ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: ladí neladí: xindl x & ján boleslav kladivo, please the trees & youcoco

ladí neladí: xindl x & ján boleslav kladivo, please the trees & youcoco
[fabric]
04.,05.02.2009
i když česká televize ohlásila šetření a škrtání některých pořadů na letošní rok, našeho oblíbeného pořadu ladí/neladí se to prozatím netýká. v prvním únorovém týdnu se budou natáčet hned dva díly!
vloženo: 01.02.2009
 

ve středu 04.02.2009 se představí dvojice xindl x a ján boleslav kladivo.

za projektem xindl x stojí scénárista ondřej ládek (film restart, sitcom comeback) a název si vybral taktéž z filmového prostředí – konkrétně od jedné postavy z filmu woody allena "hollywood ending". vedle filmu se ondřej ládek věnoval hudbě, v letech 2003 až 2006 hrál své písně v pop-rockové kapele já a brácha, od dubna 2007 se datuje historie projektu xindl x. lze jej žánrově zařadit mezi rap a folk s kytarou, který se pokouší nalézt nový přístup k českému písničkářství. tvoří auto - protest - songy, ve kterých kombinuje hip hopové frázování s folkem, jazzem a blues. těžištěm písní však zůstávají texty, ve kterých má stejnou váhu pokus o osobní výpověď, jako smysl pro ironii. xindl x získal během minulého roku desítky ocenění, mezi nejvýznamnější patří vítězství v úvodním ročníku soutěže česko hledá písničku, vítězství v inkubátoru v kategorii pop za píseň "styky", vítězství na zahradě a interpretační i autorské portě. do povědomí řadových posluchačů se dostal především díky úspěchu na serveru bandzone.cz. v říjnu 2008 mu vyšlo první sólové album "návod ke čtení manuálu", v rámci propagace alba projel turné společně s xavierem baumaxou. na koncertech xindl x vystupuje sólově nebo s kapelou ve složení: robert švehla – bicí, filip markes – saxofon, filio havlíček – baskytara.

ján boleslav kladivo vlastním jménem richard sabo je slovenský skladatel experimentální a současné hudby, věnuje se video-artu a skládá básně. poté co vystudoval technickou univerzitu v bratislavě, pracoval v experimentálním studiu slovenského rozhlasu. v roce 2004 založil společně s martinem burlasem a danielem matejem skupinu over4tea. o dva roky později začal vystupovat s julo fujakem v projektu fluff modulation. na sklonku minulého roku vydal své v pořadí desáté album s názvem essential kladivo, které obsahuje 10 elektroakustických skladeb.

ve čtvrtek 05.02.2009 vystoupí please the trees a youcoco.

kapela please the trees není ostravskému publiku neznámá, objevila se už jednak dvakrát v programu festivalu colours of ostrava, předskakovali tata bojs ve fabricu a v květnu minulého roku měli samostatný koncert v templu. please the trees je společný projekt václava havelky, kterého už mnozí znají pod jménem selfbrush a ambientních melancholiků a experimentátorů z vyhlášené táborské scény some other place, kteří zásadně vystupovali jen jako instrumentální těleso. na konci roku 2007 vydali své první album lion pratet, které sklidilo řadu pozitivní recenzí. v současnosti skupina připravuje v produkci davida boultera z tindersticks své druhé album, jehož vydání je plánováno na tento rok.

kapelu youcoco tvoří dvě šarmantní dívky z trenčína. radka (kytara, zpěv) a ria (bicí) nazývají svoiu hudbu melodickým hlukem. kapelu si založily v roku 2005 a publiku se poprvé představily v prosinci 2007. minimalistické složení, snivý zvuk a jejich lo-fi písničky jsou oblečeny do úsporných aranží, o to mají ale větší naléhavost. nakřáplá kytara, geniálně prosté bicí, drzý zpěv a kouzelně chytlavé melodie připomenou třeba tvorbu beat happening, liz phair, the kills nebo pj harvey.

blinky::

 • xindl x:: www.bandzone.cz/xindlx
 • ján boleslav kladivo:: www.myspace.com/janboleslavkladivo
 • please the trees:: www.myspace.com/pleasethetrees
 • youcoco:: www.myspace.com/youcoco

  strictly blue

   verze pro tisk

  související články::


 •  
  informační kanály 


   
  pozvánky 

  18.05.2024
  >> zemězvrat 2024
   

   
  nejčtenější 

  >> fotoreport:: kaczi ve studiu 1 českého rozhlasu
   
  >> fotoreport:: empty pipen v andělském mlýně
   
  >> fotoreport:: slezskoostravský rock-fest 2023
   
  >> fotoreport:: protheus a komunál v barráku
   
  >> fotoreport:: žamboši ve frýdecko-místeckém velikonočním městečku
   
  >> fotoreport:: mucha v docku
   
  >> fotoreport:: rockové velikonoce v tatranu
   
  >> fotoreport:: cody jasper v kupe
   
  >> fotoreport:: necro metal pilgrims 2024
   
  >> fotoreport:: norbert žije v barráku
   

   
  :: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
   
   © 2002 ov-kluby.net

    design by lucinka & strejda