ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 líheň 2019
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[absintový klub les]
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[klid]
[komorní klub]
[marley]
[parník]
[pjetka]
[rock hill]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
[wagon]
 
nekluby ::

 
report 

report:: krakowské návraty (hey & vypsaná fixa v krakowské rotundě)

hey (pl), vypsaná fixa
[rotunda - krakow [pl]]
16.12.2005
přesně po 364 dnech zažil krakowský klub rotunda společný dvojkoncert české vypsané fixy s polskými hvězdami hey... a zase to byla jízda! ...a asi ještě větší, než vloni.
vloženo: 26.12.2005
 

do roka a bez dne vydal jsem se opět cukem do náruče nejkrásnějšího polského města vypsaná fixa za úplně stejným účelem... vlahý zimní deštík vyprovázel mě na cestu za dobrodružstvím na hlavní ostravské nádraží, aby pak ještě pěkných pár kilometrů běžel s vlakem a kapky snažily se marně oknem dostat do tepla mého kupé. až těsně před katowicemi změnily se v obří vločky, které postupně natíraly krajinu za okny na bílo.

krakow přivítal mě nečasem a větrný srážkoklid v průběhu odpoledne a večera pravidelně se střídal s hustou chumelenicí. v ulicích okolo historického centra města tvořily se dopravní zácpy. krakowané pobíhali sněhovou břečkou v ulicích, předvánoční nákupní horečka i zde šinula si to pomaličku do každoročního finále. mapka narychlo z netu přečmáraná nevypsanou nesmazatelnou fixou pomohla mi velmi snadno najít cestu z głównego ke klubu. jen ještě nějaký ten kus žvance a hurá za kulturou!

hey toho víkendu měli v rotundě v plánu koncerty dva. po pátečním uzavření polské části série společných koncertů této sezóny s fixou je druhý den mělo ještě čekat celkové uzavření tour k nové desce echosystem už s průvodci po většině jeho zastávkách - krajany penny lane. na oba tyto koncerty byl klub s kapacitou kolem 900 člověků dopředu beznadějně vyprodán. ostravský exklubman si jen tiše (znovu) v duchu povzdechl, jak moc ostravě podobně velký hudební stánek bolestně chybí, nechal se prošacovat a jal se uvnitř vměšovati do davu.

den předtím (snad mohu prozradit) dorazila do łódzi vypsaná fixa čtvrthodinu po začátku svého vypsaná fixa koncertu... téměř bez zvukovky vlítla na pódium a strhla obecenstvo tak, že si skandováním "vypsaná, vypsaná..." (narozdíl od tradičního českého: "fixa, fixa...") vyhulákalo přídavek a nakonec ještě skandovaně děkovalo! krakow měl být jiný... chladnější (soudě podle loňských reakcí).

ale zatímco u baru se pilo stejně dobře a u wc byly stejné maxifronty jako vloni, publikum se letos chytlo mnohem líp a od začátku! ač asi ne zcela znalé repertoáru, neomylně rozeznalo největší pecky. to pak půlka sálu skákala do rytmu. tříčtvrtěhodinu, kterou měli k dispozici, vyplnil wypisany flamaster smrští svých největších pecek ze všech tří desek... líbil se stereoid, líbila se mažoretka (jejíž otitulkovaný klip teď snad obíhá polské hudební televize), líbil se drogový večírek i jackovi a źabovi z hey věnovaný domácí motokrosař (jejich oblíbený).

dokonce opět došlo i na přídavek! a v něm se stala jedna nepříjemnost, která se však proměnila v kouzelný hey okamžik... to když z ničeho nic vypadl jeden elektrický okruh se světelnou rampou a reprákama... fixa ani chvilku nazaváhala a dohrála pouze na odposlechy a beze zpěvu (márdiho totiž najednou taky nebylo slyšet)... a polské publikum nezklamalo... les rukou skandovaným tleskáním dohrál bubnujícího charlieho s kapelou. krakow byl dobyt!

zatímco se hosté vmísili do davu, došlo na domácí. jak už bylo psáno, pro hey to byl jeden z mnoha koncertů promotour k čerstvé desce echosystem. tomu byl přizpůsoben i play list, kde byl pochopitelně důraz položen právě na nové kusy. ty jsou mimochodem hodně chytlavé. i když je slyšíte poprvé, máte během pár vteřin pocit, že už je znáte (nejen díky více, či méně čitelným hudebním odkazům do světa). chytí vás a užíváte si je... od novinky s.o.s. po druhou sadu přídavků a celý koncert končící prastará moja i twoja nadzieja se plný sál skvěle bavil.

chvíli zasněný devítisethlasý zpěv pomalých písní (mimo wszystko, texanski, ja sowa), hey chvíli svorně skákající c.e.l.ý. sál (całą noc, schizophrenic family) - ale fakt celý! atmosféra báječná, odvážlivci nechávali se vyzvednout a nad hlavami na rukou souputníků pluli sálem! nové kousky publikem pečlivě nastudované... nejedna nová věc už při prodloužené předehře sborově odezpívávaná to jen dokazovala. na konci první přídavkové části zazněla i pixiesovská where is my mind, kterou odzpíval z kasiou nosowskou i márdi z kotle vytažený (kde pařil už dobrou půlku koncertu). celkem třicet kousků odehráli toho večera hey (viz. play list na fóru kapely)

to, co se odehrávalo ve zbytku noci nechť zahalí shovívavý závoj mlčení a žaludku mému nikdo ať více nepřipomíná cestu zpáteční. jen správě silnic bych chtěl poradit, ať udělá něco s tím mostem, ze kterého poblíž jablunkova na trať kamiony jak shnilé hrušky padají, dopravu přerušují a unavené hudební poutníky na nádraží předlouho čekati nutí... a co dál? počkejte si do dubna!

dudyn
foto: dudyn

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 

facebooktwitterrss feed

 
pozvánky 

22.01.-06.03.2019
>> lukáš horký: moje město
 
26.03.2019
>> manowar (us)
 

 
reklama 

 
hudební svět

podpora 

 
pspad free text editorprogram - společník všech ostravanů
fantasyobchod.cznokturno - krysův web
obscuro.czmetan city
eclipticside.com

 

naše ikony: 
ov-kluby.netov-kluby.net
ov-kluby.netov-kluby.net
 

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda