ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 líheň 2019
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[absintový klub les]
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[klid]
[komorní klub]
[marley]
[parník]
[pjetka]
[rock hill]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
[wagon]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: ladí neladí: knot photogenic & abuse ve fabricu

ladí neladí: knot photogenic, abuse (sk)
[fabric]
06.04.2006
první dubnové natáčení ladí/neladí se ponese na vlnách elektronické hudby. slovensko budou reprezentovat abuse, česko paradoxně spíše česko-anglický projekt knot photogenic.
vloženo: 03.04.2006
 

pod hlavičkou abuse se donedávna skrýval jediný muž a to slovák vlado ďurajka. nejdříve skládal ebm, potom objevil abstraktní trip hop a začal si s laptopem prorážet cestu k posluchačům s vlastní elektronickou hudbou, která je podivně špinavá, pomalá a těžko škatulkovatelná. díky remixům pro veneer nebo the ecstasy of saint teresa se o něm začalo více a více mluvit. hudebně má blízko k umělcům z labelu ninja tune a proto se o něm začalo mluvit jako o slovenském amonovi tobinovi. v rock&popu jeho hudbu popsali jako když "vyhrabete na smetišti starý rozvrzaný kočárek, naházíte do něj desky od mobyho a zasypete je pískem". diskografie abuse zahrnuje dvě ep - 4th floor sinking z roku 2001, o rok mladší sleepfields a v minulém roce přišla na svět debutová deska the great outdoors.

knot photogenic

projekt knot photogenic se dal dohromady úplnou náhodou před dvěma lety, když se duchovní otec boris carloff vracel z londýna a v letadle se potkal s angličanem bobem mustardem (frontman truphunk disciples), který letěl do prahy na casting reklamy 'bob and dave'. dali se do řeči a boris navrhl, ať se mu v praze ozve, že zajdou na drink. když bob na konkurzu nepochodil, měl najednou moře času, a tak se zakrátko stavil do borisova studia, kde z legrace narapoval jeden track. první pecka knot photogenic like jimi hendrix byla na světě. oba byli výsledkem tak nadšeni, že bob přišel s nápadem přizvat ještě little miss late (charlie one z ohm square). debutové album underexposed se natáčelo od začátku roku 2004 střídavě v londýně, v hranicích na moravě a v praze. tomu odpovídá zvláštní styl alba, který je vytvořen smíšením spousty hudebních světů. v mixu dubu, hip-hopu, breakbeatu, elektra, popu a grime lze vystopovat dokonce prvky irského folklóru, či slovanské nebo ethnické hudby. za takovou pestrostí ovšem nestojí pouze knot photogenic, ale též zajímaví hosté: irský folklórní kytarista ol duke a blaggard nebo londýnský two-stepový producent dj klassy a také desku poctil host přímo královský - ri-ra, mc z adrien sharewood soundsystemu, kteří stojí za produkcí posledních alb massive attack a asian dub foundation, jakož i za předposledními depeche mode.

blinky::

 • abuse:: www.abuse.sk
 • knot photogenic:: www.knotphotogenic.com

  strictly blue
  foto: promo

   verze pro tisk

  související články::


 •  
  informační kanály 

  facebooktwitterrss feed

   
  pozvánky 

  22.01.-06.03.2019
  >> lukáš horký: moje město
   
  26.03.2019
  >> manowar (us)
   

   
  reklama 

   
  hudební svět

  podpora 

   
  pspad free text editorprogram - společník všech ostravanů
  fantasyobchod.cznokturno - krysův web
  obscuro.czmetan city
  eclipticside.com

   

  naše ikony: 
  ov-kluby.netov-kluby.net
  ov-kluby.netov-kluby.net
   

  :: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
   
   © 2002 ov-kluby.net

    design by lucinka & strejda