ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[atlantik]
[barrák]
[brno]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[gospoda]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

report:: tak boom cup jde už do finále... [2 v 1]

boom cup (1.semifinále)
[boomerang]
10.12.2002
boom cup zná už své finalisty - resp. vítěze obou semifinále. po vítězství glayz v tom prvním se o druhé poprali jazzyk, okap a downbellow
vloženo: 12.12.2002
 

po dlouhém čase jsem se rozhodl navštívit v klubu boomerang boom cup - soutěž kapel, která tu probíhá již od září. tentokráte se jednalo o druhé kolo semifinále a vystoupily opět tři kapely.

první z nich - jazzyk - jsou v ostravských klubech již poměrně známou, ačkoli ještě mladou, kapelou. jde o vynikající jazzík s kytarou, basou, saxofonem a klavírem. nechybí samozřejmě ani bicí, ty však tentokráte obsluhoval nový bubeník. to, že s kapelou není dlouho, bylo poznat hned na druhý poslech. rytmy se často opakovaly a nejeden nástup byl trošku zmeškaný. hlas uvaděče písní přeskočil ze saxofonistky, která se tentokráte nemusela po každé skladbě sklánět k saxofonovému mikrofonu, na klavíristu a všechno bylo o něco srozumitelnější. ať si tedy zlí jazzykové tvrdí co chtějí, zahráli šest kvalitních skladeb a celá produkce se jim vyvedla.

kapela okap předvedla zvláštní směs folku a big beatu (jakkoli to zní podivně) stvořený zvukem dvou akustických kytar, basy a bicích, doplněn o jemný a vysoký hlas zpěvačky (velmi mi tím připoměli projev majerových brzdových tabulek). hudba velice lehká, rytmická s texty ku poslouchání. radost slyšet.

třetí a poslední vystoupili downbelow z frýdku místku. směs funky a roku sršela na publikum z kytary, basy a bicích podpořena skvostným dvojzpěvem kytaristy a zpěvačky tak, že někteří, při jinak staticky probíhající soutěžní přehlídce, počali tancovati.

výsledek soutěže, pro mne beztak bezvýznamná záležitost - sám bych si netroufl z vystoupivších vybrat, je k mání na boomcup.zulu.cz.

krysa

 

ve finále boom cupu budou glayzam sekundovat downbellow!

10.12.2002 proběhlo druhé semifinále, ve kterém se o přízeň publika utkaly kapely: jazzyk, okap a down below.

semifinálové klání zahájila skupina jazzyk. jak už z názvu možno zříti, jazzyk hrají jazz. dle mého poněkud nevídaný jev, že takto mladí hudebníci hrají právě jazz (letos je teprve čekají maturity). hrají převážně svou tvorbu, jsou hodně dobří a nadějní. chybí jim sice vyzrálost starých "jazzmanů", ale jejich hudba je i přesto velmi pohodová a výborná k poslechu. o jejich kvalitách hovoří i to, že už dělali předkapelu ostravským gizd q (jejichž saxofonista michal žáček se byl mimochodem v boomerangu na jazzyk také podívat) a 21.12. dokonce vystoupí v třinci s polskou legendou sbb ! o jazzyku ještě určitě uslyšíme a já se moc těším !

jako další vystoupila orlovská bigbítová kapela okap. mě to tedy přišlo spíše jako folk, než bigbít, ale stylové hranice nejsou přesně určitelné, asi bych to zbytečně nerozpitvávala. takže další příjemná část večera se odehrála v režii této skupiny, za povšimnutí stojí obvzláště zpěvačka se vskutku obdivuhodným hlasem. opět velmi pohodová a příjemná záležitost.

a na konec frýdecko-místečtí downbelow. tato skupina je podle mého více než nadějná. vznikli v roce 1999 a jejich funk-rockový hudební projev je velmi originální a vůbec skvělý. texty jsou v angličtině a zpěv kombinují mezi sebou sourozenci hana a david kopřivovi. co více dodat... přijďte si je poslechnout 17.12.2002 na finále boom cupu, než se proslaví a budete muset na jejich koncerty platit nehorázné vstupné :-)))

pořadí 2.kola semifinále: 1.downbelow, 2.jazzyk, 3.okap

blinky::

 • boom cup:: boomcup.zulu.cz
 • downbellow:: www.downbelow.cz
 • jazzyk:: www.volny.cz/xpage/jazzyk/
 • okap:: okap.hyperlink.cz

  alca

   verze pro tisk

  související články::


 •  
  informační kanály 


   
  podpora 

   
  pspad free text editorknihy.abz.cz
  fantasyobchod.cznokturno - krysův web

  :: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
   
   © 2002 ov-kluby.net

    design by lucinka & strejda