ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[absintový klub les]
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[centrum pant]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[klid]
[komorní klub]
[marley]
[parník]
[rock hill]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
[wagon]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: olízněte si b.b.c.

jazzyk (best of boomcup)
[boomerang]
04.03.2003
další z řady kapel, kterou představí klub boomerang v rámci cyklu best of boomcup, je semifinalista loňského prvního ročníku soutěže: ostravský jazzyk.
vloženo: 03.03.2003
 

fresh fusion jazz - tak svůj styl označuje samotný jazzyk. no... necelý. ale k tomu se ještě dostanu. jazzyk je mladá, velmi nadějná kapela, hrající velmi zajímavý "obohacený jazz" (dle vzoru "obohacený uran"), což v podstatě znamená: jazz, ke kterému jsou přimíchávány některé jiné styly a hudební chuťovky, v největší míře funky, což je asi hlavně zásluhou funky způsobu hraní bubeníka davida straky. na tom, že má tahle kapela velký potenciál a velkou míru talentu se shodují snad všichni z řad klubovníků a muzikantů. někteří však jedním dechem dodávají, že je tu trochu nebezpečí sebeuspokojení všude chválené kapely a jejich ustrnutí, zastavení vývoje. faktem je, že před většinou členů jsou teď trochu jiné starosti. dá se ale čekat, že po maturitě, kvůli které teď už pomalu trochu omezují koncertování, se nerozejdou po republice a opět se vrhnou do muzicírování po hlavě, ale hlavně budou zkoušet nové věci, nové postupy, budou se dále vyvíjet. k tomu by jim mělo určitě pomoct i plánované rozšíření sestavy o vokál (bližší informace na toto téma z kapely dostanu v plánovaném pokračování zoči voči věnovaném tentokrát právě jazzyku).

jazzyk

šéfem kapely je dan milich (klávesy), který je rovněž autorem většiny skladeb. kapela ovšem asi nemá slabé místo. všechny posty jsou obsazeny velmi dobrými muzikanty - všichni (marcela kučová - sax, dan milich - klávesy, kuba krajíček - basa, david straka - bicí i honza kresta - kytara) naprosto přesně vědí, co mají hrát a jak. hrají precizně, ale jsou schopni bez problémů zaimprovizovat. no a marcela všemu dodává krom výtečné hry na saxofon i jakýsi estetický prvek ;o). velmi šťastnou rukou kapela vloni sáhla po bubeníkovi davidu strakovi. ono se to možná naplno projeví až v budoucnu - je totiž pro kapelu důležitý (jak jsem si všiml při pokecu) nejen po hudební stránce. ač ne o mnoho let, je david přece jen o fous starší a zkušenější, než zbytek kapely, ale hlavně má díky teprve nedávnému příchodu velmi potřebný nadhled! díky tomu (a svému humoru) může udržet kapelu při zemi, nenechat je zmást (jak říká bany). právě on to je, kdo nemá rád na začátku zmíněné označení stylu, vlastně ani žádné jiné...

takže nezapoměňte: v úterý 04.03.2003, 20.00 - best of boomcup - boomerang [ov], hosté: zrcadlové sestry. a pokud je propásnete tam, máte možnost je bez jednoho dne o měsíc později (03.04.2003) vidět a slyšet v tančírně [ov].

blink:

 • jazzyk:: www.volny.cz/xpage/jazzyk

  dudyn
  foto: dudyn

   verze pro tisk

  související články::


 •  
  informační kanály 

  facebooktwitterrss feed

   
  pozvánky 

  31.01. a 28.02.2020
  >> pipes and pints (cz/ie)
   
  25.02.-20.04.2020
  >> poslouchej očima (volume 2)
   

   
  reklama 

   
  hudební svět

  podpora 

   
  pspad free text editorknihy.abz.cz
  fantasyobchod.cznokturno - krysův web

   

  naše ikony: 
  ov-kluby.netov-kluby.net
  ov-kluby.netov-kluby.net
   

  :: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
   
   © 2002 ov-kluby.net

    design by lucinka & strejda