ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 líheň 2020
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[centrum pant]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: filip m. živě v českém abbey road

filip m.
[čro ostrava]
21.10.2010
legendární ostravské rozhlasové studio přivítá hudební skupinu filip m. při nahrávání akustické studiové desky, dvd a filmového dokumentu.
vloženo: 15.10.2010
 

studio 1 českého rozhlasu ostrava, odkud startovaly hvězdy šedesátých a sedmdesátých let, jako např. flamingo s marií rottrovou, hana zagorová, věra špinarová a další, dnes hostí novou generaci hudebníků. vystoupí zde řízná formace filip m., která je proslulá hlasovým projevem zpěvačky jitky andraškové a vtipnou kombinací rocku a popu s atmosférou folkových aranží.

skupina filip m. začala fungovat na konci roku 2000. zpěvačka jitka andrašková a kytarista toma rybola jako zakládající členové tehdy dali dohromady nejen autorský základ repertoáru, ale také našli další muzikanty - bubeníka davida savkoviče, basistu petra tomeška a druhého kytaristu vojtu šňupárka. jitka měla v té době za sebou folkové začátky se skupinou proč ne (vítěz porty v roce 1994), ale také zkušenosti jako vokalistka skupin buty (hudba k filmu "jízda", desky "ppoommaalluu", "rastakayakwanna" a koncertní šňůry k těmto deskám, a to nejen po klubové scéně, ale i velkých halách), mňága a žďorp ("ryzí zlato", "bajkonur", "chceš mě - chci tě", "nic složitýho", "na stanici polární"). později se o její hlas přihlásil i richard krajčo s kapelou kryštof a natočili spolu nezapomenutelné "ženy". v kapele filip m. spojila jitka své textařské nadání s hudební energií ostatních členů kapely a vznikl "chytrý poprock" kombinovaný s jejím osobitým výrazem.

jitka andrašková (filip m.)

v roce 2002 došlo v kapele k malé personální změně - po odchodu basisty se ke skupině přidal maťo slavík (robson, hot wassermann, srpen). v této obsadě se na svět dostalo v roce 2004 debutové cd s názvem k princeznám se (ne)čuchá natočené v ostravském studiu citron v produkci petra slezáka. pod stejnou značkou přišlo na svět i cd druhé mezi nebem a nebem, kde se poprvé objevuje jako bonus 5 akusticky zpracovaných skladeb. filip m. pokřtili druhou desku v klubu fabric v dubnu 2009. přestože ji nahrává ještě bubeník david savkovič, na křtu už se objevuje za bicími nástroji nový člen jiří krhut (kuličky štěstí). autorsky se na obou deskách podíleli i další členové kapely - toma rybola, vojta šňupárek a maťo slavík.

filip m. do roku 2010 odehráli nesčetně koncertů po celé republice a nechyběly ani festivaly jako rock for people, colours of ostrava, hrachovka a další. skupina má na kontě několik klipů, které rotovaly na hudební stanici óčko, v čt a online je můžete vidět na webových stránkách kapely. část klipů vzniklo ve spolupráci s fotografem richardem rajdusem a poslední klip hračky pak s čt a režisérem davidem martínkem. cd mezi nebem a nebem bylo předzvěstí toho, co se s kapelou stalo během roku 2010 - rockové elektrické kytary se rozhodla vyměnit za kytary akustické a písně přearanžovala do komornější polohy, která nejen jitce, ale celé skupině nesmírně sluší. na scéně se také objevuje poslední chybějící článek - talentovaný klávesista pavel sotoniak, který se k filip m. připojil na konci roku 2009.

nyní tedy filip m. vystupují ve složení jitka andrašková - zpěv, toma rybola - kytara, vojta šňupárek - kytara, pavel sotoniak - klávesy, maťo slavík - baskytara, jiří krhut - bicí.

výjimečný koncert ve studiu 1 českého rozhlasu ostrava proběhne dne 21.10.2010 a bude nejen živě přenášen do vln českého rozhlasu ostrava, ale bude také částí videozáznamu na dvd (opět pod dohledem režiséra davida martínka) a i další chystané live desky. studio bude otevřeno od 17.30 a diváci budou mít možnost podílet se na atmosféře unikátní nahrávky a filmového dokumentu.

blink::

organizátoři & trembi
foto: valda

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 

facebooktwitterrss feed

 
reklama 

 
hudební svět

podpora 

 
pspad free text editorknihy.abz.cz
fantasyobchod.cznokturno - krysův web

 

naše ikony: 
ov-kluby.netov-kluby.net
ov-kluby.netov-kluby.net
 

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda