ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 líheň 2019
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[absintový klub les]
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[klid]
[komorní klub]
[marley]
[parník]
[pjetka]
[rock hill]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
[wagon]
 
nekluby ::

 
report 

report:: uwaga uwaga aneb co tě nezabije to tě posílí...
(kapitola 1. - abaton)


uwaga! rock for people tour
[česká republika]
17.-26.03.2004
jak jsme slíbili, tak plníme... márdiho cestopisný seriál o turné vypsané fixy s hey se dostává k prvnímu koncertu - praha. (další díly už budeme ale přinášet s většími odstupy.)
vloženo: 09.04.2004
 

kapitola 1. - abaton
bylo tak pěkně, že se nedalo zase tak cíleně negativně prožívat danou situaci. cestou jsme nabrali dydlu, michala a fořtáka z ameby a do cíle jsme dorazili jako vždycky pozdě. venca bláha a prochajda z d.b. (divokej bill - pozn. redakce) nám zapůjčili španělky - díky kluci a ještě jednou se omlouváme za devastaci zapůjčené kytary... abaton je industriální místo, který mi připomíná klub z filmu vrána 1 nebo vrána 2 - to už byla srágora, ale hrál tam iggy. možná byla i vrána 3, ale to jsem neviděl. polskej team už kmital. všechno řídil na první pohled hodně drsnej týpek - karamba. neustále mluvil a vzorec jeho slov byl asi takový, že když normální polský slovo označíme a a polský sprostý slovo označíme b, tak to vypadá asi takhle: ababababbbababbba - tím nemyslím, že by pořád zpíval něco od známé švédské kapely. zvukař byl zase američan, kterej se naučil česky. propadl jsem mylnýmu dojmu, že je to polák, protože mluvil jako polák. nakonec jsem se s ním domluvil, že to nějak nazvučíme... hey měli bubny na rampě a pítrs oznámil, že na to nezahraje, takže vyvstanul další problém - hemžení, přestavba bicích, chaos atd. hned potom až hey dohrajou poslední song. moje představa, že torzo v.f. rychle naběhne a než si stačí někdo něco nebo cokoliv uvědomit, bude půlka koncertu pryč, se zhroutila. vzal jsem si španělku a zalezl jsem s někam do rohu a tam jsem hrál s thomesem úchylný country. pěkně to tam znělo - v tom kumbále - kolem běhali barmani s kelímkama a já si vzpomněl na hlaváčka kterej před týdnem povídá: "hele hochu španělka to je sladký dřevo, chápeš, ta dostane i deathmetalisty, to je prostě příjemnej zvuk, kterej tě zasáhne a většinou zaplní opravdovým prožitkem něčeho intimního a zároveň blízkýho. to má atmosféru! druhá věc je, co do toho dáš ty - jako třeba slova a takový ty další nadstandartní věci. to už pak záleží na tobě..."

celkem jsem se uklidnil a šel jsem se podívat na hey. dovezli jsme jim tzv. cathering - to znamená něco k jídlu a k pití. vjel jsem k nim do šatny s narvaným nákupním vozíkem a hned jsem uplatnil jedno z mála polských slov.
"okrént podvodnyj!"
překlad: "ponorka!"
nejlepší vtipy jsou vlastní. he. tak jsme se seznámili. pak přišel karamba a řekl: "z pjordele chuj" tak jsem se s ním taky seznámil. pak přišel mejla, kterýho znám už 10 let a řekl: "jak budeme hrát?" "jako v harrachově." cha cha cha - smáli jsme se oba.

do abatonu přišlo dost lidí - přes 500. hey začali. nikdy jsem je neslyšel, pítrs nadšeně popisoval jejich koncert na rfp, ale mé očekávání se nenaplnilo. ne, že bych byl zklamanej - to vůbec ne, ale čekal jsem něco ve stylu skin a přišlo něco úplně jiného. postupem času se mi to líbilo čím dál víc. celkově jsem to ale docenil až po několkanásobném poslechu. blíže tedy až v dalších kapitolách - abych měl o čem psát.

těsně před začátkem našeho setu - asi tak 46 vteřin - došlo k destrukci španělky - pítrs do ní kopnul a bylo po ní. chtěl jsem někoho zabít, ale musel jsem to odložit. bertil bizzaro - seznamte se viz. historie na fixa.cz - stál při nás a dopadlo výborně. trochu mě sice deptalo, že musím hrát pořád, aby se alespoň něco dělo, ale mělo to svoje kouzlo i půvab. lidi se propojovali a nebyli to deathmetalisti, no možná, že jsem nějaký přehlédnul. taky jsem se naučil hrát pořádně spoustu našich písní. mejla pořád trhal struny. pítrs už věděl jak na to, a tak se občas podařilo vytvořit i něco novýho - zajímavýho. bohužel se to nedalo moc protahovat, jelikož to nebylo moc připravený... somrácký styl některejch songů vyvolával pobavený úsměv v mý duši. pak to skončilo.

abaton se rychle vyprázdnil, lidi zmizeli, cathering taky zmizel, bertil mi pomáhal táhnout aparát do auta a řekl:
"no příteli je s váma těžká práce..."
"neříkej nic bertile, lituj mě potichu."
"budu tě celou noc ovívat svými křídly každou čtvrtou hodinu."
"vždycky si byl stabilní charakter, ale možná by bylo dobrý, kdybys ten můj časovej úsek věnoval mejnákově ruce. máš průser - jediná zlomenina, kterou uznávám je zlomený srdce."
"o jak patetické márdi, bývala s tebou větší zábava, ty naděláš - svým způsobem je tohle všechno nepatrná s prominutím píčovina, kterou naprosto, ale naprosto nemůžeš srovnávat s několika milionama průserů, který se stanou na týhle planetě během miniaturního zlomku časového úseku."
"jasně bertile, divím se ti, že odmítáš potřebu mého soukromého vyblití nereálné osobě, která je důkazem mého naprostého úchylství."
"nejhorší blití je po rumu"
- to byla poslední bertilova věta. šel jsem na něj. u baru stál methalpop a další. dal jsem si dva velký a pak jsme jeli domů.

márdi (vypsaná fixa)

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 

facebooktwitterrss feed

 
pozvánky 

22.01.-06.03.2019
>> lukáš horký: moje město
 
26.03.2019
>> manowar (us)
 

 
reklama 

 
hudební svět

podpora 

 
pspad free text editorprogram - společník všech ostravanů
fantasyobchod.cznokturno - krysův web
obscuro.czmetan city
eclipticside.com

 

naše ikony: 
ov-kluby.netov-kluby.net
ov-kluby.netov-kluby.net
 

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda