ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[centrum pant]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[klid]
[komorní klub]
[marley]
[parník]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: off festival 2012

off festival 2012
[katowice (pl)]
03.-05.08.2012
zveme vás na sedmý ročník žánrově rozmanitého festivalu, který se bude konat začátkem srpna v nedalekých polských katovicích.
vloženo: 31.07.2012
 

prázdniny jsou ve své půli a s nimi i festivalová sezóna. velké česko-slovenské festivaly jsou již pasé, takže je ideální příležitost nakouknout za hranice k sousedům. blízké polsko nabízí hned dva moderní a renomované festivaly. o nowé muzyce bude řeč za nějaký ten týden, nyní si prohlédneme blíže off festival, situovaný do slezských katovic. off je festivalem moderním, orientován spíše na rockově založené publiku, který ale samozřejmě hojně akceptuje přidružené i jiné žánry. čtyři festivalové dny jsou plně nabity zvučnými jmény, mladými objevy ale i prověřenými stárnoucími matadory. v následujících odstavcích se pokusím vypíchnout atraktivní a podstatná jména letošní soupisky.

flyer

sedmý ročník off festivalu začne 02.08.2012 tkz. before party. v katovickém klubu kultury a místní, velmi útulné jazzové hipnoze, zahrají čtyři dosti unikátní hudebníci, kterým bude přidělen skutečný klubový prostor. v prvně jmenované instituci se předvede sólově carsten nikolai, umělecky si říkající alva noto. experimentátor, architekt hudebních konstrukcí a matematik. na jeho show naváže matthew herbert se svou novou hudební koncepcí one pig. stejnojmenná deska vyvolala dosti rozporuplné reakce. není se co divit, samotný herbert nasamploval zvuky ze života čuníka od narození až po porážku. pro náročné a zvukuchtivé posluchače ožije před půlnocí hipnoza jemnými tóny nilse frahmse a freak popem sleep party people.

pátek 03.08.2012 se již bude odehrávat v areálu třech jezer a jako již klasicky se můžeme těšit na čtyři scény. dvě velké – scena mbank (největší), lesní scéna a zastřešené, stanové scény - experimentální a scénu trójky. v pátek zažijí katovice kolem sedmi hodin večer peklo, totiž vystoupení converge. naléhavý hardcore s přesahy do experimentálního metalu, jejich vystoupení jsou nezapomenutelným zážitkem. hlavy, ruce, těla ve vzduchu. naprostý a strhující cirkus bolesti, hlasitosti, energie a současně i extáze. zvědavým indie-pohodářům nedoporučuji čekat 20 minut před vystoupením u hrazení. zvuk současné anglie budou hájit dubstepař andy stott a narkotiční, dronem posedlí demdike stare. připravte na opravdu hutné, myslím tím velmi hutné basové vibrace. večer bude patřit neuchopitelným, psychedelickým hledačům zenu bardo pond. toto vystoupení si skutečně nenechte ujít, nebude se to jen tak opakovat. to platí samozřejmě i o jejich studiové tvorbě kterou si určitě nastudujte, vřele doporučuji.

takže sobota 04.08.2012, druhý oficiální den, povětšinou nejhojněji navštěvovaný festivalový den. sobota podle mého přitáhne úplně odlišné publikum něž předchozí dny, přijedou totiž baroness. američtí progresivní metalisté, kteří stále udávají rytmus a tvář americkému metalovému podhoubí. čekejte hutný zvuk, dlouhé propracované opusy a nikdy nekončící houštinu z vousů. na trochu podobné vlně se svezou i pissed jeans. jak již kapela dává svým jménem najevo, nehodlá si brát s nikým moc servítek. buranský a neurvalý noise rock, který rve ušní boltce. na rockové vlně se sveze i legendární thurston moore, bývalý (sic!) člen sonic youth. sólově má za sebou již několik velmi úspěšných desek a jeho charisma je jednoduše neodiskutovatelné. a v sobotu si taky zajděte na mf dooma, hip hopera s kovovou maskou na tváři. bude to velká show, hlasitá a určitě i zábavná.

pakliže budete i v neděli 05.08.2012 pořád plni energie a touhy slyšet něco velkolepého, tak máte jedinečnou šanci. ta šance se jmenuje swans. kdo je měl možnost vidět na předloňských colorsech, tak ví své. pro ty ostatní jen doplním, že nic intenzivnějšího rocková hudba ještě nenabídla. masivní, dech beroucí a mučivá je hudební produkce američanů swans. ale než vás to úplně všechno smete ze zemského povrchu, myslím tím únavu, horko, déšť nebo třeba ti swans, tak se ještě nabízí duo kim gordon a ikue mori. sice jsou obě ženy, ale moc něhy od nich nečekejte. kim gordon budete znát taky ze zmíněných sonic youth a ikue mori toho má za sebou vícero. tak za prvé je bývalou členkou avantgardních dna, pak má na svém kontě mnoho kolaborací s rozličnými umělci. zmiňme johna zorna nebo freda fritha.

letos bude off dosti intenzivní, ale úlevou nám všem bude přítomnost mnoha neznámých jmen, u kterých si můžeme odpočinout nebo jednoduše nabrat inspiraci. vybavte se železnou trpělivostí vůči polskému organizačnímu systému a vzhůru do katovic!

blinky::

martin šenkypl

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 

facebooktwitterrss feed

 
pozvánky 

09.04.2020
>> david stypka s bandjeez
 
10.04.2020
>> spolu jedním hlasem
 

 
reklama 

 
hudební svět

podpora 

 
pspad free text editorknihy.abz.cz
fantasyobchod.cznokturno - krysův web

 

naše ikony: 
ov-kluby.netov-kluby.net
ov-kluby.netov-kluby.net
 

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda