říká ředitel pořádajícího neziskového spolku antonín parma. letos tak na několika scénách vystoupí domácí i zahraniční osobnosti z oblasti vzdělávání, osobního rozvoje, ekonomie, umění a kultury, ochrany lidských práv či cestovatelství. "nechceme být další konferencí, ale spíše platformou, prostředím, kde si návštěvníci skrze osobní příběhy našich hostů dobijí energii, získají pocit, že současné dění dává smysl," doplňuje antonín parma. k prvním potvrzeným hostům patří například česko-americký ekonom a uznávaný vysokoškolský profesor milan zelený, americká novinářka a specialistka na ochranu a bezpečnost sharon weinberger nebo sugata mitra, indický informatik a vědec působící v británii, který za svou vizionářskou přednášku o experimentu samo-organizované výuky získal ocenění ted prize za rok 2013.

kromě diskusí nebude chybět na letošních colours of ostrava další doprovodný program: workshopy, projekce filmů, výstavy, výtvarné aktivity nebo zvláštní design zóna s uměleckou tvorbu z oblasti designu a módy. děti i jejich rodiče se můžou těšit na rodinnou zónu s bohatým programem nebo s hlídáním dětí, milovníci vína a cimbálovek pak třeba na vinárnu v betonovém bunkru.

z divadelní scény nabídne festival při příležitosti 85. narozenin režiséra miloše formana speciálně připravenou hru lásky jedné plavovlásky režiséra vladimíra morávka, nebo zcela nové představení cirku la putyka. další potvrzené soubory jsou např. činoherní studio města ústí nad labem nebo improvizační divadelní skupina z ostravy impéčko. a chybět letos nebude ani pražské legendární divadlo vosto5.

celkově by opět mělo proběhnout během čtyř dnů od 19. do 22. července více než 350 programových položek na 20 scénách. k tradičnímu návštěvnickému servisu patří stanové městečko u slezskoostravského hradu, pitná voda v areálu zdarma, sleva vlak+ s českými drahami, rezervace míst do sálu gong předem, velkoplošné projekce, půjčovna kol společnosti kola pro afriku, tribuny, vratné kelímky nicknack apod. colours of ostrava také pořádá festival v ulicích v centru ostravy zdarma (letos 30. června a 1. července) a hudební showcase konferenci czech music crossroads (17. a 18. července) jejichž program ještě není znám.

čtyřdenní vstupenky na colours of ostrava 2017 jsou v prodeji na colours.cz a v síti ticketpro. aktuální cena 2490 kč platí na limitované množství 5000 kusů. v prodeji je také ubytování ve stanovém městečku, parkování nebo místo pro karavan.

blinky::

organizátoři & trembi
foto: tomáš dudyn václavek

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 

facebooktwitterrss feed

 
pozvánky 

22.08.2020
>> 31. valašské folkrockování
 
22.08.2020
>> festival paseka 2020
 

 
podpora 

 
pspad free text editorknihy.abz.cz
fantasyobchod.cznokturno - krysův web

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda