ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[absintový klub les]
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[klid]
[komorní klub]
[marley]
[parník]
[pjetka]
[rock hill]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
[wagon]
 
nekluby ::

 
report 

report:: 2 v 1: vypsaná fixa

vypsaná fixa
[boomerang]
05.12.2002
jako druhý dvojreport z cyklu "2 v 1" - tedy koncert ze dvou pohledů - vám přinášíme svědectví o vystoupení pardubické fixy a supportu: rk 130 z f-m.
vloženo: 09.12.2002
 

vypsaná fixa zavítala do ostravského boomerangu. a bylo na co se dívat...
koncert byl započat "zábavovou" kapelou rk130, které však diváctvo nevěnovalo přílišnou vypsaná fixa pozornost a spíše jen posedávalo dychtivě očekávajíce samotnou fixu.
boomerang byl již tradičně poměrně dosti zaplněn, což způsobilo velmi rychlý růst okolní teploty a ani místa ku poskakování nebylo dosti. navzdory tomu dokázala fixa zahrát vpravdě výborně. dalo by se to shrnout do jediného slova. šou! všichni pilně "brousili" své nástroje od začátku do konce s maximálním nasazením, v mezičasech po sobě plivali jako lamy.
jednoduché, rychlé melodie, výborné bicí o textech nemluvě. diváctvo (mimochodem složené ze všech možných i nemožných existencí, což svědčí o jakési nevyhraněnosti) na dosah ruky kapele, to všechno v jednom velkém "chumlu", zkrátka strhující podívaná.

krysa

tak na tenhle koncert jsem se vážně moc těšil! a nebyl jsem sám..., vypsaná fixa a to ani v rámci ovéček. zklamán jsem rozhodně nebyl!
předskokanství pardubickým pošukům obstarali rk 130 z frýdku-místku. viděl jsem je v létě v horní lhotě, ale připadali mi teď jako úplně jiná kapela. možná to bylo prací zvukařů, možná pánové změnili sound sami a možná mě jen paměť klame. v boomerangu zněli mj. o dost hutněji i chutněji... rk 130 jede, jak se zdá, na podobné vlně, jako např. the hives - čili retro míchané se současností. zvuk kytar z dob vrcholu beatových kapel a přitom to nezní jako revival. vše doplněno o ostřejší rify a zahráno o něco málo tvrději. koncert to však byl poněkud nevyrovnaný - vedle slušných anglicky zpívaných vypalovaček až nepříjemně razily některé poněkud unylé písně, česká slova ukazovala na textařskou bezradnost svojí naivitou, banálností, až tancovačkovitou přitroublostí. když se tyto dva aspekty setkaly v jednom kusu, bylo (mi) vážně zle. kdyby kapela sebekriticky vypsaná fixa zahodila tyto paskvily a zkrátila výstup na slibovanou tříčtvrtěhodinku (kterou hrubě překročili, což byla před nafixusetěšícím publikem odvaha), mých výhrad by razantně ubylo a bylo by to prospěšnější i pro jejich pověst u publika.
když bylo vypsané seskupení z pardubic v ostravě naposledy, nebyli vůbec známí a přišlo na ně jen pár lidí. od té doby už však uplynulo mnoho piva pípou, a tak kapela, očekávající čtyřicítku diváků, mohla být velmi mile překvapena hodně dobře zaplněným boomerangem (a podle pítrse také řádně byla!). přitom album brutální všechno údajně není k dostání úplně v každém obchodě... jindy až trapně klidné ostravské publikum se tentokráte hned od prvního kousku vrhlo k pódiu a s rukama nad hlavami s povděkem přijímalo jednu hudební pecku za druhou. téměř pravidelně se střídaly známé kousky z už zmiňovaného debutového alba s novými věcmi, se kterými se na samém počátku roku chystá vypsaná fixa vypsaná fixa do studia, aby mu (prozatimnímu jedináčkovi) pořídila sourozence. těžko soudit, jaký bude - z jednoho poslechu toho moc nepoznáte, zvlášť, když ty novinky berete spíše coby vítaný odpočinek mezi řáděním při známých vypalovačkách jako naše oblíbená nina (tímto zdravíme do fabricu, mladá paní) nebo 1982... občas sice mírně zklamalo nové aranžmá, které oproti desce ztratilo něco málo energie, ale jinak to byla opravdu jízda! škoda ještě, že kapela už zanevřela na některé staré veselosti typu večerníček, které vyšly pouze na demech...
doufám, že vás, pánové, plný boomerang přesvědčil o vítanosti v tomhle bohem zapomenutém městě a při turné k novému albu vás tu chci zase vidět! a bez odmlouvání!

dudyn
foto: buk

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 

facebooktwitterrss feed

 
pozvánky 

26.03.2019
>> manowar (us)
 
25. a 26.03.2019
>> kalle, ane bjerkan (no)
 
26. a 28.03.2019
>> nylon jail
 
09. a 30.03.2019
>> mydy rabycad
 
01.03.-05.04.2019
>> festival protibet 2019
 
08.03., 09.03., 15.03., 16.03., 30.03., 05.04., 06.04., 18.04. a 20.04.2019
>> public relations
 
03.03.-01.05.2019
>> jarní jazz & bluesové dny 2019
 
22.06.2019
>> dead kennedys (us)
 

 
reklama 

 
hudební svět

podpora 

 
pspad free text editorprogram - společník všech ostravanů
fantasyobchod.cznokturno - krysův web
obscuro.czmetan city
eclipticside.com

 

naše ikony: 
ov-kluby.netov-kluby.net
ov-kluby.netov-kluby.net
 

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda