ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[bum bum comedy]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: ladí neladí: veneer & radium.nfo ve fabricu

ladí neladí: veneer (sk) & radium.nfo
[fabric]
06.05.2004
májové natáčení pořadu ladí neladí se ponoří do hudebního setkání nových technologií s akustickou hudbou. ze slovenska se přijedou představit trnavští veneer, z jihu moravy se přijedou předvést radium.nfo.
vloženo: 30.04.2004
 

počátky slovenské skupiny veneer se datují do roku 2001 a tvoří ji palo hubinák, dan bihány a zpěvačka simona danielová. společně stvořili pěti písňovou demo nahrávku, která se nesla v hudebním duchu britského trip-hopu nebo francouzské elektronické scény konce 90.let. nabídku na desku dostali od piešťanského nezávislého vydavatelství front cd a natáčela se v obýváku u pala. pozitivní ohlas se odrazil jak v rádiovém éteru, tak na koncertech.

šuškanda o tom, že se na východě něco zajímavého líhne se donesla i do prahy a zanedlouho dostala skupina nabídku od vydavatelství emi a jeho českého sublabelu escape na regulérní desku natočenou v profesionálních podmínkách a pod dozorem producentského dua milan cais (zpěvák a bubeník tata bojs) & dušan neuwirth (producent tata bojs, kryštof, eost). na desku se díky vytíženosti producentů sice čekalo skoro 2 roky, o to lépe ale dopadl výsledek. debut light hudebně osciluje mezi triphopovým experimentem a neobvyklým kytarovým popem a našel zastání u hudební kritiky. minulé léto objezdili spoustu festivalů v rámci chilloutového algidance stanu (objevili se i na colours of ostrava), kde se představili širokému spektru publika.

veneer

v rámci krátkého podzimního turné si skupina připravila nové kabátky svého dosavadního materiálu a postupně začíná zařazovat i nové skladby. ústřední trojici palo hubinák (kytara, sampler), simona danielová (zpěv), dan bihány (kytara) na koncertech doprovází i rytmická složka - peter pösinger (basa), štefan bugala (bicí).

brněnská kapela radium.nfo funguje již od roku 1999 a v současné době působí v osmičlenné sestavě (kytara, kontrabas, bicí, perkuse, bonga, saxofon, trumpeta, voc.). její hudba vychází z drum´n´bassu a místy přebírá prvky jazzu a rapu. skladby tohoto sdružení bylo možné již před debutovou deskou "released tracks" (2002) slyšet například na kompilacích "future sound of prague", "beat case" nebo "chemical one". kapela vystupovala v pražském klubu spilka spolu se skyline, na letním festivalu zámostí 2000 v třebíči vedle loop guru, navštívila několik rádií a vystupovala v pořadu pro českou televizi sešli se... spolu s legendárním slovenským jazzovým zpěvákem petrem lipou pro kterého udělala remixy jeho nových písniček. členové skupiny jsou tedy známí nejen jako producenti vlastní hudby, ale i jako zdatní remixéři - namátkou jmenujme alespoň remixy pro synergy, insania, crime and..., priessnitz nebo narvan.

za chytré budou při následné debatě jan pomuk štěpánek (ultram:x), martin zoul (rock&pop) a ještě kdosi další, kdo ještě není přesně znám. za ty nejchytřejší budou opět průvodci večerem petr fiala (mňága a žďorp) a michal kaščák (neuropa).

blinky::

 • veneer - neoficiální web:: www.sweb.cz/veneer
 • radium.nfo - info o albu:: www.indiesrec.cz/album.asp?id=171

  strictly blue
  foto: dudyn

   verze pro tisk

  související články::


 •  
  informační kanály 


   
  nejčtenější 

  >> fotoreport:: slunovrat 2023 (pátek, část 2.)
   
  >> fotoreport:: ostrava v plamenech 2023
   
  >> fotoreport:: slunovrat 2023 (čtvrtek, část 3.)
   
  >> fotoreport:: slezskoostravský rock-fest 2023
   
  >> fotoreport:: slunovrat 2023 (sobota, část 1.)
   
  >> fotoreport:: wille and the bandits v parníku
   
  >> fotoreport:: bára zmeková v provozu
   
  >> fotoreport:: sylvie bee v bum bum comedy
   
  >> fotoreport:: michalfest 2023 (sobota)
   
  >> fotoreport:: t. g. copperfield & the electric band v parníku
   

   
  :: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
   
   © 2002 ov-kluby.net

    design by lucinka & strejda