ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

report:: od zítřka nečaruji... (2 v 1)

tata bojs
[černá louka]
16.05.2003
tata bojs opět vyrazili na turné - tentokrát s názvem "klid před buřinkou". po více než roce, na stejném místě (pavilón g na výstavišti), odehráli ještě výpravnější show než posledně. předskakovali roe-deer, za gramofony stál dj blue.
vloženo: 20.05.2003
 

roe-deer jako exkluzivní hosté se představili jednak dj blue, který na rozjezd připravil velice netradiční směsici hudby a mluvených pohádek, o mnoho tanečnější set přinesl po skončení hlavních aktérů. v roli předkapely se představili roe-deer, pro které to byla zajisté velká příležitost představit svou (oprávněnými ambicemi) nabitou hudbu spřízněnému publiku. a podle reakcí v sále bylo přijetí víc než jen obvykle předkapelovsky vlažné. roe-deer dorazili s čerstvou deskou na kontě (aquaparty), která se od debutu nese na hutnějších energetických vlnách, což se roe-deer odrazilo v koncertním projevu, i když osobitý melancholický nádech se nevytratil, jen došlo k správnému namixování těchto složek, srovnám-li to s posledním koncertem v ostravě, při natáčení pořadu ladí/neladí (mimochodem záznam z tohoto koncertu, bylo možné zakoupit u stánku).

biorytmické koncerty tata bojs jsem minulý rok viděl ve třech provedeních, celkově to byl můj tuším osmý koncert vůbec. je co srovnávat - mardoša mi přijde více sebejistější (průpovídky mezi písněmi ale zůstávají (no však zaplaťpánbů!!! - ještě by se mohl vrátit k citacím své povídkově-průpovídkové sbírky cool v plotě - pozn. dudyna)), více komunikuje s publikem (tedy s předními řadami náctliletých fanynek). nový kytarista tata bojs vláďa bár, svým atletickým zevnějškem a sportovním oblečením (součást kostýmní show celé skupiny) připomínal tak trochu "vypravěče s kytarou" jak ze starců na chmelu. vypiplanost kytary z dob marka doubravy se opět nekoná, z hry vládi bára mi přijde, že se zatím dobře naučil reprodukovat práci svých předešlých kolegů. ale všechno chce čas, věřím, že i on svůj osobní přínos do hudby tata bojs vnese. a ještě jedna taková trapná osobní poznámka: díky fotogeničnosti vládi se stává z kapely skutečný "bojs band", budou se teď fanynky dělit na mardošanky, caisovky a bárovky ? ;o)

tata bojs ačkoliv před časem ohlásila klárka koncertní pauzu coby (ne)ustálý host, pro tohle turné vzala své rozhodnutí zpět. koncert se oproti minuloroční verzi lišil spíše v detailech: kromě modifikované scény (technický popis najdete v pozvánce na koncert) přibylo více promítacích pláten (jedno dokonce automaticky výsuvné umístěné na předním molu), obměnilo se pořadí písní, celkově více vykrystalizovalo aranžmá skladeb, takže vesmírná byla podána více akusticky, vypadl nesmrtelný hit jaro, ve vozejčku nezastupuje už klára ani part tonyho ducháčka (nutno říci k dobru, rozdílná poloha vokálů milana a kláry se zde nepříjemně bila). přibyl cyberkartáč z bonusového cd limitované verze, který byl skvělým způsobem doplněn o projekci telerapu s ex-členem tata bojs marečkem padevětem. skupina opět bojovala na zvukové frontě s plechovou konstrukcí pavilónu g, bohužel však spíše prohrávali.

a ještě jedna inovace: mardoša jde s dobou!!! svůj klasický fotoaparát vyměnil za digitál, takže doporučuji sledovat sekci minulých koncertů na jejich internetových stránkách, kromě "tradičních" mardošových fotek publika tam najdete i spoustu momentek ze zákulisí.

blink::

 • cool v plotě:: www.velarium.cz/ ... /cool.html

  strictly blue

  roe-deer v rámci svého turné zavítala v poslední době stále více populární trojice na ostravskou černou louku. ve špatně ozvučitelném pavilonu g předvedli tata bojs svou show před zraky přibližně čtyř set diváků. obrovská scéna byla krom tradičních světelných a kouřových efektů užitých ve větší než malé míře vybavena hned šesti videoprojekcemi (tři tvořily jakousi hlavu v pozadí kapely, dvě "oči" visely po stranách pódia a poslední vysunovací plátno bylo instalováno před molem vyčnívajícím z pódia) a její stavba zabrala téměř celý den.

  tata bojs vystoupení bylo provázeno již zmíněnými zvukovými obtížemi, přesto byl téměř dvouhodinový skákavý koncert - provázený melodiemi z francouzských četnických komedií - vskutku velkolepý. krom samotného vystoupení mohli diváci sledovat klipy, detaily hudebníků, kteří byli snímáni kamerami, počítačové animace i obrovská zpívající ústa z pláten a monitorů.

  koncert byl uveden zajímavou kapelou roe-deer charakteristickou místy táhlými hutnými melodiemi a rytmy, které prolínal vynikající hlas zpěvačky a zakončen produkcí dj blue.

  krysa
  foto: strictly blue

   verze pro tisk

  související články::


 •  
  informační kanály 


   
  pozvánky 

  23.03.2024
  >> necro metal pilgrims 2024
   

   
  nejčtenější 

  >> fotoreport:: tolenstein fest 2023
   
  >> fotoreport:: ostrava v plamenech 2023
   
  >> fotoreport:: 50. těšínský jazzový festival
   
  >> fotoreport:: svatováclavské slavnosti piva 2023 (středa)
   
  >> fotoreport:: slunovrat 2023 (sobota, část 1.)
   
  >> fotoreport:: kristýna sibinská a last phrase v docku
   
  >> fotoreport:: slunovrat 2023 (pátek, část 2.)
   
  >> fotoreport:: insania a první hoře ve vrátnici
   
  >> fotoreport:: blues alive XXVII (čtvrtek)
   
  >> fotoreport:: vernisáž výstavy fotografií šedá zóna (2 v 1)
   

   
  :: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
   
   © 2002 ov-kluby.net

    design by lucinka & strejda