ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[brno]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

report:: sněžit ještě nebude, oči mám pořád modré...

tata bojs
[jazz tibet club, tři opice]
18.-19.11.2011
krásně subjektivní report s fotoreportem pro nás sepsal a nafotil náš spolupracovník lukáš horký na páteční afterpárty v olomouci a sobotním regulérním tatabojsím koncertě ležatá osmička tour ve vsetíně.
vloženo: 24.11.2011
 

ne že bych tatabojs neposlouchal. spíš jsme se míjeli. kamarádský vztah na dálku, co nikdy závratně nevzplane, ale tím pádem zase nikdy neshoří. je to jako s holkou, co můžeš mít rád celý život jen tak. registruju je dlouho. vzpomínám na první koncertní setkání, i když si z toho večera pamatuju jenom skákajícího basáka na pódiu a pár útržků z mejdanu v jiném klubu, který snad někdo udělal ze svého obýváku. on to možná dost dobře mohl být byt nějakého kámoše. rodiče ho nechali doma, aby hlídal psa, odjeli na chalupu do beskyd a najednou večírek... kdo ví, jak to tehdy bylo. chodili jsme na gympl, bavila nás muzika a tatabojs vydali svůj debut.

frýdek-místek

„...tak vypusť prahu a přijeď v pátek do olomouce,“ ozvalo se z telefonu. „můžeme se domluvit tam. večer bude afterparty s tatabojs.“ ani jsem moc neváhal. stejně se mi nechtělo trmácet se vlakem kamsi daleko. odložíme schůzku a potkáme se až v pátek. dobrý nápad. vendulka mívá většinou jenom dobré nápady. kromě toho, že má pod sebou priessnitz, dělá na aktuální šňůře klukům z tatabojs tourmanagera. tak je po dlouhých letech uvidím zase na živo.

olomouc, jazz tibet

pět hodin a tma. seděli jsme v skoro prázdném klubu s příjemnou obsluhou. chvíli jsme řešili pracovní věci, ale pak už debata plynula napříč tématy, volně prostorem i časem. pódium nachystané, kapela komplet, koncert se blížil. někdy po deváté se na pódiu zjevil mardoša s ipodem a začal vyluzovat podivné zvuky. je jedno, kdo to vlastně začal. jestli bzučel ipod nebo mardoša. na samply jsem zvyklý, ale tyhle frekvence? pak přišel bosý klavírista s lahví vína. upřímně – začal jsem se bát.

milan to odklepal. spustili komorní akustický první set. kapela rozdělila vystoupení na dvě části. když máš dobrý písničky, tak budou dobře znít třeba i na hřeben. (pozn. autora: forma vs. obsah, viď vendulko:) hezky se poslouchalo a celé mě to bavilo. co píseň to improvizace, kterou nevymyslíš na žádném koncertě nebo desce. prostě se musí sejít všechny aury a konstelace na správném místě ve správný čas a pak se dějí věci. jako třeba teď. bylo jasné, že jsem se stal svědkem něčeho legendárního.

bizarní country, kovbojské interpretace nebo francouzské intermezza. klub se postupně zaplnil. s každou další věcí kluci víc a víc experimentovali. muzika, nebo možná spíš představení několika forem s prvky hudby, recitace, divadla a tance, co za normální situace nikdy dohromady nenamícháš. a když k tomu ještě zradí technika a podělá se klavír... někoho to rozhodí, jiného naopak inspiruje. jirka (klavírista) pořád něco mačkal, zkoušel, chodil dokola a kroutil hlavou. asi ještě věřil, že to nějak opraví. nakonec zalezl pod piano, že čouhaly jenom bosé nohy a pustil se do dekonstrukce nástroje. korunu tomu nasadil produkční klubu vláďa foret. za doprovodu zbytku tatabojs si pod ten klavír lehl taky. každá ruka přece dobrá. fakt jsem se bavil a se mnou celý klub.

obrazy divného filmu, kdy parta (promiňte kluci ten výraz) magorů ovládá pódium někde v městečku twin peaks. klavírista spolu s produkčním opravují klavír. kytarista se nenechává vycukat a zůstává v tempu. s očividným nasazením hraje svůj part. bubeník tancuje na bubenické židličce, basista místo basy ladí ipod a je nadšený z toho všeho úplně nejvíc. šel jsem prostě do kolen. tohle se nezapomíná. budu je za to milovat asi až do smrti. skoro jsem nefotil. poslední věc a konec. všem v sále bylo jasný, že číslo tohoto formátu se už jen tak někdy nezopakuje. kdo neviděl, může litovat. já měl ten večer prostě kliku.

a jak se občas stává, místo návratu domů jsem se nějak zapomněl a zůstal v olomouci do rána. kde hrají další den?

vsetín, tři opice

oproti včerejšímu tibetu byla scéna plně pod proudem. začali republic of two. jenom kytary, zpěv, klid a pohoda. píseň co píseň kluci postupně vystupovali ze tmy. hezký nápad. bylo vidět, že osvětlovači vidí a taky vědí, co dělají. pak nastoupili tatabojs. energetická smršť, že musíš skákat a skákat, i když nejsi skákající typ, natož nějaký mega-fanoušek. dav tě strhne, neboj. opakování, opakování, opakování... právem tahle parta patří do první ligy. na pódiu nechali všechno. ostatně s dobrým zázemím jde všechno samo. zvuk pod rukama dušana neuwertha byl supr a když ti stage připraví schopní technici (hynku skvělý:), co víc si přát? asi jenom pořádný rock'n'roll. a ten byl. v čechách je takových kapel zatraceně málo. nejsem sice skalní fanda, ale pánové, smekám a díky. mimochodem kdy zase někde hrajete?

neděle

byla šedá. plná zimy a kabátů, co křižují dopolední vsetín. ranní sprcha, zubní pasta na stehně, co je prý sexy. velký hotel plný bezejmenných příběhů, které někdy mizí z paměti závratnou rychlostí. jindy zůstávají hluboko. jako vzpomínky na krásný víkend s tatabojs. vzpomínky plné pozitivní energie a nadšení. romantické loučení s tím vším. vlak se rozjel a zpátky do ledové reality. „ale sněžit ještě nebude, oči mám pořád modré...“

tata bojs tata bojs tata bojs tata bojs

tata bojs tata bojs tata bojs tata bojs

tata bojs tata bojs tata bojs tata bojs

tata bojs tata bojs tata bojs tata bojs

tata bojs tata bojs tata bojs tata bojs

tata bojs tata bojs tata bojs tata bojs

tata bojs tata bojs tata bojs tata bojs

tata bojs tata bojs tata bojs tata bojs

tata bojs tata bojs tata bojs tata bojs

lukáš horký (lukashorky.cz)
foto: lukáš horký (lukashorky.cz)

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
pozvánky 

29.01.-21.02.2023
>> jarní jazz & bluesové dny / intro
 

 
podpora 

 
pspad free text editorknihy.abz.cz
fantasyobchod.cznokturno - krysův web

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda