ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[centrum pant]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[gospoda]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz u řeky]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: november 2nd ještě 4x v ovčím rajónu

november 2nd
[otrokovice, parník, music club 13, buchlovice]
01., 05., 06., 13.05.2011
november 2nd vydává své třetí album a s novými písničkami objíždí republiku. už 3x se to týkalo i regionu působnosti ov-klubů (a bez mučení se přiznáváme, že jsme to úplně normálně propásli), nicméně v květnu se do něj ještě na 4 další štace podívá.
vloženo: 27.04.2011
 

celých šest let jsme čekali na novou desku hranicko-pražské kapely november 2nd a konečně se dočkáme. novinka by měla nést lehce twinpeaksowský název night walk with me (noci se mnou pojď). třetí album se rodilo s přestávkami tři roky. nahrávky vznikaly ve třech městech: v hranicích, new yorku a nashvillu. bude to tedy do třetice všeho dobrého?

saša langošová / foto: karolína ketmanová

pokud bude deska tak zajímavá, jako je zajímavý samotný výčet osobností, které se na ní nějak podílely, či se kolem ní jen tak ochomejtly, máme se vážně nač těšit. posuďte sami: v roli producenta steve walsh, jako zvukový mistr legendární tchad blake (sheryl crow, peter gabriel, paul mccartney, pearl jam...), v úloze dohazovačky suzanne vega, coby hosté luboš malina a luboš novotný (bendžista a dobrista druhé trávy), mike visceglia (kytarista suzanne vega), vivi rama (baskytaristka marcy gray), todd lombardo (kytarista taylor swift) a brad stratton (u nás známý především díky cirkusu praha) nazpíval doprovodné vokály.

frontwomance saši langošové se angažováním tchada blakea splnil sen. pod vlivem skladby suzanne vega in liverpool, kterou právě mr. blake produkoval, složila ve svých dvanácti první písničku. sama k tomu říká: „během nahrávání téhle desky jsem měla to štěstí se s vegou seznámit. když jsem jí pak popisovala, že zbožňuji práci jejího producenta tchada blakea, říkala mi, že by byl ten správný člověk pro mix našeho alba. vzala si ode mně naše pracovní verze všech skladeb s tím, že mi nic neslibuje, ale že mu je pustí. do týdne mi pak tchad volal, že do toho jde. byl to úžasný pocit a ještě lepší přišel, když jsem slyšela jeho práci.“ ze zmíněného setkání se suzanne navíc vzešlo i to, že november 2nd budou předskakovat na několika jejích evropských letních koncertech.

samotná deska má být oproti dvojce (ze které pochází i klip o kousek výše) mnohem klidnější. producent se rozhodl pro úsporné aranže a ponechání klasické písničkářské struktury. „sašiny texty jsou temné, ale hudba je naopak melodická. líbil se mi ten kontrast a chtěl jsem ho zachovat. tak má sdělení mnohem větší sílu,“, popsal své záměry walsh a ke svému záměru používat při nahrávání především akustické nástroje dodal: „když mi saša nové skladby přehrála jen s kytarou, oslovila mě jejich atmosféra. snažil jsem se proto, aby měl posluchač pocit, že když zavře oči, okamžitě si představí zpěvačku, jak sedí u něj v obýváku a kapela ji jen citlivě doprovází. to však neznamená, že se do toho ve správných chvílích neopřou a nevystřihnou třeba rockové sólo.“ ke skladbám samotným pak jejich autorka saša říká: „jsou to příběhy na pomezí bdění a snu, v nichž stírá rozdíl mezi skutečností a představou.“ inu... stejně jako už zmíněný twin peaks, jehož tradiční „fire walk with me“ název nové desky parafrázuje.

jak asi tušíte, výše zmíněné hosty s sebou kapela vozit nebude a přijede ve svém koncertním složení. základní a neměnné duo saša langošová (zpěv, kytara) a roman helcl (kytara) v něm doplňuje legendární basák vladimír guma kulhánek, bubeník martin vajgl a na pedalsteel david babka.

november 2nd v ovčím rajónu::

  • 01.05.2011:: otrokovice, náměstí (+ vladimír mišík)
  • 05.05.2011:: ostrava, parník
  • 06.05.2011:: opava, music club 13
  • 13.05.2011:: buchlovice, zámecký amfiteátr (+ david koller)

blink::

tomáš dudyn václavek
foto: promo (karolína ketmanová)

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 

facebooktwitterrss feed

 
podpora 

 
pspad free text editorknihy.abz.cz
fantasyobchod.cznokturno - krysův web

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda