ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 líheň 2019
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[absintový klub les]
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[klid]
[komorní klub]
[marley]
[parník]
[pjetka]
[rock hill]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
[wagon]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: ladí neladí: bratři orffové & tucan (sk) ve fabricu

bratři orffové, tucan (sk)
[fabric]
08.06.2006
kdo na začátku měsíce prošvihl koncert skupiny bratři orffové v ostravě, dostane druhou možnost. společně s "chlapeckou" kapelou tucan se objeví jako hosté pořadu ladí/neladí.
vloženo: 01.06.2006
 

krnovsko-pražské trio bratři orffové, které tvoří muzikanti ivan gajdoš, lukáš novotný a matouš godík přiveze představit televizním kamerám písničky z loňského debutového alba, nazvaného podle tajemného města bingriwingri.

zpěvák ivan gajdoš měl dlouhá léta v šuplíku napsánu spoustu písniček, lukáše novotného zase bavilo si hrát s moderními hudebními nástroji. slovo dalo slovo a domluvili se, že zkusí obléct do nového hávu písničky gajdošova hudebního sdružení u hřebíčků. v létě roku 2002 se dali do práce a na domácím počítači s jediným mikrofonem, zesilovačem a syntezátorem se zrodily první písničky bingriwingri - na hadím ocase a sova. vzápětí se vydali do prahy za svými dvěma kamarády, aby si jejich skladby poslechli. zmíněnou dvojicí byl matouš godík, známý pod uměleckým pseudonymem zka4t, a multiinstrumentalista tomáš dvořák z formace floex. oba nejprve písničky podrobili nemilosrdné kritice, ale protože je melodie zaujaly svou nápaditostí, slíbili pomoc při jejich dotažení. na výsledné podobě desky se nakonec v minulém roce podílela i celá řada dalších výtečných muzikantů, například filip míšek ze skupiny khoiba či dan salontay z bratislavské kapely longital.

muzikanti z kapely bratři orffové o svých písničkách říkají, že kličkují mezi hudebními žánry jako při dobrodružném slalomu tvořeném folkovými melodiemi, downtempovým rytmem, barevnými ambientními plochami, pumpujícím beatboxem či polámaným beatem. ať už se jedná o elektrifikovaný folk nebo pop vonící jehličím, album bingriwingri otevírá dveře do zvláštního, snového světa a bratři orffové na něm přicházejí přemostit příkop mezi folkem a moderní elektronikou.

ivan gajdoš (bratři orffové)

slovenskou skupinu tucan tvoří dvojice jonatán "chocholík" (12 let, zpěv, violoncello, syntezátor) a adam "chvostík" (13 let, bicí, syntezátor). ano ještě jednou se podívejte na věk. jsou prý velkou nadějí slovenské alternativní scény a mají za sebou už i úspěšné vystoupení na trenčianské pohodě. jejich hudba začíná zhruba tam, kde před lety skončili mladí bez ladu a skladu a úspěšně pokračuje napříč žánry, natahujíc do sebe nejaktuálnější vlivy jazzu, vážné i elektronické hudby. rozhodně si nenechte uniknout vystoupení této bez nadsázky nejmladší dvojice "chalanů" na československé scéně.

blinky::

 • bratři orffové:: www.bratriorffove.net
 • tucan:: www.tucan.k6.sk

  strictly blue
  foto: simoneer

   verze pro tisk

  související články::


 •  
  informační kanály 

  facebooktwitterrss feed

   
  pozvánky 

  22.01.-06.03.2019
  >> lukáš horký: moje město
   
  26.03.2019
  >> manowar (us)
   

   
  reklama 

   
  hudební svět

  podpora 

   
  pspad free text editorprogram - společník všech ostravanů
  fantasyobchod.cznokturno - krysův web
  obscuro.czmetan city
  eclipticside.com

   

  naše ikony: 
  ov-kluby.netov-kluby.net
  ov-kluby.netov-kluby.net
   

  :: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
   
   © 2002 ov-kluby.net

    design by lucinka & strejda