ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[brno]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: umakart + here v noře a marleyi

umakart, here
[nora, marley]
04. a 05.12.2004
pánové hudby - společenstvo hudebníků, neboli umakart. zajímavý a nevšední projekt, podpořený snivými here. to vše na vlastní uši v kopřivnické noře a ostravském marleyi.
vloženo: 29.11.2004
 

když začaly probleskovat zprávy o tom, že se chystá projekt umakart a kdo všechno má být v něm namočen, člověk by si řekl, že se už jednou nechal napálit, ale podruhé už na žádnou pracovní sobotu prostě neskočí. jenže deska je skutečně na světě a všichni ti známí muzikanti dokonce vyjedou pod hlavičkou umakartu na společné turné!

umakart je víc než jen hudební spolek. volně spojuje muzikanty i lidi z dalších uměleckých sfér. je to především zpěvák jaromír švejdík z priessnitz, kytarista a producent dušan neuwerth a všeuměl jan p. muchow, vedle nich jsou ale v projektu realizují také členové kopřivnické kapely nierika tomáš neuwerth a michal burget, bubeník milan cais z tata bojs, novinář a spisovatel jaroslav rudiš nebo filmaři a designéři tomáš luňák a jirka libánský.

umakart

švejdík styl skupiny charakterizuje jako "akustický pop s jemnými elektronickými spodky" a poznamenává: "zatímco priessnitz jsou hudba, která vzešla z garáže, umakart je hudba z kuchyně. při práci na desce jsme se záměrně vyhnuli velkým nahrávacím studiím, spíš se hlásíme k panelákovým skupinám, jako byli manželé." hudba sdružení není zbytečně komplikovaná, vyznačuje se lehkostí a čitelnou, až minimalistickou zvukovou texturou. střídmé aranže písní odhalují jejich melodický základ, působivý a nevtíravý. švejdíkovy texty se zabývají pocity člověka žijícího ve městě a dá se tedy mluvit o jisté formě městského folku.

v současnosti asi neexistuje vhodnější kapela, která by měla vyjet na společné turné s umakartem než vyškovští here. ti letos po 4-leté pauze vydali novou desku figura porca a podílel se na ní v podstatě celý umakart - honza muchow a dušan neuwerth si mezi sebou spravedlivě rozdělili produkci desky, jaromír švejdík si zazpíval duet se zpěvačkou valerií v písni impressions a grafická buňka umakartu (luňák & libánský) dodala obal.

here vznikli ve vyškově v roce 1990. inspirováni shoegazerskými kapelami jako ride, boo radleys nebo my bloody valentine vydali zasněnou desku swirl (1993), kde hlučné kytarové vazbení důmyslně prolnuli s jemným předivem nejrůznějších zvuků. z anglie se v roce 1993 vrátili sice bez vytoužené smlouvy, zato se spoustou zkušeností a záznamem the peel session (oficiálně vyšel pod názvem sikusaq). již s novou zpěvačkou, francouzkou valerií chauvey, natočili v roce 1996 pro německou firmu alison records album entre deux soleils, které se upravené objevilo v čechách pod názvem we are... (indies rec.) tvorba here jako by se pročistila a od syrovější kytarové podoby se posunula k méně strukturované hudbě s převahou akustických, zvláště smyčcových nástrojů. už skladba na soundtracku k samotářům naznačila, že nová deska bude zase o něco více přístupnější a silně melodická, což se jen potvrdilo na albu double happiness, které vyšlo v roce 2000. poté si jejich tvorbu vzali do parády přátelé a známí a vzniklo album remixů recycled.

blinky::

 • umakart:: www.umakart.com
 • here:: www.here.cz

  strictly blue
  foto: web kapely

   verze pro tisk

  související články::


 •  
  informační kanály 


   
  pozvánky 

  10.02. + 13.-16.04.2023
  >> will wilde & the bladderstones / the bladderstones
   

   
  podpora 

   
  pspad free text editorknihy.abz.cz
  fantasyobchod.cznokturno - krysův web

  :: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
   
   © 2002 ov-kluby.net

    design by lucinka & strejda