ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[bum bum comedy]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

report:: please the trees a youcoco ladí

ladí neladí: you coco (sk) + please the trees
[fabric]
05.02.2009
objev loňského roku v pozměněné sestavě, u nás zatím neznámá slovenská duo hvězdička a jeden z vyvedenějších dílů ladí-neladí ve znamení ještě nenahraných materiálů.
vloženo: 12.02.2009
 

nejprve ke slovenské novince loňského roku youcoco. jsou dvě, jsou sexy a s vyznáním otrhaných emocí jedou účinný garážový post-punk. bez servítek, bez okolků, bez vytáček, bez příkras. radmila a ria a jejich jednoduché třeskutými rify šrafované přidrzlosti si zásadně vystačí bez jakýchkoli samplů a pomůcek. obě hrají na kytaru i bicí, obě zpívají, plynule se střídají a než mrknete, je konec koncertu. jde to samo, probíhá to rychle, tvrdě, ale taky žensky. lehký svod v pohledu bokem a trhavých pohybech, když zpívá "fuck, fuck", je součást luxusní výzbroje. ví přesně, co dělají, a podle toho zní. a přesto, že se během debaty projevovaly jako skromné a klidné, na pódiu jsou suverénní a dominantní. proto taky tak baví a za našimi východními hranicemi je už delší dobu nedočkavě vyhlížen debut. když to dobře dopadne, ještě letos by se mohlo natáčet. zmínily se o labelu deadread, momentálně jednom z nejzajímavějších a určitě nejčinnějších alternativních vydavatelství, které se pyšní mj. formacemi a projekty foolk, the autumnist nebo karolem milošem.

mimochodem, pokud vám nestačí ukázky na myspace a chcete je v kontextu, streamněte si je na huste.sk, kde je kompletní záznam speciálních cen radio_head awards 2008 pořádaných zásadním článkem slovenského éteru: radio_fm. (youcoco vystupují v 37. minutě pořadu).

youcoco bavily i please the trees, košiláky, co tentokrát přijeli jen ve čtyřech. nejprve se rozloučili s davidem babkou, který jim dělal velkou službu svým hostováním s výjimečným nástrojem "pedal steel guitar", a čerstvě odešel, z důvodu profesní vytíženosti, také dan černý, klávesista. chvíli to nebylo znát. vaškův nenapodobitelný vokál, zapálení, srdcervoucí stísněnost kytarových ploch a motivů ještě jako z éry some other place... o tom všem už jsem nejednou psala. v třetině koncertu ale zahráli red sky a rozdíl nejen oproti desce ale kupodivu i všem předchozím čtyřem koncertům v ostravě byl značný. václav se rozhodl pro syrovost. žádné přihrané smyčce, žádné jemné prvky, klapky nebo cinkátka... zrovna takové skladbě to v důsledku nemůže ublížit, ale ukazuje se, kudy půjdou s druhou deskou, která se začne nahrávat někdy s rozkvětem jara. ještě si netroufám říct, že bude více taková nebo ořechová, ale můj osobní tip je rock. myslím, že převedou to, co doteď předváděli jen naživo, i na nahrávku. všeobecně se soudí, že jsou více koncertní kapelou – deska neznalému věci může znít opravdu monotónně, jak mj. znova zazní i v debatě pořadu, a tu ukrutnou sílu a odpoutanost, kterou do vás rvou, když jste před pódiem... to jsou pttrees! odečtete-li si navíc dva nástroje a ozdoby a přičtete-li jejich koncertní nasazení a to, jak je to naplňuje, je mým soudem možné, aby přibyvší album bylo ještě jednodušší a ještě silnější než lion prayer. václav havelka totiž dál pokračuje i jako selfbrush, což je trvale "projevem jeho klidnějšího já" a zdeněk kadlec, karel sychra a david koukal jsou směle při chuti. očekám tedy určitě citlivou, ale taky těžkou a o krapet hlasitější desku, napjatě.

ps: václav má nový profil na myspace - překvapivý a krásný!

vesna

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
nejčtenější 

>> fotoreport:: slunovrat 2023 (pátek, část 2.)
 
>> fotoreport:: ostrava v plamenech 2023
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (čtvrtek, část 3.)
 
>> fotoreport:: slezskoostravský rock-fest 2023
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (sobota, část 1.)
 
>> fotoreport:: wille and the bandits v parníku
 
>> fotoreport:: bára zmeková v provozu
 
>> fotoreport:: michalfest 2023 (sobota)
 
>> fotoreport:: sylvie bee v bum bum comedy
 
>> fotoreport:: t. g. copperfield & the electric band v parníku
 

 
:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda