ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: ladí neladí: southpaw & le payaco (sk) ve fabricu

ladí neladí: southpaw & le payaco (sk)
[fabric]
12.02.2004
v únoru se budou natáčet hned dva díly pořadu ladí neladí, ve čtvrtek 12.února dostanou prostor se mediálně prezentovat slovenští le payaco a pražští southpaw.
vloženo: 03.02.2004
 

jak už to tak bývá, i le payaco se jednou v bratislavské restauraci stará sladovňa rozhodli, že založí skupinu. psal se rok 1996 a "chalani" se s tím nijak nepárali a že zkusí štěstí rovnou v anglii. odehráli tam pár slušných koncertů a dokonce jim vyšla skladba na kompilaci londýnských kapel. po několika na vlastní náklady vydaných singlech konečně vydali v roce 1999 regulérní album. z alb le payaco (1999) a okná vesmíru dokorán (2001) pocházejí dnes na slovensku už téměř notoricky známe skladby jako dobrý večer, priatelia, anebo sadni si mi na kolená.

le payaco

základ kapely tvoří: tomáš sloboda (kytara, zpěv), juraj vitéz (bicí, zpěv), martin štempel (basa, zpěv) a teo heriban (perkuse). na jaře roku 2003 kapela předskakovala na slovenské části turné skupiny lucie a následně vydala své třetí album s názvem niečo je zlodej.

southpaw jsou zařazení společně se skyline, roe-deer do "generace roxy kapel". právě tam dostávali první příležitosti si zahrát, ačkoliv jejich počátky se datují již do roku 1996, kromě zmíněných pražských pódií je zbytek republiky moc neznal. ani já neopomenu připomenout známý paradox v biografii skupiny, kdy začínala jako ortodoxní kytarovka, kdy na koncertech demonstrativně rozbili počítač, aby později na svých řádně vydaných albech využili jeho služeb (samozřejmě ne toho rozbitého) k obohacení zvuku.

southpaw

po několika albech vydaných ve vlastním nákladu nebo experimentování s vydání alba pouze v mp3 podobě podepsali smlouvu s labelem escape a v roce 2001 vydali album pop secret, které obsahuje hit healthy drug s výrazným samplem s večerníčku "a je to". zbytek desky se ale nese dlouhých zamlžených plochách, kde se bohužel ztrácí hlas zpěváka gregory finna (ne to není jeho občanské jméno). southpaw měli vždycky velké ambice prorazit (jedno z jejich demo alb se jmenuje please help us to become popstar), na lepší časy se začalo blýskat v minulém roce, kdy vydali dosud nejvýraznější desku plesure you can mesure, která má velice hitové ambice, přístupnější aranžmá a více osobitý zpěv. pokud máte rádi britskou hudbu typu the verve, travis nebo coldplay (nemá southpawská magic phone call hodně podobnou strukturu jako clocks ?!?), melodické písničky a nevadí vám neméně výrazná image, běžte se na tyhle hvězdy "alternativního popu" určitě podívat.

pro obě únorová natáčení platí nabídka, kdy studenti mají vstup zadarmo! vstupenky obdržíte v kanceláři klubu parník po předložení karty isic nebo studentského průkazu.

a kdybyste to měli do ostravy daleko, o den později, konkrétně 13.02.2004, zahrají svůj samostatný (i když se supportem) koncert southpaw v kopřivnické noře.

blinky::

 • le payaco:: www.neon.sk/lepayaco
 • southpaw:: www.southpaw.cz

  strictly blue
  foto: © tom kaidl & web le payaco

   verze pro tisk

  související články::


 •  
  informační kanály 


   
  pozvánky 

  18.05.2024
  >> zemězvrat 2024
   

   
  nejčtenější 

  >> fotoreport:: kaczi ve studiu 1 českého rozhlasu
   
  >> fotoreport:: empty pipen v andělském mlýně
   
  >> fotoreport:: slezskoostravský rock-fest 2023
   
  >> fotoreport:: žamboši ve frýdecko-místeckém velikonočním městečku
   
  >> fotoreport:: protheus a komunál v barráku
   
  >> fotoreport:: mucha v docku
   
  >> fotoreport:: rockové velikonoce v tatranu
   
  >> fotoreport:: necro metal pilgrims 2024
   
  >> fotoreport:: cody jasper v kupe
   
  >> fotoreport:: norbert žije v barráku
   

   
  :: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
   
   © 2002 ov-kluby.net

    design by lucinka & strejda