ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[brno]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

tisková zpráva:: boom cup 2009 - finále

do 8. ročníku celorepublikové - multižánrové soutěže kapel, zpěváků a písničkářů boom cup se přihlásilo na 130 kapel. a jak to všechno dopadlo?
vloženo: 28.01.2010
 

kapely se během podzimních měsíců propracovaly sérií 16. kol koncertů, které se odehrávaly před vesměs plným klubem templ na ostravské stodolní ulici. koncerty probíhají od začátku soutěže pravidelně v úterý od 19.00 hodin a nejinak tomu bylo i letos. na jednotlivých koncertních večerech se představila vždy trojice kapel: jedna domácí, jedna regionální a jedna ze vzdálenějšího koutu republiky, nebo ze slovenska.

do semifinále se opravdu dostaly jen špičkové soubory, které už neřeší hráčské, pěvecké a technické problémy, ale které se snaží zaujmout výrazem, pódiovým provedením a originalitou repertoáru. odborná porota ve složení: jan gajdica - hudební pedagog a kytarista, luboš konečný - hudební pedagog, hráč na basovou kytaru a trombón, ladislav wrchovský - novinář, aleš honus - novinář, ondra trčálek - redaktor, moderátor, písničkář, richard piskala - šéfredaktor českého rozhlasu ostrava a jiří philip - zvukař a hudebník, měla opravdu co dělat, aby vybrala skutečně jen ty dva nejlepší pro finálový koncert 26.01.2010.

a těmi se nakonec stali ostravští pineapple expres a pražská panna jejichž finálová vystoupení byla opravdu luxusní. pochválit musím i zvuk, který byl během celého průběhu všech koncertů bravurní a v posledních kolech začal fungovat i světelný park, který nemá v ostravských hudebních klubech obdoby.

porota si opravdu dlouho lámala hlavu, kterou kapelu poslat zahrát na festival colours of ostrava 2010 a do českého rozhlasu ostrava natočit nové nahrávky. moc nepomohli ani diváci v templu, ale nakonec však s rozdílem 1 bodu vítězství strhla na svou stranu pražská formace zkušených muzikantů panna a ostrava na vítězství v této soutěži od dob kapely café industriál (2003) opět nedosáhla.

koncert s parádní atmosférou ještě dorazil host večera - třešeň na dortu - ostravská rasta esta orchestra sultan soliman, která roztančila a rozezpívala přítomné posluchače.

kapele panna gratulujeme k vítězství a těšíme se na další ročník boom cupu. podrobné reportáže a nahrávky z celého ročníku boom cupu jste mohli poslouchat na českém rozhlase ostrava v pořadu harenda (čtvrtek 20.05 - 21.00), který se bude soutěži ještě nějaký čas věnovat.

organizátoři boom cupu

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
pozvánky 

29.01.-21.02.2023
>> jarní jazz & bluesové dny / intro
 

 
podpora 

 
pspad free text editorknihy.abz.cz
fantasyobchod.cznokturno - krysův web

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda