ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[bum bum comedy]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

report:: prokopat se ven I. - koncert

ladí neladí: roe-deer & puding pani elvisovej (sk)
[fabric]
26.09.2002
na zářiovém natáčení ladí neladí se sešly poměrně neznámé kapely, které se údajně snaží dostat někam jinam (rozuměj si, jak chceš) - pražský roe-deer a košický puding paní elvisovej.
vloženo: 02.10.2002
 

ema pronikavý zvuk kytary kontrastující s pomalým trip hopovým rytmem - to byl základní stavební článek vystoupení pražské partičky roe-deer. právě tak odstartovala kapela prostřednictvím skladby "marie" další pokračování pořadu ladí neladí. a podobně pokračovala dál. dvoje bicí (vedle těch klasických druhý bubenman střídal dle situace elektrické bicí s perkusemi jiných druhů), basa a zpěvaččiny kalhoty proklatě nízko - to zaujalo na první pohled. ovšem nebyli jsme tu kvůli bříška slečny emy... zvuk kytar částečně potvrzoval sounáležitost s pražskou kytarovou scénou let devadesátých a především pak basák s počátky např. ecstasy of st.theresa. roe-deer však šli dál, přidali ony zmiňované trip hopové nálady poměrně dlouhých písní, lehce tlačící posluchače do zasněných až melancholických nálad, občas přecházející v lehkou depresi. faktem je, že nebýt úlevného hudebního odlehčení v některých skladbách, mohli mě ráno najít na nejbližší větvi. tento hudební pakl ovázaný (nikoliv spoutaný) pečlivě pevným ženským vokálem držel báječně pohromadě. celý pak asocioval vzpomínky na mé oblíbené období v historii britských sneaker pimps, tj. v časech desky "becoming x" - před odchodem zpěvačky.
roe-deer asi neobjevují nic přehnaně nového a bůhvíjak progresivního, to však asi nikomu z přítomných, jež se poddávali kapelou nabízeným náladám, nevadilo.

bicí po hlavním chodu v podobě mladého srnčího přišel na řadu zákusek - tedy puding, připravený paní elvisovou. spojení těchto dvou kapel do jednoho pořadu se z hudebního hlediska mohlo zdát poněkud zvláštní, ovšem psychologové by si oddechli - slabší nátury se díky třem veselým jinochům z východu vymanily z deprese a začaly tančit (spolu s ostatními). zpočátku mírně průsvitná muzika časem dostávala barvu a tvar, takže obavy ze zvukovky, kdy si chalani s námi pohráli a zazněli jako slovenský plagiát modjo, se nepotvrdily. puding paní elvisovej je taková veselá trojka - veselé texty, veselá hudba... chvílemi začínám mít ale pocit, že na slovensku jsou jen parodizující skupiny, ale asi to tak horké nebude. nicméně mé přirovnání z pozvánky do oblasti mezi chiki liki tu-a a hexem se nakonec ukázalo lampa jako poměrně výstižné. puding paní elvisovej jsou jednoduše hodně zvláštní a zajímavou kapelou. né každému se líbí (viď, buku - pozn. autora), ale skoro každého překvapí a je celkem jedno jak. (nepodceňujme moment překvapení!)

komentář tradiční pokoncertní debaty, která se měla točit kolem snahy "prokopat se ven", ponechám na strictlym, který to viděl pěkně zblízka - já byl jen plátěný divák... má s ním trochu zpoždění, ale už se jistě brzy dočkáte..!

blinky:

 • ladí neladí:: www.czech-tv.cz/porady/ladi-neladi
 • roe-deer:: www.roe-deer.cz
 • puding paní elvisovej:: www.ppe.20m.com

  dudyn
  foto: buk feat. dudyn

   verze pro tisk

  související články::


 •  
  informační kanály 


   
  nejčtenější 

  >> fotoreport:: norbert žije v barráku
   
  >> fotoreport:: necro metal pilgrims 2024
   
  >> fotoreport:: kaczi ve studiu 1 českého rozhlasu
   
  >> fotoreport:: slezskoostravský rock-fest 2024
   
  >> fotoreport:: výroční dubnový groove jam v docku
   
  >> fotoreport:: rockové velikonoce v tatranu
   
  >> fotoreport:: sylvie bee v bum bum comedy
   
  >> fotoreport:: cody jasper v kupe
   
  >> fotoreport:: slunovrat 2023 (čtvrtek, část 3.)
   
  >> fotoreport:: slunovrat 2023 (pátek, část 2.)
   

   
  :: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
   
   © 2002 ov-kluby.net

    design by lucinka & strejda