ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 líheň 2019
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[absintový klub les]
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[klid]
[komorní klub]
[marley]
[parník]
[pjetka]
[rock hill]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
[wagon]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: ladí neladí: ali ibn rachid (sk) a otk

ladí neladí: ali ibn rachid (sk), otk
[garage]
03.11.2009
po osmi letech se známý hudební pořad české televize přesouvá do garage clubu v ostravě - martinově. alternativní večer bude provázet pražská skupina otk a slovenská skupina ali ibn rachid, v roli moderátorů dále pokračují michal kaščák a petr fiala. vstup je zdarma.
vloženo: 29.10.2009
 

otk je pražská kapela hrající směs alternativy, syrového rocku, a noiseu. na české alternativní scéně se pohybuje od roku 1988 v praze a ve svých začátcích byla personálně i koncertně spřízněná s tata bojs, s kterými pravidelně pořádají výroční koncerty. během své kariéry otk vydali čtyři alba, řadu kompilací a také album remixů skladby klan. skupinu umělecky vede ondřej ježek, který se mimo své působení v otk věnuje zvukaření a provozuje i své vlastní nahrávací studio. v roce 2003 získali otk za svou desku sona a kuva cenu akademie populární hudby anděl v kategorii alternativní scéna, kde následující album okolo bylo vyhlášeno albem roku 2008. kapela se s každým albem hudebně vymezuje trochu jiným směrem, mezi jednotící prvky však patří ježkův charakteristický, melancholický, místy křičený, jindy až recitující zpěv, melodická inovativnost, syrové kytary a hypnoticky repetitivní rytmická sekce. kapela patří mezi hlavní pilíře vydavatelství silver rocket a často koncertuje na akcích a minifestivalech tímto vydavatelstvím pořádaných.

otk

slovenské skupině ali ibn rachid (v překladu ali, syn rachidov) se taktéž přidává nálepka "legendární". kapela vznikla v prešově v druhé polovičce osmdesátých let. lídrem a zakládajícím členem je ľubomír bugr. hudební veřejnosti se představila v roce 1991, kdy vyšlo její debutové stejnojmenné album s obalem soupeřících hokejistů. deska posbírala zvláště v česku pochvalné recenze a přirovnávali ji k produkci franka zappy. v roce 1996 vyšlo druhé album, které opět nemělo název a díky své obalu je přezdíváno jako "cyklistické". kapela vystoupila v roce 1999 na trenčínské pohodě, ale poté jejich aktivity utichly. v minulém roce v červnu ohlásila kapela comebackový koncert v bratislavě a dostala nabídku natočit třetí desku. ta dostala konečně i název – dancing.

ali ibn rachid

strictly blue
foto: jiří volejník, web kapely

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 

facebooktwitterrss feed

 
pozvánky 

22.01.-06.03.2019
>> lukáš horký: moje město
 
26.03.2019
>> manowar (us)
 

 
reklama 

 
hudební svět

podpora 

 
pspad free text editorprogram - společník všech ostravanů
fantasyobchod.cznokturno - krysův web
obscuro.czmetan city
eclipticside.com

 

naše ikony: 
ov-kluby.netov-kluby.net
ov-kluby.netov-kluby.net
 

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda