ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[absintový klub les]
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[klid]
[komorní klub]
[marley]
[parník]
[pjetka]
[rock hill]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
[wagon]
 
nekluby ::

 
report 

report:: zfenomenovaná vypsaná fixa v boomerangu

vypsaná fixa, apatheia
[boomerang]
01.11.2007
po fotoreportu přinášíme i slovní reportáž ze čtvrtečního koncertu vypsané fixy a kapely apatheia v ostravském boomerangu.
vloženo: 05.11.2007
 

čerstvé album kovbojů ze san piega mi na první poslech přišlo docela měkké. možná, že na tom má lví podíl dušan neuwirth, který zpopoval třebas kryštofy nebo tata bojs. tak jsem si dal druhý poslech, ale žádné změna. skladbu dezolát si pamatuju z loňského koncertu ve fabricu. byl to nářez, ale zalisovaná do desky je hodně subtilní, jako by ji něco chybělo. tak jsem se rozhodnul - když fixu, tak naživo. a tak jsem šel.

vypsaná fixa v ostravě po předchozích zkušenostech se zklamanými fanoušky odcházejícími z koncertu pro nedostatečnou kapacitu sálu odehrála dvojkoncert. tentokráte ne ve fabricu, ale v boomerangu, takže jsem vzpomněl na můj první fixí koncert právě zde, konkrétně na sklonku roku 2002. tenkrát přišlo asi čtyřicet lidí a my jsme ani nevěděli, jak ti kluci vlastně vypadají, takže když začala hrát předkapela rk 130, byli jsme strašně zklamaní, že oproti té naší ožuchlané kazetě z auta jsou na živo dost nudní... jenomže pak vskočili na pódium a začali broustit kytary a plivat všude okolo a byla to prostě šou.

za pět let se poměry poněkud změnily, kapela se schovala pod křídla sony bmg a ta je prostě umí prodat. lidí na koncertě bylo spousta, slečny s plakáty na podepsání, mladíci s čerstvě zakoupenými trikoty se znakem kapely... zdálo se mi, že silně zvyšuju věkový průměr v sále. dohrála předkapela apatheia (kdyby pearl jam nikdy nehráli, domnívám se, že by ti tři mladíci prorazili jako nic - fakt jim to pěkně šlapalo) a na podium konečně vtrhla fixa a jako už spoustukrát prostě zahráli skvělý koncert, na němž teprve patřičně vynikla nová tvorba. třebas opravdová síla skladby černej les, skvělý taneční rytmus dezolátní písně s promáknutým textem šitým písničce prostě na míru nebo úplně hustá balada pro kamarády blázny - emigrant.

měl jsem původně trochu strach, že si dám tři piva a budu rezervovaně z baru sledovat průběh koncertu. nikoli. ani po snad osmém přídavku (fixa přidávala zejména staré kusy) jsem nebyl dostatečně vyždímaný neustálým skotačením a obdobně na tom byl i zbytek publika. ke cti kapely patří, že to prostě poznali, a tak na pódium prostě vešli znovu a točili oním pověstným mrtvým čápem až běda...

nehledě na klady a zápory nové nahrávky, kterou mohu po prožití živáku úspěšně rehabilitovat, je vypsaná fixa stejně nejlepší naživo.

jiří reiter

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 

facebooktwitterrss feed

 
pozvánky 

22.01.-06.03.2019
>> lukáš horký: moje město
 
26.03.2019
>> manowar (us)
 

 
reklama 

 
hudební svět

podpora 

 
pspad free text editorprogram - společník všech ostravanů
fantasyobchod.cznokturno - krysův web
obscuro.czmetan city
eclipticside.com

 

naše ikony: 
ov-kluby.netov-kluby.net
ov-kluby.netov-kluby.net
 

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda