ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[brno]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: tata bojs ve fabricu a noře

tata bojs
[fabric, nora]
28., 29.04.2005
čtyřnásobně andělští tata bojs se představí společně s vyškovskými here dvakrát v našem regionu, a to v ostravě a kopřivnici. zde je pozvánka (ten strictly se nám ale rozepsal :)
vloženo: 15.04.2005
 

kdy jsem poprvé slyšel tata bojs, tak to si už nevzpomenu. nemám tedy zaškrtnutý den v kalendáři, kdybych pravidelně slavil výročí našeho prvního "setkání". ale asi určitě mě nejdříve oslovilo jaro. a potom jsem si velice oblíbil mardošu jako moderátora v "60". ale když vyšlo ukončete nás v září 1997, šel jsem si jej poslechnout do obchodu a byl celkem překvapený a zklamaný zároveň, že na rozdíl od "popového" jara je zbytek desky takový "tvrdý, punkový a nemelodický". tak jsem si tu desku nekoupil, na tata bojs celkem zanevřel, zařadil si je mezi další "divné kapely z indies" a hleděl si svého... v průběhu času jsem se s nimi tu a tam potkal na stránkách rock&popu a když v prosinci 1998 vydávali akustickou verzi jejich koncertu z delty s názvem nekonečná stanice, tak se mi sice strašně líbila myšlenka, že po koncertě hned vypálili a udělali limitovanou sérii cd z toho koncertu. to jsem si tehdy říkal, že to bude za pár let pěkná rarita, škoda jen, že já nejsem jejich fanoušek.

čas plynul a já se nějakou souhrou náhod ocitl v neděli 28.11.1999 na jejich koncertu v parníku. můj první jejich koncert. oni nehráli vůbec špatně, mělo to energii a hlavně přibrali jak tehdy říkali "dalšího člena do kapely" - sampler/sequencer mpc 2000 (to víte, taneční scéna byla na vrcholu). a bylo vymalováno. takže jsem si sehnal (dokonce bych řekl, že vypálil) ty dvě dosud vydané desky, ale byl jsem zklamaný, že tam nebyly ty písničky co hráli na tom koncertě (a když byly, tak v těch divných břit-popových aranžích). oni totiž chlapci točili a připravovali novou desku a produkoval jim to takový zvukař tady kousek od nás.

tata bojs

dne 15.03.2000 (to už ve svých análech zapsané mám) začal počátek mé nové kapitoly s tata bojs. vyšlo futuretro. sjížděl jsem si jej několikrát za den v průběhu třech týdnů. na všechny strany začal hlásit zvěsti o nejlepší kapele na světě (no, ehm asi v česku... hned po eost, bez diskuse). dokoupil si zpětně originály desek (a uvalil přísné embargo na jakékoliv vypalování čehokoliv s nálepkou tata bojs) a jako správný fanda začal shánět promo singly (ramínka mi v dualu vytáhli z koše!). a nevynechal jediný koncert v regionu (na opavské hlíně jsem si jen kvůli nim nechal ujet poslední vlak v deset hodin a vracel se za rozbřesku prvním v 5 ráno). na "rockováním s jiřím černým" jsem se ptal, jestli z tata bojs jednou opravdu bude stadiónová kapela, jak to o nich říkal jpm. a strašně mě štvalo, že je nikdo v rozhlasovém éteru kromě r1čky nehrál.

a pak to přišlo - na podzim roku 2000 odešel kytarista marek doubrava. a s odstupem času a dalším vývojem jde jen říci, že to byla citelná ztráta. tata bojs prohlásili, že budou dále pokračovat jako duo. zanedlouho sice našli nového kytaristu v podobě maťo mišíka a na následujícím druhém společném koncertu v sobotu 17.02.2001 v boomerangu sice maťo zvuk kapely pořádně zdrsnil (nezapomenutelná vzpomínka na jeho kytaru v kovbojích), ale ukázal, že na rozdíl od marka nestačí hrát na kytaru, klávesy, zpívat doprovodné zpěvy, obhospodařovat sampler a musel nastoupit minidisk. při následném nahrávání desky biorytmy si mardoša psal deník (pro mladší ročníky z předních koncertních řad - blog) a v zápise z 21.1.2002 se zmiňuje o tom, že "maťo se nudí". a bylo to poznat i na desce - ty tam byly markovy kytarové vyhrávky a celkově tam zaznělo minimum kytar, zato krabičkáři se vyřádili. a rádia začala hrát tanečnici. a o tata bojs se začalo psát a psát (ale ne zas tak hodně jako o sunshine - pozn. pro mladší ročníky). když přijeli v dubnu v rámci svého prvního uceleného turné do ostravy, tak kluby už jim byly malé, hráli tedy v plechové boudě na černé louce. a já jsem přestal číst fórum na jejich webových stránkách, protože mě nebavilo číst milión příspěvků o tom "že milan je sexy chlap a jestli s někým teď chodí". dostal jsem klasickou "depku", že mi mainstream ukradl kapelu. a že se kvantitou publika snížila jeho kvalita - prostě nevěděl na koho tu vinu hodit. maťo se v kapele dlouho neohřál a post kytaristy byl opět volný. on vlastně nikdy ne tak úplně do kapely zapadl, dobře si vzpomínám, jak jsem mu ve fabricu (kam přijel jako host roe-deer) říkal o připravované reedici biorytmů s bonusovým diskem a on se "vztekal", že mu kluci z kapely zase nic neřekli.

do rozjetého vlaku místo něj nastoupil vláďa bár a nejdříve se zaučoval na koncertech. pak si tata bojs postavili vlastní studio gui-tón a od října 2003 do května 2004 točili své koncepční album nanoalbum. když se objevil první singl virtuální duet, udělalo se mi nejdříve zle. taková popina! co naplat, že se mi to stejně rychle zavrtalo do hlavy. když vyšlo (nano)album, byl jsem velice mile překvapen a mohl zvolat vltavovské "hurá, kytary!" vrátili se zpět. a srovnalo se to mezi námi. na coloursech jsem minulý rok nebyl, takže se náležitě těším na čtvrteční koncert 28.04. ve fabricu (další den do kopřivnické nory už nepojedu, na to už ve svých letech nejsem, abych objížděl každou štaci). jo a předskakovat jim budou vyškovští here. ty jsem poprvé slyšel... ale to už je zase jiný příběh.

blinky::

 • tata bojs:: www.tatabojs.cz
 • here:: www.here.cz

  strictly blue
  foto: buk

   verze pro tisk

  související články::


 •  
  informační kanály 


   
  pozvánky 

  29.01.-21.02.2023
  >> jarní jazz & bluesové dny / intro
   

   
  podpora 

   
  pspad free text editorknihy.abz.cz
  fantasyobchod.cznokturno - krysův web

  :: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
   
   © 2002 ov-kluby.net

    design by lucinka & strejda