ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 líheň 2020
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[centrum pant]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

report:: příjemný večer s filipem a jitkou

filip m
[hudební bazar]
04.04.2003
filip m hráli v hudebním bazaru a hráli moc, moc dobře! ono už je to u nich v podstatě asi pravidlo...
vloženo: 09.04.2003
 

skirmish večer v hudebním večeru otevřela předem neavízovaná mladá kapela skirmish. kapela, jak se zdálo, z velké části zaplnila svými přáteli klub. publikum bylo toho dne mladší, než obvykle. a kapela a její muzika? bylo to... mladé... ani ne tak hudební styl, který se pohyboval v podobných vodách, jako třeba priessnitz. půlhodinové vystoupení bylo pravděpodobně první - nebo jedno z prvních. nebylo to nezajímavé, nebylo to tragické, ale byla poznat nevyhranost. dá se ale předpokládat, že se budou koncert od koncertu lepšit a třeba z nich ještě něco vyroste.

no a pak už nastoupily hvězdy večera. od posledního koncertu, kdy jsem filip m je viděl v altánu, se změnilo jejich "personální složení". v kapele už samozřejmě nemusí zaskakovat david straka za bicíma. na postu basáka je nově (nebo staronově?) maťo slavík (ex-hot wassermann, ex-srpen, ex-robson...). současné členstvo je tedy následující: jitka andrášková - zpěv, tomáš rykala - kytara, maťo slavík - basa, vojta šňupárek - kytara a david safkovič - bicí. zvuk se (bohužel) zpočátku valil jako obrovská zvuková koule, ale (naštěstí) se s časem lepšil, čistil, rozjasňoval, takže nakonec bylo i jitce rozumět...

hlas jitky není nepodobný hlasu alanis morissette, repertoár je hudebně rovněž podobně stavěný (navíc nějaká ta cover verze se na koncertě vždy taky objeví). filip m. ale rozhodně není jitka a revivalem alanis morissette bandu. kapela je dnes jedním ze nejlepších hudebních těles ve městě a bylo by jistě vhodné vyrazit někam dál, vyletět z hnízda... oproti minulým koncertům zdálo se mi, že kapela maličko přitvrdila. zvlášť patrné to bylo ve skladbě s názvem "otáčím" - především bicí byly při této písni razantnější, dynamičtější... tvrdší, než dříve. podobný posun byl viditelný také u "koukám" - kdy, především díky skvělému řezavému soundu kytar, dostali se místy až do blízkosti whitesnake (jak mi napověděl roures).

filip m. odehráli opět jeden výtečný koncert, který zakončili několikanásobným přídavkem, včetně podruhé zahrané - nejen skupinou oblíbené - "vrby".

dudyn
foto: dudyn

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 

facebooktwitterrss feed

 
reklama 

 
hudební svět

podpora 

 
pspad free text editorknihy.abz.cz
fantasyobchod.cznokturno - krysův web

 

naše ikony: 
ov-kluby.netov-kluby.net
ov-kluby.netov-kluby.net
 

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda