ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[bum bum comedy]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: ladí neladí: laura a její tygři & živé kvety ve fabricu

laura a její tygři, živé kvety
[fabric]
07.12.2005
hudební pořad ladí neladí se po čase vrací do ostravského klubu fabric a snad i možná na obrazovky české televize. můžeme se těšit na lauru a její tygry a slovenské živé kvety.
vloženo: 01.12.2005
 

zázraky se dějí! asi už málokdo věřil, že se na obrazovky české televize vrátí pořad ladí/neladí, jehož natáčení nejen oživovalo klubové dění v ostravě, ale pořad sám představil neustále-na-západ-hledícímu českému publiku plno nových a v česku zatím neznámých skupin. jedničky a nuly digitálních kamer se točí dál a ve středu 07.12.2005 se natáčí nový díl se skupinami laura a její tygři a živé kvety.

na konci roku 1985 karel šůcha inspirován novelou williama saroyana tracyho tygr zakládá v neprakta klubu v mostě skupinu laura a její tygři - černé brýle, bílé košile, kravaty a černé kalhoty vytváří nezaměnitelnou image skupiny. skupina začíná koncertovat v celém československu a velmi rychle se zařadí po bok nejznámějších skupin "nové vlny". v roce 1988 v junior klubu na chmelnici tygři pokřtili své první album žár trvá. ještě před revolucí se se svou hudbou podívali do německa, ruska a severní koreje, po otevření hranic zaznamenávají úspěch zvláště ve francii a následují alba nebudeme (1991), síla v nás (1992), rituál 199x (1995). v roce 1999 karel šůcha kompletně přestavěl skupinu a mladí, technicky vyspělí, hudebně vzdělaní muzikanti vnesli do lauřího energického mixu rocku, rhythm & blues, funky, salsy a soulu jazzové prvky a moderní sound a společně se za rok představili na novém albu rytmus. v průběhu dalších let došlo k několika návratům ale i opětovným rozloučením bývalých členů (dlouholetý frontman a showman number one martin pošta, ale ilona csáková). v roce 2004 natočili své sedmé řadové album pod názvem vyškrábu ti. na jaro 2005 připravili laura a její tygři v nezměněné sestavě pokračování turné vyškrábu ti oči a současně také skupina spolupracuje s ilonou csákovou, kde v koncertním programu časy se mění, zpívá ilona laurovský repertoár.

laura a její tygři

legenda vypráví, že název skupiny živé kvety vznikl tak, když zpěvačku kapely jednou kluci polili hnusnou polskou voňavkou, která ji vyvolala silnou alergickou reakci a děvče pochopilo, co je život... ta kapalina se jmenovala živé květy. když si přečtete historii kapely, musíme nutně nabýt dojmu, že se členové kapely v průběhu let střídali stejně rychle, jako účastníci novácké reality show. naopak ale "vyvolenými" jsou zpěvačka lucia piussi a kytarista peter bálik, kteří i ve finále stále zůstávají "ve vile". živé kvety mají na kontě 4 alba: eponymní debut z roku 2000, v dobrom aj v zlom (2003), na mojej ulici (2004) a zatím poslední album sloboda, které se bude křtít v prosinci, které vychází na labelu slnko records.

blink::

 • laura a její tygři:: www.lauranet.cz
 • živé kvety:: www.zivekvety.sk

  strictly blue
  foto: trembi

   verze pro tisk

  související články::


 •  
  informační kanály 


   
  nejčtenější 

  >> fotoreport:: slunovrat 2023 (pátek, část 2.)
   
  >> fotoreport:: ostrava v plamenech 2023
   
  >> fotoreport:: slunovrat 2023 (čtvrtek, část 3.)
   
  >> fotoreport:: slezskoostravský rock-fest 2023
   
  >> fotoreport:: slunovrat 2023 (sobota, část 1.)
   
  >> fotoreport:: wille and the bandits v parníku
   
  >> fotoreport:: bára zmeková v provozu
   
  >> fotoreport:: sylvie bee v bum bum comedy
   
  >> fotoreport:: michalfest 2023 (sobota)
   
  >> fotoreport:: t. g. copperfield & the electric band v parníku
   

   
  :: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
   
   © 2002 ov-kluby.net

    design by lucinka & strejda