ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 líheň 2020
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[centrum pant]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[gospoda]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz u řeky]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: 2.listopad se blíží!

november 2nd
[parník, jazz tibet club, nora]
19., 20. a 22.02.2003
tak jako byla říjnová revoluce v rusku až v listopadu, bude v ostravě druhý listopad už 19.února. nevěříte? no tak věřte!
vloženo: 13.02.2003
 

odkdy se datuje historie skupiny november 2nd je známo na den přesně… bylo to na dušičky 2.listopadu roku 1995. v ten den se konal v aragonitových jeskyních v hranicích na moravě jednorázový koncert a pro tuto příležitost se dala dohromady dvojice saša langošová (zpěvačka a kytaristka) a roman helcl (kytara) spolu s dalšími místními muzikanty. koncert se povedl, hudebníci se spolu na pódiu cítili dobře a rozhodli se pokračovat ve společném tvoření své původní hudby.

v roce 1998 došlo k personálním změnám v kapele, odešla rytmická část, ale i přesto s přehledem skupina vyhrála soutěž začínajících kapel jim beam rock, díky čemuž dostali možnost natočit singl.

přišla nabídka zahrát si jako předskokan chinaski, dále november 2nd odehráli velké množství koncertů, objevili se na několika festivalech a se svou hudbou se dostali i za hranice republiky, např. do velké británie či holandska.

na debutovou desku midnight desert si fanoušci museli počkat dlouhé 2 roky, neboť natáčení poznamenala trocha smůly, ale taktéž buldočí snaha skupiny předstoupit před veřejnost s deskou, za kterou se nebudou ani s odstupem času vůbec stydět. a nutno poznamenat, že jejich touha se do puntíku splnila a celá hudebně-kritická společnost se shodla, že se jedná o nejlepší debut posledních let.

roman helcl - november 2nd

deska s propracovaným aranžmá, výrazným hitovým potenciálem a na české poměry nečekaně kvalitním zvukem vyšla na konci prázdnin roku 2002, ale teprve na jaře tohoto roku kapela vyjela na podpůrné turné, jehož součástí jsou i zastávky v klubech parník a nora. ještě je nutné připomenout, že si je jako hosty pozvala pro své turné i v našem regionu dobře známá polská skupina hey! a nejsou vyloučené ani společné koncerty v zemích českých.

kromě saši a romana (mimo jiné též kytaristy doprovodné kapely anny k) v november 2nd dnes hrají bubeník tomáš brožek (circus praha, proud martina kučaje), basák aleš zenkl (producent miroslava žbirky a blanky šrůmové), a hráč na hammondky a fender piano honza kořínek (jan kořínek & groove).

blink:

 • november 2nd:: www.november2nd.net

  strictly blue
  foto: buk

   verze pro tisk

  související články::


 •  
  informační kanály 

  facebooktwitterrss feed

   
  pozvánky 

  27.09.2020
  >> 11000 days of chaos
   

   
  podpora 

   
  pspad free text editorknihy.abz.cz
  fantasyobchod.cznokturno - krysův web

  :: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
   
   © 2002 ov-kluby.net

    design by lucinka & strejda