ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 líheň 2019
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[absintový klub les]
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[klid]
[komorní klub]
[marley]
[parník]
[pjetka]
[rock hill]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
[wagon]
 
nekluby ::

 
report 

report:: natočeno - šlus! aneb vypsaná fixa ve fabricu (2 v 1)

vypsaná fixa
[fabric]
09.02.2006
tak... koncert úspěšně za náma (a nima), teď už zbývá jen všechno sestříhat, zmixovat, dokončit a vydat... a první dvd vypsané fixy bude na světě!
vloženo: 12.02.2006
 

z české televize najatá kamerová ekipa + jedna mezi diváctvem kolující a proti rozbití fixa pádem obalením a olepením dobře chráněná kamera (která se prokolovala celým koncertem a opravdu se zase vrátila...) + jedna dokumentární (jež točila i v zákulisí před, při i po koncertě, pravděpodobně pro završení už v pozvánce zmíněného dokumentu...), dva zvukaři (arnošt - obvyklý fixí soundman za aparátem na sále a flipper - zvukař mj. hey a vůbec jeden z nejlepších a nejznámějších zvukařů v polsku, který v šatně nad sálem všechno nahrával), lehce nervózní managerstvo, mezi běžnými smrtelníky dobře se bavící zástupci fonofirmy, plný klub fanoušků (vyprodáno), kteří se tentokrát do ovy sjeli opravdu z celé republiky (a mohli si koncert užívat i z prostor po stranách pódia, kam běžně ve fabricu mívají přístup pouze v.i.p.), kapela, co za ten večer vychrlila do publika tolik energie, že z dálky musel fabric do noci přímo zářit... a plakáty sofie lorenové za pódiem - to byly základné špecifiká toho výjimečného večera...

asi u žádné české kapely nemá živé dvd takovou logiku, jako u vypsané fixy... právě oni si totiž své lidi "místo na slunci žblunci" (rým courtesy of neználek) vydobyli neustálým hraním po klubech. málokteré české hudební těleso odehraje ročně tolik štací, málokteré mají koncerty tak živelné a napakujou do vás za jeden večer tolik energie a zároveň vás pod pódiem tak vyždímá. pokud jsou jejich studiové desky zážitkem, pak koncert je zážitek2 nebo možná ještě na víc...

ani tenhle koncert se márdi a spol. nevystříhali instrumentálních chyb (např. v samurajských mečích), ale... fixa nejsou žádní instrumentální virtuózové, jednou zahrají líp, jednou hůř - fixa je o něčem jiném: o energii, o radosti, o síle, o jednoduchosti, ve které se právě ona síla skrývá, o přímosti a upřímnosti, o zábavě v tom nejlepším slova smyslu. (to mám ale ze své hlavy jen tak částečně...) no a z toho, o čem fixa doopravdy je, tam ve čtvrtek nechybělo ani písmenko!

co se týče odehraných písniček, muselo se zákonitě jednat o jakési best off (aspoň dle vlastního uvážení kapely). večerem se tedy prohnaly všechny tři dosavadní desky - řekl bych poměrně zcela rovnoměrně zastoupené. na play listu nechyběl lunapark (kterým to všechno startovalo), stereoid, mažoretka, domácí motokrosař, nina, krabice, drogový večírek ani 1982...

a diváctvo? už zatraceně dlouho jsem nezažil takovou atmosféru! (tedy aspoň tady v česku - koncert fixa fixy a hey v krakowě měl podobnou...) jako velmi dobrý krok se ukázalo ono zpřístupnění pódia ze tří stran - kapela tak byla v jakémsi obklíčení a vlastně tím sama sebe vtáhla do toho tančícího mumraje... do toho všeho márdi povolil návštěvy na pódiu a pokládání se na vlny rukou spolukotelníků... za závěrečný pád do bubnů si pak možná márdi vyslouží českého lva za nejlepší nechtěný herecký výkon. užívali si to úplně všichni. i já si trsnul! a znáte mě... já normálně tou svou prdelí nehnu, i kdybych měl zmrznout!

no co bych vám povídal... spokojenost byla na všech stranách a na dvd, které by snad mělo vyjít někdy koncem dubna, nezbývá než se netrpělivě těšit... co ale nesplním, je ten v pozvánce daný slib - nic moc jsem nevypátral... tak jen zopakuju, že krom koncertu se tam objeví i jakýsi dokument ze života kapely a zbytek zjistíte, až si to koupíte...

ps: kdyby vám vrtalo hlavou, co že se to linulo před koncertem z přehrávače, tak vězte, že to byla nová deska hey: echosystem.

dudyn

natáčení dvd vypsané fixy očima trhače lístků

čt inu, obrazový záznam své pódiové show má dneska kdekdo a natáčení dvd se pomalu stává stejnou samozřejmostí jako natáčení cd. není tedy divu, že vypsaná fixa, které to na pódiu očividně nejvíce sedí, se pustila do svého prvního video-živáku.

celý podnik s natáčením dvd se odehrál v ostravském klubu fabric, který se může pochlubit poměrně kvalitní akustikou a výborným technickým zázemím, navíc zde vf odehrála s úspěchem už několik koncertů. snad jen kdyby byl klub nafukovací - v předprodeji bylo rozdistribuováno přes 400 vstupenek, takže se na místě již neprodávaly prakticky žádné. mnozí návštěvníci (někteří po delších marných intervencích a snahách o uplacení) museli se svěšenými hlavami vyrazit vstříc jiným zábavám, jiní se spolehli na starý dobrý fixa fígl s obtisknutým razítkem a pokud se tvářili alespoň trochu rozumně, dokázali se dostat i přes urostlého vyhazovače za mými zády (tímto mu díky za záchranu v několika ošemetných situacíh).

pravda, funkce trhače vstupenek je pro sledování hudebních výkonů a zběsilé trsaní uprostřed kotle z mladistvých poněkud nepraktická, přesto jsem tu a tam do sálu prchnul a nějaký ten kus si poctivě odposlouchal. v pozadí zářila z plakátů sofie lorenová, kapela začala poměrně zhurta, do davu pustila jednu kvalitně obalenou kameru (světe div se, opravdu přežila celý koncert!) a jala se hoblovat ty nejlepší kusy své dosavadní tvorby napříč všemi deskami. popravdě to byl celkem slušný nářez, skvělý zvuk, dokonalé osvětlení, snad jen to nesnesitelné horko - ale což, život je boj.

kapela tempo ustála poměrně slušně až do samého závěru, diváci vesele lidi skákali z pódia (které bylo důmyslně přístupné ze tří stran) do davu, slečny se vlnily po boku hudebníků, davy rukou máchaly ve vzduchu a starý dobrý trik "a teď všichni!" fungoval taky spolehlivě. přídavek čítal nad má očekávání snad pět dalších písní, v době, kdy by si člověk myslel že hudebníci zažili absolutní smrt, ze sebe ještě vymáčkli kvalitní tempo a nakonec všeho se márdi svalil do bubnů (o čemž později s poměrně zklamaným výrazem prohlásil, že doufal, že to bude aspoň trochu bolet), zalehnul bubeníka.. a vůbec bylo veselo.

pokoncertové nadšení se dál pozvolna vznášelo v okolí baru, někteří hudebníci poslouchali v zákulisí svou nahrávku, jiní si připíjeli s fanoušky a známými, tu a tam škrtli nějaký ten podpis, manažerka dydla poletovala kolem s převelice (bestiálně?) šťastným výrazem, nu a pokud neumřeli, tak tam slaví dodnes...

krysa
foto: dudyn

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 

facebooktwitterrss feed

 
pozvánky 

22.01.-06.03.2019
>> lukáš horký: moje město
 
26.03.2019
>> manowar (us)
 

 
reklama 

 
hudební svět

podpora 

 
pspad free text editorprogram - společník všech ostravanů
fantasyobchod.cznokturno - krysův web
obscuro.czmetan city
eclipticside.com

 

naše ikony: 
ov-kluby.netov-kluby.net
ov-kluby.netov-kluby.net
 

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda