ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[centrum pant]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[gospoda]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz u řeky]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

report:: saša a její tygři

november 2nd
[parník]
19.02.2003
přímo z polského opole, kde den předtím předskakovali kapele hey, patřící do absolutní rockové špičky rzeczypospolitej, přijeli november 2nd do ostravy a dali k dobru výtečný koncert!
vloženo: 24.02.2003
 

ostravo, máš neomluvenou dvouhodinu za minulou středu! v kraji sice řádí chřipková epidemie, ale nevěřím tomu, že jen proto byly stolečky v parníku na koncertu skupiny november 2nd jen tak tak zaplněny.

saša langošová rozmístění stolků po klubu a absence jakéhokoliv "skřepčícího" místa pod pódiem dávala tušit, že se koncert ponese v poklidnějším tempu a tomu i odpovídal i speciálně připravený koncertní program (další důvod, proč se absence nevyplatila). od prvních tónů bylo hned poznat, že na pódiu stojí jednak výteční instrumentalisté, ale díky hitovosti skladeb i znamenití skladatelé, tedy obzvláště díky převážné autorce všech skladeb, zpěvačce a kytaristce saše langošové. repertoár byl postaven na debutové desce midnight desert (na jejíž podporu se koná celé tohle turné), ale v průběhu večera dostali prostor i nealbové skladby a taky coververze. silnými skladbami skupina šetřit nemusí, což dosvědčuje i zařazení klipové tomcat blues hned na začátek prvního setu. ano ostraváci, aleš zenkl na koncertě vládla natolik domácí pohoda, že skupina odehrála první, "elektrickou" část koncertu, poté dostali všichni příležitost doplnit i odevzdat tekutiny, poklábosit a v klidu si užít druhou část. tu začala saša jen sama s akustickou kytarou a písní find it. poté došlo na zmiňovanou předělávku big yellow taxi od joni mitchell, ale i přes mírné klopýtnutí v textu, se vzduchem vznášela příjemná melancholicko-letní atmosféra, ačkoliv za okny vládl neutuchající mráz. v zápětí se přidal i bubeník tomáš brožek, se svým perkusním uměním a rozšířil tak akustický set. byla vyhlášena i malá soutěž o určení názvu perkusního nástroje, pocházejícího ze země pyramid. i přes dlouholetou tradici v kraji pořádaného dolnolhotského bubnu však nikdo nedokázal určit správné pojmenování.

roman helcl následně sestavu opět doplnil kytarista roman helcl a basák aleš zenkl v tričku skupiny hey (ovéčkami velmi oblíbené - pozn. dudyna, kterou si prostě nemohl odpustit) a dohráli zbytek koncertu v čele s nejenergetičtější skladbou alba, garbageovskou get no sleep. oproti desce byla pódiová produkce logicky zbavená bohatosti aranží, nejvíce mi však chyběly doprovodné vokály, mikrofon před kytaristou na můj vkus trochu zbytečně mlčel. a na to, abych se téhle role ujal sám z pod pódia, jsem byl až příliš osamocen a střízliv :) i nevysvětlená absence klávesového spoluhráče mohla dovést už tak výborný koncert k absolutní dokonalosti. aspoň je na co se těšit při příštím setkání.

tomáš brožek ostravo, dostáváš napomenutí za nedostatečnou pozornost věnovanou téhle talentované partě na českém hudebním poli. až ti třeba odjede na delší cestu za oceán ve společnosti lékařské skupiny, bude pozdě fňukat. a až se bude příští rok vybírat opět nejlepší koncert v regionu, tohle byl zaručeně letošní první zástupce na soupisku. ale je tu ještě jedna možnost nápravy, v létě nás čeká opět ostrava plná barev a tam by se kapela se zrzkou v čele objevit měla…

strictly blue
foto: dudyn

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 

facebooktwitterrss feed

 
pozvánky 

27.09.2020
>> 11000 days of chaos
 

 
podpora 

 
pspad free text editorknihy.abz.cz
fantasyobchod.cznokturno - krysův web

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda